promjer ispusne cjevi

5 posters

Ići dole

promjer ispusne cjevi  Empty promjer ispusne cjevi

Počalji od dejan y45 Ned 01 Apr 2012, 14:38

imam pitanje

htio bi na svoju 45-ticu staviti ispusni sistem od inoxa ali dvoumim se dali dali cu dobit na snagi ako stavim cjev veceg promjera nek je sad
jer na bmw e30 sam jako dobio na snazi

isusni sistem bi bio kao sto imaju honde crx ili mazde 323 da sakrijem lonac u onoj ogronoj rupi ispod gepeka jer mi katastrofalno zgleda dok si stavlaju lonac potkoso Laughing
dejan y45
dejan y45
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 35
Lokacija : HRVATSKA
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

promjer ispusne cjevi  Empty Re: promjer ispusne cjevi

Počalji od BlackDog Ned 01 Apr 2012, 18:00

Ja licno mislim da debljom cevi ne bi nesto narocito dobio na snazi ako ne i kontra efekat...
Ako zelis da ulazis u ovakav poduhvat, prvo postavi 4-2-1 i protocni lonac i neki bolji karb /rasplinjac ?? / filter zraka, to bi nekako za pocetak bilo to...
Ali nek se i jave drugi, koji su radili slicne preinake..
BlackDog
BlackDog
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 324
Godina : 50
Lokacija : Budapest
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

promjer ispusne cjevi  Empty Re: promjer ispusne cjevi

Počalji od YUgisa Ned 01 Apr 2012, 18:21

Kupis original cev od EFIja i lonac od nekogp roizvodjaca kao sto ima EFI Yugo i to je to... Unutrasnji precnik cevi stavi 40 max 42mm, nema svrhce vise... Mada ne treba da ocekujes nista spektakularno od tog izduva, jedino ako ne budes pravio 4-2-1 izduvnu granu, onda se oseti neka drasticnija razlika mada i od tog ne treba ocekivati ne znam sta...

Mislim da bi ti najlakse bilo da kupis cev od EFIja i zadnji lonac od te honde crx... Jednostavno i ne bi bilo ja mislim drasticno skupo Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

promjer ispusne cjevi  Empty Re: promjer ispusne cjevi

Počalji od Miljan Ned 01 Apr 2012, 19:49

Ja sam na 45 imao 4-2-1 izduvnu granu od Autobianchija A112 Abarth i od nje cev fi45, pa posle spojna cev za EFI i lonac za EFI, osetila se razlika, bolje je isao.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

promjer ispusne cjevi  Empty Re: promjer ispusne cjevi

Počalji od dejan y45 Ned 01 Apr 2012, 21:54

zadnji lonac od efija je full protocni tj da kroz njega ide ravna cijev bez pregrada

i jos jedna stvar kakav bi to moglo imati zvuk ima di kakvi video
dejan y45
dejan y45
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 35
Lokacija : HRVATSKA
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

promjer ispusne cjevi  Empty Re: promjer ispusne cjevi

Počalji od YUgisa Ned 01 Apr 2012, 22:03

Zadnji lonac od EFIja nije skroz protocan... On je neprotocan, kroz njega idu dve paralene cevi... Jedna je prikacena na dovodnu cev a druga je prikacena na zavrsetak izduva...

https://www.youtube.com/watch?v=9kBqrc8a4kA&feature=relmfu
https://www.youtube.com/watch?v=FZ3xyuD7GJQ

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

promjer ispusne cjevi  Empty Re: promjer ispusne cjevi

Počalji od dejan y45 Ned 01 Apr 2012, 22:58

malo je to kod nas u hr teze nabaviti orginal efi lonac a kako bi se ponasao sa 4-2-1 i na kraju direktiva lonac
dejan y45
dejan y45
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 35
Lokacija : HRVATSKA
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

promjer ispusne cjevi  Empty Re: promjer ispusne cjevi

Počalji od YUgisa Ned 01 Apr 2012, 23:01

Pa nabavi od honde CRX... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

promjer ispusne cjevi  Empty Re: promjer ispusne cjevi

Počalji od kalasnjikov Ned 01 Apr 2012, 23:20

Bolje ti je da stavis drugi motor, nego da ocekujes vise od ocekivanog, motor 903ka je suvise trom.
Sto se tice prepravke, za 45icu je najbolje, sto se zvuka tice, da ostavis kracu dvocevku, na nju da nadovezes cev od EFI-ja (42mm), pa na kraju std lonac od EFI-ja ili In-a. Duza dvocevka ti je bespotrebna, jer ti ona koristi kada motor teras u obrtaje, a retko ko tera 45icu tako, a i ti ljudi sto je teraju, ne teraju je dugo.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

promjer ispusne cjevi  Empty Re: promjer ispusne cjevi

Počalji od dejan y45 Pon 02 Apr 2012, 01:21

pitam iz radoznalosti zanimaju me mogucnosti

a kaj se tice engine swapa neznam bas nije komplicirano al nemam vremena nit love za tak nest
nasal sam tu na forumu temu di malo detljnije pise postupak navijannja 45 motora na 120 konja e sad kolko je to isplativo i dugotrajno to neznam

teram ga ja konstatno u visoke obratje pa tek ima 50k kilometri prvih jos se brojilo nije preokrenulo
dejan y45
dejan y45
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 35
Lokacija : HRVATSKA
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

promjer ispusne cjevi  Empty Re: promjer ispusne cjevi

Počalji od BlackDog Pon 02 Apr 2012, 09:03

Samo da razjasnimo original cev od 45 je promera fi ?? a cev od EFI-ja je fi /42/??
Licno mislim da se od svakog motora moze izvuci dosta toga, ali je bitan pristup..Neke osnove poboljsanja u prvom koraku su karb, izduv, eventualno bregasta..a posle glava, ventili..i sve sto se tice toga...ali je bitno da motor bude ustelovan perfektno../ paljenje, karburator / ..
A sto se tice navijanja 903 motora na 120 ks, mislim da je uzaludna investicija, jer nece trajati dugo, a opet ulozeno=dobiveno nikada nece biti na vagi..
Licno imam u planu ovu ili slicnu kombinaciju na mome da uradim...znaci, 4-2-1 ili 4-2-2, na kraju neki lonac i neki bolji karburator..i mene interesuje kako ce se ponasati...
Pa evo i pitanja. sta ako stavim dve paralelne cevi za izduv od 45 stock i grlo 4-2-2 na kraju lonac za 4-2-2 sistem ???
BlackDog
BlackDog
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 324
Godina : 50
Lokacija : Budapest
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

promjer ispusne cjevi  Empty Re: promjer ispusne cjevi

Počalji od YUgisa Pon 02 Apr 2012, 10:55

Nisam siguran ali mi se cini da je 37mm unutrasnji precnik od auspuha kod Yuga 45... Sve moze da se napravi ali ja ne znam kod nas nikoga ko je spozoban da plati i da modifikuje motor tako... Ja kad sam se raspitivao za glavu i kad sam hteo da modifikujem na neki nivo max za ulicnu voznju, samo ventili su tada kostali 120e ako se dobro secam i bili bi od titanijuma... Realno je isplativo zameniti karb i izduvnu granu, cev i lonac. Ako bas zelite vise, moze neka bregasta (sa oko 25-30 vise stepeni i sa oko 1mm vecim liftom, posto ce sa vise da bude motor kilav na nizim obrtajima). Bas ako ste zahtevni a necete da menjate motor, moze glava da se odradi, ali to sto vecina radi i pri tome stedi zbog para je mozda pola od onoga sto jedna glava moze da se odradi za ulicu a tek mozda 1/3 ako ne i 1/4 onoga sto moze da se odradi za trke... I naravno ovo ostalo nije isplativo...

Iskreno, gubljenje novca i vremena je pravljenje 4-2-2 izduva, prvo moraju neke male cevi (jel nema smisla staviti dva puta po 40mm ili nesto slicno) a drugo necete nista dobiti... Pa cak i na V8 motorima se cesto pravi X ukrstanje cevi, nisu totalno odvojeni sistemi... Barem je ovako moje misljenje Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

promjer ispusne cjevi  Empty Re: promjer ispusne cjevi

Počalji od BlackDog Pon 02 Apr 2012, 13:39

Yugisa...mislio sam dva puta njegove original..kako si rekao fi 37..
A za ostalo, delom si u pravu ali da naglasim sledece; ventili titanijumski nisu potrebni iz razloga sto ce pre puci glava nego da i stari ventili izgoru, ali koliko znam sredjivanje glave na stage 1 kod Mikishona u BG je bilo oko 80-100 eura, a na stage 2 oko 200...naravno ovo podrazumeva kompletnu obradu glave....olaksavanje..poliranje..ventili ...itd..Vec i samo sredjivanje glave bez modifikacija znaci puno i osetno je u voznji...
Ali i u kucnoj radinosti se kanali mogu prosiriti i polirati i srediti deformiteti prilikom odlivanja i uraditi port matching, a kod Cubike ubaciti eventualno veci ventili sa jacim oprugama.....tu se dobija dosta ks...ali to onda povlaci i bregastu, a brgasta zamajac a zamajac lamelu i tako u djavolji krug....
Evo ja sam sad predihtovao postolje karba i gledam da se odlivak aluminijuma postolja i rupa ona ovalna na glavi ne gadjaju..hahaha..ima jedno pola santimetra diferencije...a to je tek samo karb...gde je izduv, i ostalo...
Tema je zanimljiva svakako, imam neke klipove za obradu glave pa cu okaciti i to....
pozzz.
BlackDog
BlackDog
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 324
Godina : 50
Lokacija : Budapest
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

promjer ispusne cjevi  Empty Re: promjer ispusne cjevi

Počalji od YUgisa Pon 02 Apr 2012, 15:22

Nema smisla stavljati dve tolike cevi, to je kao da si stavio jednu cev od fi 52mm, toliko bi trebalo staviti za neki motor od 100ks... Jednom sam naleteo na cifre, kolika cev treba da bude precnika za odredjenu snagu, ne secam se vec tacnih brojeva ali se secam da sam onda racunao da je ispalo bas da za 63ks treba bas 42mm... Naravno ovo zavisi od mnogo faktora, ali da uzmemo kao neku pocetnu cifru za racunanje odprilike, za 45ks bi trebalo samo 35.5mm... Tako da je jasno da je vec i 42mm sasvim dovoljna cifra, nema smisla ici na toliki protok ko od 52mm....

Sto se tice glave, klipove i to postavi ja molim te u:

https://zafc.forumsr.com/f6-tuning

Imas tu i teme za doradjivanje odredjenih motora ali i teme za obradu glave (na drugoj strani te sobe) pa najbolje postavi tamo da ne skrecemo sa teme tu mnogo...

Ja cu samo odgovoriti da nisam imao iskustva sa mikishonom i ne znam koja je razlika izmedju prvog i drugog nivoa, ali do sada sve glave koje sam ja video da je on radio su vrlo konzervativno odradjne... Tu najvise mislim na ventile i siceve ventila, mnogo snage lezi u obradi siceva ventila koje vrlo slabo odradjuju a i opet dosta je ogranicavajuci faktor to da ne izgore fabricki ventili pa prelazak na kvalitetnije otvara nove mogucnosti...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

promjer ispusne cjevi  Empty Re: promjer ispusne cjevi

Počalji od BlackDog Pon 02 Apr 2012, 17:34

Da, slazem se za promer cevi da je suludo stavljati preveliko a kao i ja da se secam sto ti kazes da ima odredjeno koliko ide precnik za odredjenu zapreminu..
Postavicu te klipove i pdf-ove..
A sto se tice mikishona, verovatno je kao i kod one izreke; kolk'o para tol'ko i muzike...a za stage 1 i stage 2..prva je onako, a druga do panja..ali verovatno ima raznih kombinacija...
BlackDog
BlackDog
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 324
Godina : 50
Lokacija : Budapest
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

promjer ispusne cjevi  Empty Re: promjer ispusne cjevi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu