EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO?

2 posters

Ići dole

EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO? Empty EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO?

Počalji od sune Sre 21 Maj 2014, 08:38

Pažljivo pročitah sva uputstva za ECU Bosh oba i 3.1 i 4.6 , ispod volana izvadim plastičnu belu kutijicu sa oznakama ETV-1 YU, proizvodjač EI verovatno Niš. Kupih deci YUGO KORAL EFI 60, 1998 god. podaci sa saobraćajne. Auto je duže stajao (3 god) upalih ga nekako ali ne prima gas dok se ne zagreje moram papučicu pritiskati. Majstori u lokalu okreću glave ne znaju ili neće da gledaju Yuga .... Šta ja da radim sa dijagnostikom uz ovaj #"motronic" od EI =? Na netu nisam našao niti jedan podatak za ovaj tip, POMAGAJTE.
Unapred zahvalan.

sune
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 43
Lokacija : senta
Datum upisa : 17.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO? Empty Re: EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO?

Počalji od YUgisa Sre 21 Maj 2014, 09:14

Bela kutijica je verovatno relej za ventilator, dijagnosticki konektor je kod rezervnog tocka u motornom prostoru, trebalo bi da je montiran na kos. Takodje utvrdi koji sistem imas, 3.1 ili 4.6, to je najlakse utvrditi po tome da li imas razvodnu kapu ili bobinu sa 4 izlaza kao kod 4.6 sistema...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO? Empty Re: EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO?

Počalji od sune Čet 22 Maj 2014, 08:30

Hvala ti na brzom odgovoru. Da, imam razvodnu kapu, dijagnosticki konektor je sa cetiri pina - prikljucka, očigledno da je sistem 3.1, ali gde je onda ECU? Zar ne bi trebalao da su svi releji (imam 4+1 za migavac) kod osigurača? Ova kutija je postavljena ispod volama levo, ima 6 stopica u 2 reda. Već sam pomislio da su ovi iz Zastave u EI napravili plagijat za ovu seriju kao kinezi. Da li imaš onaj "Zastavin program-software" sa delovima nekad su delili majstorima i prodavnicama?

sune
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 43
Lokacija : senta
Datum upisa : 17.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO? Empty Re: EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO?

Počalji od sune Čet 22 Maj 2014, 08:32

E da moram EUJ (ECU) pronaći i isključiti jer radim limariju, varim sa co2.

sune
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 43
Lokacija : senta
Datum upisa : 17.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO? Empty Re: EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO?

Počalji od YUgisa Čet 22 Maj 2014, 08:35

ECU je iznad suvozacevih nogu pricvrscen za PP zid Wink Nisu svi releji kod osiguraca, tu kod volana postoje ako se ja dobro secam izvodi za releje od fabrickih el. podizaca i alarma i tu su kod EFIja ugradjivali taj relej/tajmer za ventilator hladnjaka. Mislis na Zastavin katalog delova sa slikama gde su montirani ili?

PS: Ako imas nesto da dodas, onda nemoj da pises dve poruke jednu za drugom u roku od par minuta, nego koristi opciju EDIT pa dodaj u postojecu poruku Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO? Empty Re: EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO?

Počalji od sune Čet 22 Maj 2014, 08:59

OK. Baš tu kod nogu levo je samo ova kutija zalivena plasticna, što sam opisao 10x12x3cm. Idem do garaže da skinem kompletan tapacirung kod nogu možda nadjem motronica. Ovi iz Zastave kao sto rekoh imali su jedan programcic svojevremeno sa kat.delovima, dimenzije, oznake ...... otvara se prozor po prozor.... Licno sumnjam u oznake sa saobracajne da je to Koral (JUGO KORAL 60 EFI) jer ga ne mogu pronaći u proizvodnom programu za 1998 god. TReba mi i kompletna el.instalacija jer je prethodni vlasnik krpu za brisanje ruku stavio kod osigurača koja je pokisla i zavukla se ispod i zapalila snop žica, za premoscavanje mi je trebalo nekoliko dana. POzdrav

sune
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 43
Lokacija : senta
Datum upisa : 17.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO? Empty Re: EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO?

Počalji od YUgisa Čet 22 Maj 2014, 13:06

Pa ne znam, ja to nisam video, imam samo program sa kataloskim brojevima, u bas nema dimenzija sem za podloske i srafove ali ima slike gde sta stoji. Wink Sto se tice instalacije, vidi sa clanom Mijaus, mozda ima Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO? Empty Re: EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO?

Počalji od sune Sub 31 Maj 2014, 07:40

Hvala YUgisa, u pravu si to je vremenski relej ventilatora, a EUJ je sa druge strane, Motronic 3.1 , mnoge komponente sam uspeo proveriti shodno uputsvu iz Motronica 4, mada svasta je nesto budzeno na ovom vozilu i jos uvek imam par otkinutih zica ali cim sredim krpljenje sasije sredicu i njih. Dodata su jos dva releja verovatno za halogenke a drugi jos moram videti. Pozdrav

sune
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 43
Lokacija : senta
Datum upisa : 17.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO? Empty Re: EUJ od EI oznake ETV-1, šta je OVO?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu