Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

+3
Miljan
doktor
Ide nekako
7 posters

Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od Ide nekako Ned 19 Feb 2012, 19:24

Pozdrav svima!

Novi sam korisnik i ljuta me nevolja natjerala da otvorim novu temu a ne da nalazim u starim, ne mogu bas da nadjem slican problem...

Naime, imam Yugo Koral 55 1990, vrhunsko stanje, kupljen nedavno, a i prije toga sam imao više Yuga..Prešao 56000 ( sigurnih ) Zamijenio sam skoro sve što se moglo zamijeniti i sada je stvarno u top stanju osim...

Pali na pola ključa, radi sasvim normalno, ide vrhunski ali onda pri naglom dodavanju gasa zatrza i počne se kao " gušiti " i " štucati " Onda me u tom svom trzanju natjera da stanem sa strane ( ne moze da ide ) ugasim, sacekam minutu dvije i onda opet ide normalno. Napominjem da se to desava u pravilu samo pri naglom dodavanju gasa i uglavnom u 3, 4 i 5 brzini. Nove svjećice, struja i dovod goriva su sasvim ok..

Majstor kojeg sam nedavno kontaktirao u vezi tog problema rekao mi je da je problem vjerovatno u malom metalnom okruglom dijelu što stoji na donjem dijelu razvodne kape ( izgleda kao satelitska antena Smile Rekao je da je to ili da je začepljen na karburatoru izlaz koji je sa tim malim dijelom na razvodnoj kapi spojen crijevom.

Napomenuću naravno da sam iz Mostara, BiH, i da ovdje nema baš majstora koji su stručni sa Yugama pa se svaki posjet majstoru svede na " dobro je da ide u prvoj i drugoj "

Molim za odgovore na slijedeća pitanja :

Mali dio na razvodnoj kapi je neki vid vakuma koji valjda šteluje paljenje, a karburator mu šalje vazduh ( komprimirani Smile jesam li u pravu ?
Kako da ustanovim da li je kvar u tom malom dijelu ili je na kvar na karburatoru?
Da li se taj dio može zamijeniti ili moram komplet razvodnu kapu?
Ako je začepljen izlaz na karburatoru koji šalje zrak na taj dio, kako da ga očistim ?
Svaki savjet vezan za ovu temu je dobrodošao!

Unaprijed hvala!
Ide nekako
Ide nekako
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 7
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Re: Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od doktor Ned 19 Feb 2012, 21:04

"Satelitska antena" na razvodniku je tzv.vakum! On daje pretpaljenje prilikom dodavanje gasa, zato se povrzuje na karburatoru na poseban izvod koji pojacava vakuum iskljucivo prilikom dodavanje gasa! Ako imash jednogrli karb on ima izvod za to crevo, dvogrli nema, ako ga postavish na izvod za crevo koje ide do filtera za vazduh, imacesh kontinuiran vakuum!
Nema sanse da ti toliko trza od vakuma(kod mene nije povezan NIGDE)! Ako je elektronsko paljenje i pali kako treba znaci da nema tu problema, tako da mora da proverish benzinsku pumpu, najverovatno je tamo problem!
doktor
doktor
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Ohrid, R.Makedonija
Datum upisa : 30.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Re: Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od Miljan Ned 19 Feb 2012, 21:37

Karburator zeza 99%.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Re: Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od Ide nekako Ned 19 Feb 2012, 21:40

Da, elektronac je i donekle mi se čini logičnim da ne može biti do vakuma jer mi se čini da je i meni bio skinut jedno vrijeme i nisam imao nikakvih problema..

Provjeriću benzisku pumpu sutra, mada mi opet nije jasno kako nemam te probleme na manjim brzinama i na manjem gasu ...

U svakom slučaju hvala..
Ide nekako
Ide nekako
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 7
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Re: Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od Ide nekako Ned 19 Feb 2012, 21:42

I ja se bojim Miljane da si u pravu...

Ide nekako
Ide nekako
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 7
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Re: Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od doktor Ned 19 Feb 2012, 22:34

Ako je elektronac, onda i od mene +1% Very Happy
doktor
doktor
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Ohrid, R.Makedonija
Datum upisa : 30.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Re: Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od Ide nekako Ned 19 Feb 2012, 22:47


Dakle rastavljanje, ciscenje, stelovanje mi ne gine...Uhhhh...Ili cak zamjena...
Ide nekako
Ide nekako
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 7
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Re: Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od kalasnjikov Ned 19 Feb 2012, 23:17

Ako te elektronac zeza, iskoristi priliku i baci ga, nadji full mehanicki i uzivaj, makar bio jednogrli. Necu da kazem da taj elektronac nista ne vredi, ali kad omatori i pocne da zeza, nikad ne moze da se vrati u prvobitno stanje i radi "kao sat". Ne znam koliko se krece cena kod vas, ali ovde u Srbiji je cena dobrih mehanickih dvogrlih karburatora 30+e.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Re: Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od Miljan Pon 20 Feb 2012, 00:05

Ja koliko sam skapirao, on ima obican IPM karb.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Re: Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od Ide nekako Pon 20 Feb 2012, 00:13

Da, obični karburator, elektronsko je paljenje..

Izvinjavam se ako nisam bio dovoljno jasan...
Ide nekako
Ide nekako
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 7
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Re: Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od Ide nekako Sre 22 Feb 2012, 12:31


Da nastavim, bio na dijagnostici, problem je ipak u razvodniku paljenja, na vecim obrtajima pojavljuje se neka viska varnica koja remeti rad ostalih...

Obavještavaću o narednim koracima...
Ide nekako
Ide nekako
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 7
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Re: Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od milinkos Pet 14 Sep 2012, 10:21

Da ne otvaram novu temu, postaviću pitanje u ovoj.
Kada hoću da povučem sauh, motor počne da se guši i ugasi se. Guši se samo na trećinu sauha, a na polovini povučenog sauha lepo hvata. Pri punom sauhu se opet guši. Isto je i na benzinu i plinu.
Takođe se motor uguši pri dodavanju vrlo malog gasa na pedali. ZAŠTO
Filter za vazduh sam stavio nov, ali ista je situacija.

milinkos
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 60
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Re: Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od zile Pet 14 Sep 2012, 10:42

milinkos ::Da ne otvaram novu temu, postaviću pitanje u ovoj.
Kada hoću da povučem sauh, motor počne da se guši i ugasi se. Guši se samo na trećinu sauha, a na polovini povučenog sauha lepo hvata. Pri punom sauhu se opet guši. Isto je i na benzinu i plinu.
Takođe se motor uguši pri dodavanju vrlo malog gasa na pedali. ZAŠTO
Filter za vazduh sam stavio nov, ali ista je situacija.

meni se isto to desavalo i bio je problem sa dotokom vazduha majstor mi redukovao usis vazduha toliko da nije uvlacio uopste trosio nenormalno a zato se i gasio.... Very Happy
zile
zile
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 933
Godina : 29
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Re: Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od castiel-87 Ned 16 Sep 2012, 20:45

A webber karburator jel mehanički ili elektronac? Ako se ja dobro secam ima dva otvora? Very Happy
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Re: Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od kalasnjikov Ned 16 Sep 2012, 22:20

Ili je otisla neka membrana na karburatoru.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Re: Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od milinkos Pon 17 Sep 2012, 13:28

Karburator je sa mehaničkim sauhom, neznam, planiram da zamenim membrane na karbu, pa ćemo videti.

milinkos
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 60
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji.. Empty Re: Yugo Koral 55, trzanje i gušenje u vožnji..

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu