Sirena povremeno neće

+8
Baggiolinho
jugi
mmarkoo
meda011
blackb
Miljan
Mitke
igor-iggy
12 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Sirena povremeno neće

Počalji od blackb Uto 12 Mar 2013, 09:00

Imam problema sa sirenom na jugiću (55 1988g) - povremeno ne radi! Kada otvorim taster i povežem direktno jedan od ona dva federa sa strane šrafa i sam šraf volana ili njegovu podlošku ponekad zasvira samo sekund ali uglavno ni to ali ipak vuče struju jer zatrepere i smanje jačinu svetla sve sijalice u kabini i na tabli - znači nešto se dešava. U međuvremenu sam ugradio i relej po šemi sa slike:

Sirena povremeno neće Th_Sirena-relej_zpsdd553278

U početku je čini mi se radila bolje (tj. uključivala se bez problema) a onda se vratila na staro.

Sumnjam na onaj kontakt mase sa vratila volana na karoseriju (o kome sam čuo ali nikad video i čačkao) pa ako može neko da objasni kako se do njega dolazi (može i neka slika - na netu nisam našao ništa iako je ovaj problem čest) tipa da li mora da se skida volan i kompletan mehanizam prekidača da bih skinuo i onu plastiku oko volana da bih došao do njega ili je negde dole, tj. gde je bre tačno taj kontakt sa masom. Da bi tačno znali o čemu pričam evo slike gde je označen sa M3:

Sirena povremeno neće Th_sirenav_zpscc89948e

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od Miljan Uto 12 Mar 2013, 12:49

M3 je na nosacu motora brisaca.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od blackb Uto 12 Mar 2013, 15:07

Konačno pravi odgovor. Proveriću u toku dana.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od igor-iggy Sub 30 Mar 2013, 20:59

i sta si uradio, jel uspelo ??? zivo me interesuje
igor-iggy
igor-iggy
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 45
Lokacija : Pozarevac
Datum upisa : 22.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od blackb Pet 12 Apr 2013, 12:30

Evo da odgovorim posle dužeg vremena: NE! Skinuo sam i očistio i te kontakte na m3 (ima ukupno 3 kabla) i dalje se isto ponaša - malo hoće malo neće da svira. Probao sam i da direkto vežem žicom sva tri kabla (ne znam tačno koji je od sirene) na minus akumulatora i opet isto - nije ni do te mase. Više stvarno ne znam šta da radim ali evo ga mali rezime šta sam sve pitao i radio:

Imam problema sa sirenom na jugiću (55 1988g) - ne radi! Kada otvorim taster i povežem direktno jedan od ona dva federa sa strane šrafa i sam šraf volana ili njegovu podlošku ponekad zasvira samo sekund ali uglavno ni to ali ipak vuče struju jer zatrepere i smanje jačinu svetla sve sijalice u kabini i na tabli - znači nešto se dešava.

Skinuo sam volan i nisu ona dva kontakta iza što klize po njemu - kada žicom spojim bilo koji od ta kontakta i vratilo volana (šraf/navoj) isto se ponaša - povlači struju, šmercuje na žici ali ni da bekne. Skidao sam i čistio i buksne na sireni ali ništa.

Skinuo sam i sirenu i nije ni do nje - direktnim vezanjem na akumulator radi. Dalje, ako na sireni + vežem direktno na akumulator a minus ostavim na original kablu isto se ponaša tj. ne radi na gore opisan način. S druge strane ako ostavim njen + kabl a minus vežem direktno sa akumulatora na sirenu onda svira bez prestanka.
Zaključak: prekidač (koji je na volanu) je na minusu (jer neprekidno radi kada direktno povežem minus), a pošto nije problem ni do prekidača u volanu (gore opisao da direknim povezivanjem jezičaka sa šrafom volana isto ne radi) ni do same sirene i pošto u prostoru kod osigurača ima samo jedan relej onda moram da ugradim relej za sirenu.


Nakon ovoga sam ugradi relej samo za sirenu i u opčetku je radila ali onda opet zeza kao i pre releja.

Na kraju sam mislio da je ta masa na M3 ali nije ni ona. Više nemam ideja ni živaca. Inače još jedna stvar mi se desila u međuvremenu - kada ablendujem dugo svetlo se vidi lepo, ali kada prebacim na dugo sveto (ona leva poluga za za duga svetla NA DOLE a ne ka sebi) onda dugo svetlo radi mnogo slabije - kao da se isključi oboreno a radi samo dugo usmereno na gore. Inače siajlice su obične sa vlaknom - kruške - nemam halogene mada planiram da ih ugradim. Pretpostavljam da bih pored volana morao da skidam i ceo mehanizam poluga da bih video šta nije u redu i da bih skinuo onu plastiku okolo vrata volana jer jedino tako mogu da vidim šta se tu dešava.
Koliko je komplikovano u kućnoj radinosti skinuti i vratiti sve one poluge za migavce i svetla ispod volana?

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od Mitke Pet 12 Apr 2013, 12:38

Lako se skida.

Ablender (poluge) drzi sraf za kljuc 10, imas u plastici ispod volana jenu rupu, i tu je sraf koji kad odvrnes ostaje ti slobodan ablender (trebalo bi i plastika, aako je ne drzi jos neki srafcic, ne mogu sad da se setim), i kad skine volan i plastiku, ostaje ti da raskacis konestore ablendera, i imas sve napolju. Posao od 15 minuta, da se skine, i toliko da se vrati.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od blackb Pet 12 Apr 2013, 13:10

Hvala mitke ohrabrio si me da probam i to. Poskidaću sve i videti šta se tu dešava. Ne znam još da li taj kabl od mase sirene što ide od prekidača na volanu ide direktno na taj m3 šraf (na nosaču motora brisača) ili se na tom putu kači/račva za još nešto tipa na uložak kontakt brave, još neki prekidač... i sl.

U međuvremenu ako još neko ima ideju šta bi mogao biti moj problem sa sirenom a imajući u vidu šta sam sve uradio i probao (gore opisano) neka slobodno preporuči.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od Miljan Pet 12 Apr 2013, 13:23

Evo gde sve ide M3

Sirena povremeno neće Yx4c5hekfwxh3rp1wylp

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od blackb Pet 12 Apr 2013, 14:30

Hmmm... očigledno dolazi na prekidač za sirenu sa P42 "Sklop prekidača pod točkom upravljača". Možda tu leži problem, ali je sigurno na toj liniji - od prekidača do M3.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od meda011 Pet 17 Maj 2013, 14:46

Prekid je na liniji od sirene do samog tastera prekidača jer sirena masu uzima sa centralnog šrafa osovine volana
meda011
meda011
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 08.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od mmarkoo Ned 27 Apr 2014, 21:45

kod mene je problem sledeci: kad drzim volan pravo sirena radi, cim okrenem volan na levo ili desno kad skrecem ona ne radi, skidao sam volan I prosmirglao ona dva pipka sto se nalaze na ablenderu I klize po prstenu na volanu -I taj prsten sam prosmirglao- I opet isto. znaci drzim sirenu I vozim slalom I ona radi samo kad je volan `na pravcu` ima li neko ideju sta da radim?

mmarkoo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 111
Datum upisa : 10.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od blackb Ned 09 Nov 2014, 10:45

Evo da javim posle dužeg vremena da sam izgleda konačno (i slučajno) rešio problem sirene. Rešavajući drugi problem, u drugoj temi (trzanje auta - što se posle izrodilo u probleme sa signalizacijom i svetlima) zahvaljući Miljanu locirali smo problem na prva dva osigurača od 16A (oni do amortizera).

Naime, dovoljno je bilo skinuti celu kutiju osigurača (stari tip, naravno) i očistiti i pritegnuti kontake (papučice) koji ispod idu sa žica na sedišta osigurača.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od jugi Sub 03 Jan 2015, 17:53

Kod mene radi kad joj se navije.... Bas na sireni pukao ej onaj deo gde idu dve zice koje dovode struju do sirene, promenili, i opet ne radi, struja dolazi ali sirena ne radi.... JEdnom svirnu i cao...
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od Baggiolinho Sre 19 Avg 2015, 08:10

Ja imam problem da sirena svira kada joj se cefne Smile...Uglavnom kada navijem volan u desno,a par puta mi je bas zatrebala jer po BGD voze svakakve budale,a ja nalego na sirenu a ona ni da gukne Smile.Ako moze mala pomoc i objasnjenje kako je srediti da proradi...U poslednje vreme je bas potrebna Smile
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od ilija94 Pon 28 Dec 2015, 21:09

Ja imam problem da nece ni da bekne , slicno kao Baggiolinho , promenio sam osigurace skoro , ali nikakva promena , ako moze pomoc bio bih zahvalan
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od ZAC Pon 28 Dec 2015, 21:53

Taster sirene je vezan za masu...pogledaj da l ido sirene dolazi 12V i da li na tasteru imas  masu..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od ilija94 Pon 28 Dec 2015, 21:59

Jel moze neko uputstvo kako sve to da proverim ? Velika sam neznalica sto se tice mehanike/elektrike/cega sve ne sto se tice na automobilima , ali sam voljan da naucim Smile
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od junior45 Pon 28 Dec 2015, 22:17

tesko da je problem do tastera,najverovatnije ti je sirena izgorela..sirena je napred kod hladnjaka,skini je pa proveri kablove i samu sirenu direkt na akumulatoru
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od ilija94 Pon 28 Dec 2015, 22:19

Jel to ono kad je povezem na akumulator mora da peva neprestano ? :-) ako to ne bude radila onda je vrisnula ?

Moram to pogledati ujutru...
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od junior45 Pon 28 Dec 2015, 22:22

ako svira,svira,ako ne svira stavis drugu Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od ilija94 Pon 28 Dec 2015, 22:25

Probacu to ujutru Smile hvala Smile
ilija94
ilija94
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 190
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od Bozza Čet 25 Feb 2016, 21:59

Kod mene sirena radi ali cim dam kontakt sirena nece da svira.
Da li neko zna o cemu se radi?
Bozza
Bozza
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 29
Datum upisa : 15.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od blackb Pon 03 Jul 2017, 08:46

Da posle dužeg vremena opet javim: problem se povremeno ponovo javljao i dalje je u osiguračima (ona prva dva do amortizera - kao što sam i opisao ranije u temi). Ono što me zbunjuje je sledeće: prema šemi iz mog prvog posta na temi vidi se  da žica koja dolazi od sirene do osigurača je LJ/BE što će reći ljubičasto-bela. Kod mene je ta žica utaknuta kao treća (u sredini odozdo) u drugi osigurač gledano od amorta - druge dve (tj. više njih na dve žabice) su na ulazu i izlazu sa tog osigurača. Kada sam iščupao tu ljubičasto belu žicu sirena je proradila!? Kada sam je vratio sirena i dalje radi. Napominjem da sam ranije ugradio i relej po šemi i opisu iz prvog posta.

Problem je dakle u telu kutije osigurača (stari tip naravno) ali ostaje pitanje: na šta je onda povezana ta ljubičasto-bela žica i koje žice konkretno idu sa sirene?

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od Miljan Pon 03 Jul 2017, 13:08

Ljubicasto bela bi trebalo da bude za svetlo kabine, a boje iz te seme su za novi tip i ne poklapaju se u potpunosti sa starim tipom koji ti imas. Tebi odgovara sema i boje iz Haynes manuala za Yuga.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od blackb Pon 03 Jul 2017, 15:05


blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sirena povremeno neće Empty Re: Sirena povremeno neće

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu