Kirim - Korejska instrument tabla

+13
nikola031
MARKO.M
YUgisa
Enter90
tempo gti
Depe
dimmu
bane90
Vojislav
Loshmey
copycat
aki-bor
Miljan
17 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od aki-bor Čet 08 Maj 2014, 21:41

Problemi i resenja

aki-bor
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 12
Godina : 52
Lokacija : Bor
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od aki-bor Čet 08 Maj 2014, 21:46

Zamolio bih clanove da ovde napisu o problemima i resenjima u vezi ove table.

Ako neko ima elektricnu semu sa rasporedom pinova/prikljucaka na konektorima molim da postavi ovde

Pozdrav svima! Z 

aki-bor
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 12
Godina : 52
Lokacija : Bor
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od Miljan Čet 08 Maj 2014, 22:49

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla K0div5sl52hpnl5upa4n  

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla 01ta094lhmzpn1ht3fr

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od Miljan Uto 13 Maj 2014, 23:34


Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od aki-bor Sre 14 Maj 2014, 01:51

Kupio sam floridu 2008 godiste sa neispravnom tablom i to radi samo lampica za alternator, sve ostalo je mrtvo. Izgleda da je neko zamenio + i - polove kada je postavio akumulator.

Malo o nacinu rada digitalne instrument table, za razliku od analognih tabli gde se svakoj sijalici dovodi signal (pritisak ulja, nivo kocione tecnosti . . . ) i svakom analognom instrumentu sa kretnim kalemom se dovodi signal direktno - kod digitalnih tabli je princip rada drugaciji. Konkretno kod ove table izgleda otprilike ovako: Davanjem kontakta procesor se ukljucuje, pali displej i ispisuje upamcenu kilometrazu, svi signali iz vozila idu u procesor, koji ih obradjuje i prema upisanom programu pali led diode ili pokrece instrumente. Znaci ako ne radi procesor, tabla nista ne pokazuje. Izuzetak je na ovoj tabli led dioda za alternator koja je vezana direktno-kao kod analognih tabli.

Rasklopio sam tablu i na stampanoj ploci odmah primetio da je jedna dioda 1n4007 (u gornjem desnom uglu iznad obrtomera) neispravna, zamenio sam je , doveo masu na A19 i +12v na pinove A1,A13,B9. Medjutim tabla nije davala znakove zivota. U gornjem delu sa desne strane se nalazi integralno kolo LM2575. 5 koje je na ulazu imalo +12v, ali na njegovom izlazu nije bilo +5V - to je napon koji sluzi za rad procesora i ostale elektronike na instrument tabli. Zamenom i ovog integralnog kola na instrument tabli je proradilo sve normalno. Problem je resen. Ovo kolo daje +5v tek kada se dovede +12v - napon kontakta-paljenja. Postoji jos jedan regulator napona na ovoj tabli koji +12v pretvara u +8v i nalazi se u gornjem levom uglu instrument table. U pitanju je integralno kolo 7808 i ono daje napon +8v cim se prikljuci akumulator-ide na "zivu struju".

Ovo je moje iskustvo sa ovom instrument tablom, pokusao sam da sto jednostavnije opisem resavanje problema. Slobodno me kontaktirajte ako imate problema sa elektronikom instrument table.
Pozdrav


aki-bor
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 12
Godina : 52
Lokacija : Bor
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od copycat Sub 14 Jun 2014, 20:48

aki-bor ::

  Ovo je moje iskustvo sa ovom instrument  tablom, pokusao sam da sto jednostavnije opisem resavanje problema. Slobodno me kontaktirajte ako imate problema sa elektronikom instrument table.
   Pozdrav


Evo ovako...

U pitanju je Florida 1.6 In L iz 2008 godine, sa Kirim instrument tablom.

Pre desetak dana prestala je da mi se iskljucuje lampica za pritisak ulja i pocelo da svetli ono stop na instrument tabli, naravno proveren je davac pritiska i sve ostalo, ali lampica i dalje svetli. Probao sam reset table ali nista nisam postigao. Takodje, pregledao sam i sve lemove na tabli, i nema hladnih ni popucalih.

Posto vidim da imas dosta iskustva u resavaju problema sa ovom tablom molim te da mi pomognes, dqa otklonim kvar ukoliko se moze.

Unapred hvala.

copycat
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 2
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od Loshmey Ned 15 Jun 2014, 19:21

Da ne pravim novu temu, imam problem sa ovom digitalnom tablom stalno mi se pale i gase kazaljke da li zna neko gde je problem?  Unsure 
Loshmey
Loshmey
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 562
Godina : 30
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 11.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od aki-bor Ned 15 Jun 2014, 20:07

Da ne pravim novu temu, imam problem sa ovom digitalnom tablom stalno mi se pale i gase kazaljke da li zna neko gde je problem


Da li se pale i gase lampice kada se kazaljke pale i gase?

U svakom slucaju moj ti je savet da probas tvoju tablu na nekom drugom vozilu da bi bio siguran da nije u pitanju instalacija automobila.

aki-bor
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 12
Godina : 52
Lokacija : Bor
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od Loshmey Ned 15 Jun 2014, 20:26

Sija pozadinsko osvetljenje na tabli, dok kazaljke padnu dole i tamo gde prikazuje km se ugasi pa se sve ponovo upali.  odkacen 
Loshmey
Loshmey
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 562
Godina : 30
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 11.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od aki-bor Pon 16 Jun 2014, 08:32

Probaj tvoju tablu na drugom vozilu, izgleda da gubi +12v iz istalacije vozila prema ovome sto si napisao, ta tabla je dosta kvalitetnije odradjena u odnosu na rusku tablu.

aki-bor
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 12
Godina : 52
Lokacija : Bor
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od Vojislav Uto 17 Jun 2014, 21:42

copycat ::
aki-bor ::

  Ovo je moje iskustvo sa ovom instrument  tablom, pokusao sam da sto jednostavnije opisem resavanje problema. Slobodno me kontaktirajte ako imate problema sa elektronikom instrument table.
   Pozdrav


Evo ovako...

U pitanju je Florida 1.6 In L iz 2008 godine, sa Kirim instrument tablom.

Pre desetak dana prestala je da mi se iskljucuje lampica za pritisak ulja i pocelo da svetli ono stop na instrument tabli, naravno proveren je davac pritiska i sve ostalo, ali lampica i dalje svetli. Probao sam reset table ali nista nisam postigao. Takodje, pregledao sam i sve lemove na tabli, i nema hladnih ni popucalih.

Posto vidim da imas dosta iskustva u resavaju problema sa ovom tablom molim te da mi pomognes, dqa otklonim kvar ukoliko se moze.

Unapred hvala.

Pozdrav, ja sam imao taj problem sa tablom, uvek prisutno ulje i svetli stop,ne znam tacno koga sam zvao,mozda jednog profesora iz Nisa sa fakulteta koji dobro zna sve oko te table, i on mi je rekao da je otisao procesor, sreca imao sam drugu sve povezao i sad radi. Ja imam drugi problem kad iskljucim auto svi oni sajgeri ostanu tu gde su bili u trenutku gasenja,ne padnu na nulu,pa mene zanima dali trajni plus koji ide na tablu sluzi upravo za to ? Posto sam ja prepravljao instalaciju menjajuci tablu mozda sam to zaboravio da proverim?+-
Vojislav
Vojislav
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 92
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od aki-bor Uto 17 Jun 2014, 22:27

Bez tog plusa procesor ne moze da ih vrati u pocetni polozaj.

aki-bor
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 12
Godina : 52
Lokacija : Bor
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od bane90 Ned 02 Sep 2018, 04:02

mrtva je tema odavno koliko vidim, ali ajd da probam...i meni je riknulo to integralno kolo?gde si nasao zamenu?
bane90
bane90
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 382
Godina : 33
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 15.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od aki-bor Ned 02 Sep 2018, 16:41

nisi naglasio koje kolo je u pitanju,

Linkovi ka nekim prodavnicama elektronike:

http://www.proelectronic.rs

https://www.mgelectronic.rs

http://www.sdelectronic.rs/sr/

http://www.interhit.rs/index

aki-bor
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 12
Godina : 52
Lokacija : Bor
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od bane90 Ned 02 Sep 2018, 21:26

u pitanju je ovo koje si ti napisao 2575...verovatno.ali posto si se javio, evo da iznesem moj problem.zamenjena je kompletna instalacija na autu, koja ide uz tu tablu.znaci nije kasapljena stara instalacija, nego komplet nova.problem je sledeci...kad dam kontakt, tabla zazuji, izbaci kilometrazu na ekranu, i signal za alternator.ne pokazuje temperaturu, ni nivo goriva.sacekam 5-10min onda zasvetli ono stop, i za parking kocnicu, na deo sekunde, i tabla dobije signal za nivo goriva.u voznji cas radi cas popadaju kazaljke, nema nekog pravila.nekad se desi da se ne pokaze ni kilometraza.izvadio sam tablu iz auta kako bih utvrdio da se to ne desava zbog eventualnog problema sa instalacijom, i tabla isto tako radi, kad je spojim kao sto si objasnio u postu iznad, na akumulator van auta.znaci treba joj 10min, nekad i vise da proradi.racunam da je to kolo u pitanju.
bane90
bane90
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 382
Godina : 33
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 15.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od aki-bor Pon 03 Sep 2018, 09:53

U dodatku je šema ic lm2575 5 . Nadji nekog elektronicara da proveri da li je na izlazu ic-a stabilisanih 5v. Moguće je da je loš i elektrolitski kondenzator na izlazu ovog kola. Takođe neka proveri i ic 7808 (ulaz 12v - izlaz 8V). Nadm se da sam ti pomogao.

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Image

aki-bor
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 12
Godina : 52
Lokacija : Bor
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od dimmu Pon 03 Sep 2018, 10:03

dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od Miljan Pon 03 Sep 2018, 15:33

Radi

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od tempo gti Pon 29 Okt 2018, 21:12

Imam problem kod table sve spojeno i radi osim lampice ulja i dugog svetla i onaj stop ne uključuje niksko
tempo gti
tempo gti
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 155
Datum upisa : 06.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od Depe Čet 27 Dec 2018, 10:54

Resenje problema na mojoj instrument tabli.
Kad je hladno vreme Kirim tabla je pocela da pravi probleme. Radila je sa prekidima, kada se kabina ugreje tabla proradi i radi bez problema.
Otvaranjem table i vizuelnim pregledom nisam video da ima nekil losih lemova. Prekidanje rada table je posledica nestanka napona na stabilizatoru od 5V 2575-5. Posto je stabilizator napravljen u coperskom sistemu radi manjeg zagrevanja, najvece opterecenje trpe dva izlazna elektrolitska kondezatora od 470mF. Posto rade na velikoj frekvenciji pune se i prazne vise hiljada puta u sekundi sto dovodi do njihovog zagrejavanja. Da bi se izbeglo zagrevanje i crkavanje ovih kondezatora treba da budu kondezatori "Low ESR" ili ti sa malim unutrasnjim otporom.
Vizuelnim pregledom video sam da su ovi kondezatori poceli da se naduvaju a i samim merenjem jedan je imao 90mF a drugi 200mF. Zamenom kondezatora tabla radi sada bez problema i na minusnim temperaturama kao i kad se zagreje.

Depe
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Godina : 63
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 28.11.2018

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od YUgisa Čet 27 Dec 2018, 12:15

Svaka cast, odlican savet za one sa tom tablom Cheers

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od tempo gti Sub 14 Sep 2019, 22:40

jel zna neko mozda od ceg pasu konektori za korejsku tablu i dal neko ima oznaku stopica na konektorima je znak peugeot citroen
tempo gti
tempo gti
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 155
Datum upisa : 06.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od Enter90 Ned 17 Maj 2020, 13:55

I meni je pocela ova tabla da ludi , kazaljka za temperaturu ide na gore cim se ukljuce neki potrosaci ( svetla, ventilator, grejac zadnjeg stakla) druge kazaljke rade dobro, rastavio sam instrument tablu i vizuelno sam samo uocio dva elektrolita u sredini stampane ploce 16V/470mF, zamenio ih i malo prelemio neke spojeve, sklopio i vratio ali isti problem ostao,
Koji sledeci korak da napravim , da ispregledam instalaciju? Onu semu od gore ne mogu da otvorim ako neko moze da me uputi gde mogu da pogledam semu

pozdrav Marko

Enter90
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 23.11.2018

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od Enter90 Ned 17 Maj 2020, 17:15

Evo resio sam problem , ocistio sam cvoriste mase kod akumulatora sto se nalazi, i evo sada radi normalno, zaboravio sam da kazem da sam prvo termostat promenio jer sam prvo na to posumnjao , ako neko ima elektricnu semu instrument table nebi skodilo da je postavi ili me uputi gde ima

pozdrav

Enter90
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 23.11.2018

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od YUgisa Ned 17 Maj 2020, 17:28

Drago mi je da si uspeo resiti problem. Ja imam samo ovo o toj tabli:
korejska - Kirim - Korejska instrument tabla 49904840678_e5aff26613_o
korejska - Kirim - Korejska instrument tabla 49904840733_4e443e9a79_o

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

korejska - Kirim - Korejska instrument tabla Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu