Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

+8
djzecky
markus_bc
Bohoc
Pedja
Speed_Hunter
ladisz81
bavaria
YUgisa
12 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od bavaria Sre 04 Feb 2009, 20:43

gde si ti gledao te cene i koja je farba u pitanju,da li su sve max mayer,ili su body,ja zadnji put kada sam gledao pre jedno 6 meseci je bilo body akril za yuga 3 seta oko 10000din a metalik je bio kombinacija mislim da je sama farba isla body a lak max mayer takodje 3 seta je bilo oko 12000din.....

inace ja sam gledao u farbari iza dispanzera.......
bavaria
bavaria
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 408
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od ladisz81 Sre 04 Feb 2009, 20:50

Ja sam gledao na Karađorđevom putu onu farbaru. Oni mislim da drže boje od Body-ja, ali to nisam pitao(zaboravio sam Sad ), ali rekao sam da izračuna jeftiniju varijantu(boju), znači ako bi bila neki bolji kvalitet(npr. max mayer) onda bi bilo više...
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od YUgisa Sre 04 Feb 2009, 21:03

Thank you momci, videcemo jos na okupljanju Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61960
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od YUgisa Pet 06 Feb 2009, 14:06

Bio sam kod timca danas, sve kompletno sa materijalom i farbanjem je 700e. A sto se lik iznenadio kad sam rekao da treba sve kompletno ofarbati, kao pa ne ne znam koliko bi to kostalo pa je onda izbacio cifru od 700e. A kao sto cu da ga farbam, a ja pa celog cu da ga izvarim, a on, pa jel tako truo Laughing ja, nije, nego cu da doradjujem motor pa zato hocu da ojacam karoseriju, a on me pita kao koji motor, ja mu kazem 1.1 a on Eek garant je mislio da ga zajeb Laughing

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61960
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od ladisz81 Pet 06 Feb 2009, 20:01

Pa baš tako, mislio da ga zaje*avaš Laughing
Mislim da 700 evra je malo mnogo za to, ali treba i pogledati drugde koliko je...
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od YUgisa Sub 07 Feb 2009, 07:46

Bio sam jos juce kod Belek ako se nevaram da se zove, tamo na radonovcu, kaze izmedju 700-800e ali oni rade i pripremu i sve. A cuo sam da oni bas jako profi farbaju Cool Ne znam sta je cudo cuti doradjen 1.1 Rolling Eyes

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61960
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od markus_bc Sub 07 Feb 2009, 12:03

Ako znas nekog iz austrije ili nemacke, vidi sa njima da ti donesu farbu odande jer kod njih su od letos zabranjene stare farbe jer nisu ekoloske, i mogu da koriste samo neke nove na bazi vode, kazem ti iz iskustva jer je meni farbar doneo iz austrije metalik boju Max Mayer za 10 e , a kod nas bi me kostala 25 e.
markus_bc
markus_bc
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 98
Godina : 36
Lokacija : Bela Crkva
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od bavaria Sub 07 Feb 2009, 18:21

ovaj na radanovcu je beler i nije toliko los,mada ima i boljih,kod timica nemoj moj prujateljski savet,a kao sto je neko vec spomenuo ako imas mogucnosti donesi farbu iz nemacke ili austrije jer je ogromna razlika u kvalitetu farbe.....
bavaria
bavaria
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 408
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od YUgisa Sub 07 Feb 2009, 18:26

Pa ko je bolji? Meni svi belera hvale. nemam nikog ko bi mi mogao doneti farbu Sad

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61960
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od djzecky Sub 14 Feb 2009, 14:43

Ja sam letos farbao auto ali samo spolja i sam sam radio svu pripremu tako da ne znam 100% koliko je kada ti sve radi majstor.
Ja sam boju kupio ovde Topoli,covek ima Duxone,Dupont i Helios boje.
Jedan set je bio od 45-60eur zavisno od proizvodjaca.
Podloga za metalik-2k spric git je bio 13eur set
Po mojoj proceni tebi za kompletno farbanje treba oko 3 seta ali to ce ti reci majstor koji bude radio.
Ja sam platio 40eur samo farbanje a da mi je majstor radio kompletnu pripremu(samo spolja) izaslo bi me oko 400eur ruke+materijal.
Posto ti hoces i spolja i iznutra kontam da je tu oko 600-700eur
Ne vidim razlog guljenja skroz do lima tamo gde nema potrebe No zasto to ne odradis samo tamo gde hoces da ga ojacas varove. Uzece ti vise love za ruke a pitanje je da li ce stvarno oguliti do lima
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od YUgisa Sub 14 Feb 2009, 14:57

Ja bih gulio sam sve... A i ocu redvono da se ofarba, nije mi zao da dam 700e ali hocu da znam da kroz 10god necu morati da farbam opet. Ja ovaj Yugo neplaniram uopste ikad da prodam i nije mi zao da ulozim u njega. A gde ocu da ojacam varoce, pa svuda, gde go je karoserija spajana tj gde su paneli spajani bice zavareno. Kazem, iako moj Yugo neigleda trenutno tako, ali sam velika picajzla i volim kad je sve pod konac utegnuto. Meni nije problem dati pare za farbanje, nego mi je problem naci farbara koji ce da zadovolji moj kriterijum kvaliteta...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61960
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od yugodriver Sub 14 Feb 2009, 15:53

Evo jedan link pa pogledaj ako zelis http://www.tuningcentar.com/cms/
yugodriver
yugodriver
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1508
Godina : 44
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od ladisz81 Sub 14 Feb 2009, 16:42

Ja isto sam razmišljao da ja uradim sve pre farbanja, a da nađem nekog dobrog farbara ko će samo uduvati sa bojom koji ja kupim - tako bi bar 150-200 evra uštedeo
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od djzecky Sub 14 Feb 2009, 18:02

@Ladisz81 ustedeces i vise veruj mi

Momci ako cete sami da spremate auto za farbanje onda tu nema nikakvih 700eur.
Mene je komplet sve izaslo oko 250eur.
2 seta metalik ,podloga,materijal za pripremu Mypa(kupio 4kg gita a nisam potrosio ni pola kg na svu srecu) 3M smirgle,spakle,3M lepak za soferku,prajmer za plastiku(retrovizori,usisnik...) ,3seta poliestera za prepravku branika i sto sam platio coveku da mi prefarba auto na kraju.
Znaci sve komplet 250 eur
Yugisa tebi treba malo vise boje, 3-3,5seta i treba uraditi to ojacanje varova(ako i to placas) ali ti ne pravis branike,sajtne i te prepravke pa ti ne treba poliester i te gluposti tako da ni tebe ne bi izaslo mnogo skuplje ako sam odradis pripremu.
Mene su svi plasili pricama kao ajoj to ne mozes sam,pa jos hoces metalik,pa moras skroz da ogulis do lima sve(ok ti svakako to hoces) itd.
Odem kod tog majstora-farbara i kazem mu sta hocu,on mi covek lepo objasni kako da odradim,sa kojim smirglama,gde da kupim dobar materijal za pripremu,na sta da posebno pazim prilikom pripremanja i tako sam i uradio.
E sad to sto sam ja sve pocevsi od rastavljanja auta,preko kompletne pripreme i prepravke branika sprcao u 100-120 sati rada to je druga prica. Da sam jos toliko vremena imao i radio sve do perfekcije takva bi bila sada i farba. Imam gresaka ali i ovako mi je 10xbolje nego sto je bilo pre+ sto sam ovo radio prvi put u zivotu
Sto bi rekli "kako se nadala,dobro se udala"
Poenta ovog mog kilometarskog posta jeste to da se moze uraditi sve jako lepo,stavise i bolje od nekih majstora koje boli uvo(bitno samo da uzmu lovu) ako radis lepo,polako i natenane. Ti ces svoj auto smirglati i 15x na istom mestu ako treba a vecina majstora samo onoliko koliko treba da bi se pokrilo farbom a da se ne vide greske.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od YUgisa Sub 14 Feb 2009, 18:17

djzecky: Mozes mi malo objasniti kako si radio pripremu za farbanje, koje finoce smirgle si koristio itd? Ja sam racunao oko 4-4.5 seta mi treba. Sto se tice varenja, to placam jer nemam sa cime da varim, a i nemam neko znanje, mislim, nije problem nauciti, ali opet, treba mnogo izvariti pa moze da se desi da se iskrivi karoserija. Inace 3e je duzni metar punog vara, a meni treba samo nekih 30m Laughing Sto se tice poliestera, tu treba meni mnogo. Prvo, moram videti sta ce biti sa zadnjim, ako nemoram kod pikeca da ga radim, onda cu sam da ga popravim (za neupucene, imao sam udes u ponedeljak, lik se zabio u mene), onda kompletno novi prednji branik, ja ga spicio, platio poravku Pikecu, nikako nije odradio, ostao mi duzan... Sajtne, treba prepraviti, napraviti kutijaste da budu a ne ovako da mi baca blato unutra, napraviti desnu da redovno naleze, prepraviti i sajtne i branike da nalegnu redovno na rubove, prepraviti rubove, napraviti zastitne plastike za unutar blatobrana. Sve to dobro osmirglati ispeglati, izgitovati ali napraviti tako da neide 50kg gita i dalje. Pa nije mi zao a uozim brdo sati, pa makar ga nevozio 5meseci. usutini, ja sam vrlo komlikovan, ja npr zelim da farbam i vrata iznutra i sve, ono sto fabricki ni zastava neradi.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61960
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od ladisz81 Sub 14 Feb 2009, 22:02

@djzecky

I mene interesuje kakve cake ima ovo! Gde treba paziti, kakve šmirgle treba(npr. vodena 200 ili do 1000) i kakav git treba itd.

Inače i ja hoću samo spolja da farbam i aqril bojom - a to bi izašlo još jeftinije od metalik boje, znači ako kažeš da ti je izašao 250 evra, meni ne bi trebao ni 150 da bude...
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od imocnic318 Čet 14 Jun 2012, 20:24

Zdravo ljudi, novajlija sam na forumu, a da ne otvaram novu temu, prisvajam ovu. Very Happy Interesuju me farbare u NSu, neka iskustva. Mom ljubimcu je potrebno farbanje, definitivno, pa me interesuje, kako se krecu danas cene (ako neko zna). Z101 je bele boje, a farbo bi ga u belo "naravno", to je najbolja boja. Very Happy


Poslednji izmenio imocnic318 dana Čet 14 Jun 2012, 20:26, izmenjeno ukupno 1 puta

imocnic318
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 73
Godina : 33
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 14.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od YUgisa Čet 14 Jun 2012, 20:25

Ne znam kako je u NS ali u SU ti je od 150 do 1000e, zavisi sta zelis tacno Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61960
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od imocnic318 Čet 14 Jun 2012, 20:32

Hvala na brzom odgovoru. Pa recimo kompletan auto, spolja i iznutra. Standardno bela boja kao sto je i sad, samo da mi se ne "sapere" posle 2-3 pljuska. Very Happy Nesto malo kvalitetnije.

imocnic318
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 73
Godina : 33
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 14.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od YUgisa Čet 14 Jun 2012, 20:44

Ne verujem da moze ispod 500e za kvalitetno farbanje u komori Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61960
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od imocnic318 Čet 14 Jun 2012, 21:01

Aham, definitivno bih se zadovoljio i sa nekim ne bas kvalitetnim farbanjem. Very Happy U svakom slucaju moj "Ze" bi bio zadovoljan i sa bilo kakvim farbanjem, pa mozda i cetkicom za likovno i polikolorom. Very Happy Salu na stranu, hvala. Wink

imocnic318
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 73
Godina : 33
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 14.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od Miljan Čet 14 Jun 2012, 22:02

Ovde je oko 400e extra kvalitetno farbanje za Zastavu, naravno kompletan auto.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od BlackDog Pet 15 Jun 2012, 07:49

U Adi ima "Berec", mislim da ga puno ljudi zna kako u Srbiji tako i oni napolju, covek radi BEZ GRESKE, cena je oko 500 sa svim njegovim materijalom i komorom...radi sa Sikkens bojama...
BlackDog
BlackDog
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 324
Godina : 51
Lokacija : Budapest
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini? - Page 2 Empty Re: Potrebni kvalitetni farbari u SU i Vojvodini?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu