Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

+4
igy 79
darko-san
YUgisa
Jerry Drake
8 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od Jerry Drake Čet 09 Feb 2012, 15:48

Ljudi moji pozdrav Mad
Auto mi je u garazi nisam ga voio nekoliko dana ali sam ga svaki drugi dan palio,sa punim sauhom palio je i prve.Evo danas nema sanse,verglam verglam isto pun sauh,nececujem kako anlasuje ali oteano,ali nece ni makac.
Jekl to do akumulatora?Prosle godine sam ga kupio Monbat,a auto je Florida 1.4 92go.Prosle godine sam i zamenio karburator,ibacio sam dvogrli i stavio jednogrli od stojadina,i nikakve mi probleme nije pravio isla je ko besna.
Ako moe savet neki bicu veoma zahvalan.

Jerry Drake
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 30.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od YUgisa Čet 09 Feb 2012, 16:12

Pa jel vrti anlaser ili ne? Ako ne, verovatno se ispraznio akumulator od hladnoce i stajanja...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od Jerry Drake Čet 09 Feb 2012, 16:15

YUgisa hvala ti na brom havljanju Smile vrti anlaser ali nekeko otezano Cool

Jerry Drake
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 30.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od YUgisa Čet 09 Feb 2012, 16:20

Verovatno je oslabio akumulator, probaj pozajmiti od nekog akumulator ili barem struju ako imas kablove pa probaj da upalis Wink Ili naravno na gurku ako nisi za fensi resenje Very Happy Ili ako imas punjac, stavi ga na punjenje pa ces videti odmah da li je prazan ili ne Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od Jerry Drake Čet 09 Feb 2012, 16:39

E znas sta he he he ja sam za svako resenje ali cu ipak ovo fensi Very Happy sutracu da kupim punjac(svejedno sam to planirao ko da sam se urekao).
Nego malo glupo pitanje kako se puni preko punjaca je8i ga sad me sramota,nisam nikada to radio,jel moze uputstvo malo detaljnije?

Jerry Drake
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 30.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od YUgisa Čet 09 Feb 2012, 17:01

E pa ne znam kakvi su novi punjaci i da li ima razike medju njima, ja imam neki star sigurno 30 godina i ide samo fazon ukljucis u struju i stavis prvo kontakt na minus i onda kontakt na plus i to je to Very Happy Ima neki cajger gde ne znam sta tacno pokazuje tj meri, znam samo da kad pokazuje 2 onda je prazan i kad pokaze 1 onda je pun Very Happy Ako kupujes nov, predpostavljam da ce imati uputstvo Wink Ili barem neku oznaku pa malo guglas Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od darko-san Čet 09 Feb 2012, 17:09

na punjacu imas 2 stipaljke crvenu i crnu (crvenu stavis na PLUS klemu a crnu na MINUS) i jedan utikac,njega naravno utaknes u struju.To je cela filozofija samo pazi da ne ukrstis stipaljke da ih ne stavis pogresno,i jes jedna bitna stvar razvi one srafove sa akumulatora dok se puni(mislim na one gde se doliva destilovana voda)Taj cajger je ampermetar i pokazuje koliko je aku.ispraznjen i sto se vise puni tako kazaljka pada ka nuli.

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od YUgisa Čet 09 Feb 2012, 17:21

Naravno mozda imas i akumulator koji je bez odrzavanja tj ne uliva se voda pa kod njega ne treba nista da odvrces Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od igy 79 Čet 09 Feb 2012, 18:35

Kao sto ti je dragisa rekao. Ali ispostuj redosled. Odvij cepove na akumulatoru, zatim postavi crvenu stipaljku na plus a crnu na minus i tek onda ukljuci punjac u struju. Nemoj da ukljucis prvo punjac pa zatim da stavljas stipaljke na kleme jer moze biti opasno posto moze da baci varnicu a to nije pozeljno jer lako hoce da eksplodira akumulator. Imace akumulator ukljuci da se puni uvece i slobodno ga iskljuci ujutru. Neka se puni cele noci slobodno, nece mu nista hvaliti, i nema potrebe da gledas nikakve cajgere. Kada odvijes cepove proveri nivo kiseline u akumulatoru. Ako treba, dolij vodu. Moze i sa cesme ako nemas destilovanu. Inace sto se paljenja tice, hoce da smrzne i ulje u karteru pa ne moze da okrene, a mraz takodje ispija i akumulator. Zato praktikuj da ga skidas preko noci i drzis u toplom. Srecno!

igy 79
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 52
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od Jerry Drake Čet 09 Feb 2012, 19:31

Hvala igy79 ,hvala puno na ovom komentaru,ipak cu malo reskirati i kupiti destilovanu.Poz.

Jerry Drake
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 30.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od djn Uto 14 Feb 2012, 21:32

Poz! Imam slican problem.
Jugo 55 slabo vergla,to je poceo da radi od kad je pocela zima al nekako je palio.Slusao sam price da hoce zimi slabo da vrti,ne znam zasto al ajde. Do pre neki dan na minus 15 sam probao da ga upalim,alnaser obrne mozda par krugova i stane,nema vise snage. Napunim akumulator,vratim,temperatura danas napolju -4,medjutim isto obrne par krugova i udavi se,ali sa napunjenim akumulatorom tako moze vise pokusaja. Nadjem nov akumulator i isto. Moram da napomenem da su cetkice menjanje pre 3 meseca. Koji su jos kvarovi na alnaseru i dal je on?

djn
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 6
Datum upisa : 18.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od igy 79 Uto 14 Feb 2012, 23:16

ako je do alnasera mogu da budu i biksne

igy 79
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 52
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od Mitke Sre 15 Feb 2012, 08:42

Ja sam imao isti slucaj. Sa mojim akumulatorom, koji je inace los, par puta jedva okrene i to je to. Uzmem od drugara akumulator koji je nov, izvukao ga je za 2 verglanja. Onda sam skinuo anlaser, otvorio ga i nasao sam kvar. Elem kvar je bio u tome sto je ona plocica koja stoji preko cetkica, se nakrivila i spojila sa statorom, pa je pri verglanju vukao mnogo vise struje, koju je "razbacivao" svuda osim tamo gde treba. Kada sam to resio na -20, je bez problema verglao. Inace malo slabije mora da vrti zimi jer se ulje zgusne u karteru, pa je veci napor da ga razbije, pogotovo ako sipas neko ulje tipa long life 20/60, ali ako bas mnogo tesko vergla, mislim da ti ne gine rasturanje anlasera.

Pozz
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od Jerry Drake Sre 15 Feb 2012, 16:19

@mitke

Nije meni akumulator los prosle godine kupljen.Danas kad je malo otpustilo upalio je iz prve Smile .Izgleda da se ulje u menjacu jako zgusnulo i da je to bio glavni problem,danas se rucica menjaca jako lako pomerala,a tada pre par dana kad je bilo tih -27stC jedva sam mogao da je pomerim.
Sve u svemu punjac a akumulator sam kupio tako da zlu ne trebalo imam ga Smile .

Jerry Drake
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 30.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od Mitke Sre 15 Feb 2012, 17:59

Pa i ja sam moj kupio prosle godine, pa opet slaba vajda od njega Cheers

Inace, ulje u menjacu mislim da nema veze sa paljenjem, i sasvim je normalno da na tolikom minusu jedva pomeras rucicu Wink
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od darko-san Sre 15 Feb 2012, 19:57

ima veze ako se ne stisne kvacilo prilikom paljenja,mada mislim da svi malo iskusniji vozaci stiskaju kvacilo kada verglaju.

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od Avram '90 Sre 15 Feb 2012, 22:32

Kakve ima veze ulje u menjaču sa paljenjem?
Kvačilo se stiska da oslobodiš lamelu,da bi lakše upalio,jer si je oslobodio!

A ulje u menjaču se stegne od hladnoće i zato je ručica tvrda par minuta dok se ne zagreje!
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od darko-san Sre 15 Feb 2012, 23:25

pa upravo si obrazlozio ono sto sam ja rekao,ako se ne stisne kvacilo alnaser okrece sve,razbija i ulje u motoru i u menjacu,a kad se stisne i oslobodi lamela onda samo okrece radilicu. Rolling Eyes

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od Avram '90 Sre 15 Feb 2012, 23:42

Pa nemoguće je da nije hteo da mu upali zbog zgusnutog ulja u menjaču...

Ja sam rekao da ulje u menjaču nema nikakve veze sa paljenjem jer sam mislio da je naravno palio sa stisnutim kvačilom...
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od darko-san Sre 15 Feb 2012, 23:50

to stoji da nema nikakve veze sa paljenjem,ali kome slabije pali auto zimi pa jos i akumulator nije bas sjajan ako ne stisne kvacilo da brze zavergla da sastavi tj.da upali taj ostade tu gde je.

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od Jerry Drake Čet 16 Feb 2012, 13:16

Evo da se ukljucim u raspravu,nisam mislio da je zbog toga samo mi je proslo kroz glavu da je i to otezavajuca okolnost.Ne znam sto nije upalio na tih -27 ,i sutra dan kad je bilo mozda -20 kazem evo juce iz prve bez ikakvih problema.

Jerry Drake
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 30.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od djn Čet 16 Feb 2012, 14:24

Evo ovako. Rastavio sam alnaser,nisam video nista cudno,podmazao sam biksne,malo nozem presao izmedju onih bakarnih plocica gde nalezu cetkice i to je to. Sad kao radi ali opet nekad ima trenutak kad kao zaglavi na trenutak,al mislim da nije vise do njega. Upalio sam juga,stavio nove svecice,ali radi kao kuvana noga. Kad krenem i dodam za nijansu jaci gas da ubrzam zvoni kao da ce da izlete ventili. Mislim da nema snage ni cetvrtu da izvuce,kao da radi na 2-3 cilindra ili je prezubio... Danas skidam svecice da vidim dal sam sam neki kabl pocupao i skidam poklopac zupcastog. E sad imam pitanje,kako da znam dal je prezubio? Jel samo gledam dal je zupcasti na markerima?

djn
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 6
Datum upisa : 18.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od Avram '90 Čet 16 Feb 2012, 22:05

Možda ti je probila svećica od zime,hoće to da se desi,pa ti sad radi na 3 klipa! A za kaiš ne znam,meni se desilo to na starom motoru (odnosno ne meni Evil or Very Mad ) i video se kaiš da su pokidani zubi!
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od YUgisa Čet 16 Feb 2012, 22:09

Da, proveris da li se markeri poklapaju na zupcastom Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od djn Pet 17 Feb 2012, 01:17

Skinuo sam danas plasticni poklopac zupcastog i markeri na zupcastom se ne vide. Zupcasti je labav sto se mene tice,mogu slobodno prstom da ga pomeram po 1.5 cm sa svake stane. Inace nov je stavljen pre manje od 7000km. Vozicu ga kod majstora jer ne znam da uzubcim,mada bih rado sam pokusao i naucio al nema ko da mi detaljno objasni. Stavio sam nove svecice,champion,samo sto je upaljen sa njima...

djn
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 6
Datum upisa : 18.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo? Empty Re: Zima,akumulator paljenje ili nesto drugo?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu