Škripanje kočnica

4 posters

Ići dole

Škripanje kočnica Empty Škripanje kočnica

Počalji od predrag5891 Uto 25 Sep 2012, 14:55

Pozdrav svima ! Jel zna neko neki lek da ne skripaju prednje kocnice.Otprilike škripanje se odvija izmedju diskova i plocica. Drugar mi je rekao da je menjao i diskove i plocice ali se nakon izvesnog vremena škripanje vratilo. Saljite predloge sta je najbolje uraditi da bi se skripanje otklonilo . Hvala,
predrag5891
predrag5891
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 81
Godina : 39
Lokacija : Zapadna Srbija
Datum upisa : 16.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Škripanje kočnica Empty Re: Škripanje kočnica

Počalji od Predrag B. Uto 25 Sep 2012, 16:47

Ako ti diskovi nisu puno istrošeni i ako nemaju risove, onda samo nove pločice Lucas (TRW). Koštaju oko 1700 din. Odlično koče i ne škripe. Kada ih budeš menjao moraš da pogledaš da li se pločice lako kreću u nosačima pločica (ne smeju da zapinju, a ako treba malo im obrusi ivice po kojima naležu na nosače) i da li ti se stege lako kreću u klizačima (zaštićeni su manžetnama u vidu "harmonike" i podmazani mašću). Ako ti je neka manžetnica pukla, zameni je i podmaži osovinice tovatnom mašću. Prvih 100 km auto će lošije da ti koči i za to vreme nemoj da forsiraš kočnice da ne bi spalio pločice.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Škripanje kočnica Empty Re: Škripanje kočnica

Počalji od YUgisa Uto 25 Sep 2012, 20:18

Na drugim forumima sam bas citao mnogo prituzbi na Lukas plocice za skripu... Unsure

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Škripanje kočnica Empty Re: Škripanje kočnica

Počalji od Predrag B. Uto 25 Sep 2012, 21:38

Ugradio sam 3 seta i nikada nije bilo problema. Mora da su te bile neka fušerica...
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Škripanje kočnica Empty Re: Škripanje kočnica

Počalji od ZAC Sre 26 Sep 2012, 00:20

Kada kociona ologa skripi-cvili, to je uglavnom zbog opiljaka gvozdja, ili ne daj boze celika u smesi frikcione obloge...i takve obloge uglavnom preterano trose diskove ili dobose... nikada ne mozes biti siguran da li su pune opiljaka gvozdja ili ne zato sto je ovo Srbija i nikada nisi siguran u oreginalnost proizvoda, ali jedan od nacina je da poneses sa sobom magnet, ali slabiji, da ne privlaci celicnu osnovu plocice ili pakna. Magnetom proveris koliko privlaci kroz oblogu. U frikcionim oblogama je normano prisustvo lakih i obojenih metala (Aluminijum, bakar, mesing, olovo .....) i ti metali ne smetaju diskovima, a nece ni da skripe, jer su meki, a i nisu magneticni. Koliko znam, zadnjih godina je zabranjeno koriscenje azbesta u frikcijama, ali za metale nema ogranicenja, posebno u maloj privredi Wink

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Škripanje kočnica Empty Re: Škripanje kočnica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu