izmjena katalizatora na tempu 1.1???

4 posters

Ići dole

izmjena katalizatora na tempu 1.1??? Empty izmjena katalizatora na tempu 1.1???

Počalji od sugo Uto 17 Maj 2011, 11:46

evo ovih dana pocelo mi se desavati da nesto lupka/zvecka po auspuhu i podigao sam auto i skuzio katalizator da "zvoni" cim ga taknem i da se u njemu zvukovi proizvode kada vozim auto,primjetio sam i kada se zagrije da malo slabije vuce kao da ga nesto "tusi"...
bio sam kod mestra za auspuhe i novi dodje 100E ali kao univerzalni do 2000ccm. Euro2 norme...

mene zanima sada kakve katalizatore vi mijenjate,dali ih uopce mijenjate???
sto da skinem kat.i stavim obicni lonac dali gubim sto sa tim???
hoce mi rad motora ili postrosnja varirati od dosadasnjeg???

rekao mi je da za 30ak eurica stavit ce mali lonac da nije toliko protocan ispuh i da bi to bilo ok.
e sada dali dobijam ili gubim ako "maknem" kat. sa tempa???

sutra bi trebao to minjenajti pa ako tko ima iskustva neka napise,hvala!
sugo
sugo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 74
Godina : 46
Lokacija : st-okolica...
Datum upisa : 04.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

izmjena katalizatora na tempu 1.1??? Empty Re: izmjena katalizatora na tempu 1.1???

Počalji od YUgisa Uto 17 Maj 2011, 12:19

Kod nas katalizatore svi izbacuju i menjaju sa parcetom cevi tj uzima se "duza" dvocevka od keca koja omogucava motoru malo bolje disanje Wink

Inace ne znam koliko je tacan podatak, ali naleteo sam na podatak da se gubi 3% snage na katalizatoru kod Yuga sto mu dodje kao nekih 2ks Wink

Gubitak je jedino na cistoci izduvnih gasova Wink Mada ne mora obavezno da znaci da bez katalizatora ne moze da zadovolji norme zahtevane na tehnickom pregledu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

izmjena katalizatora na tempu 1.1??? Empty Re: izmjena katalizatora na tempu 1.1???

Počalji od Wii Uto 17 Maj 2011, 12:39

ja inace mislim da samo kod EFI ima katalizator ne???
inace imam i ja tempo 1.1 i nemam katalizatora....Very Happy znaci neces imati problem ako ga izvadis...
Wii
Wii
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 149
Godina : 36
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

izmjena katalizatora na tempu 1.1??? Empty Re: izmjena katalizatora na tempu 1.1???

Počalji od YUgisa Uto 17 Maj 2011, 12:43

Pa sugo isto ima EFIja, a inace bilo je i Yugica sa karburatorom koji su imali katalizator Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

izmjena katalizatora na tempu 1.1??? Empty Re: izmjena katalizatora na tempu 1.1???

Počalji od sugo Uto 17 Maj 2011, 17:23

da 1.1 efi 46kw sa katalizatorom,dijagnosticirali smo i ja i mestar da je katalizator "otisao" mislim/o da je keramicki jer sve "zvoni" u njemu i da se karamika sasula...


yugisa zasto "dvocevka"???kod mene je jedna cijev!
moze li sira cijev ili plan mestra je bio da ubacimo neki obican lonac umjesto kata koji staje u njegovo mjesto i tako da rijesi situaciju,dali ce ga gusit taj drugi lonac i dali ide na yuga dva ili jedan sa ili bez katalizatora???

znaci motor nece imati problema bez kata ako ga skinem,ecu i lamda sonda nece "brljati" mi rad motora bez njega???

a sto se tice sigurno je da svaki kat smanjuje snagu,tako da i yugu isto jer sam imao auta drugih marki sa istim motorom samo sa ili bez kata i nekoliko kw je uvijek bila deklarirana snaga onoga sa ugradjenim katalizatorom...



sugo
sugo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 74
Godina : 46
Lokacija : st-okolica...
Datum upisa : 04.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

izmjena katalizatora na tempu 1.1??? Empty Re: izmjena katalizatora na tempu 1.1???

Počalji od Pedja Uto 17 Maj 2011, 18:12

Mozes i da stavis samo parce cevi umesto njega, auto ti nece biti preglasan, a mislim i da ti je to najjeftinije resenje i da nema potrebe za dodatnim loncem. Wink

Auto samo bolje moze bez kata ici, kao sto si i sam rekao, a posto kod Yuga nema lambda sonde iza kata, ECU nije "svestan" da li kat fali ili ne, tako da ces sa te strane biti miran.

Imas teme o izduvnim granama u Tuningu, pa pogledaj, duza dvocevka omogucava motoru da bolje "dise", pa bi samim tim i trebalo da malo bolje ide auto, YUgisa je tu dovcevku stavio kod sebe i nije imao problema, sto znaci da ti zbog EFI-ja nije problem. Smile
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

izmjena katalizatora na tempu 1.1??? Empty Re: izmjena katalizatora na tempu 1.1???

Počalji od YUgisa Uto 17 Maj 2011, 22:11

Problem sa izbacivanjem katalizatora mogu imati samo vozila koja imaju dve sonde, jednu pre i jednu posle katalizatora... Tamo se javlja poremecaj u radu motora... Dok kod vozila sa jednom sondom, katalizator nema uticaj na rad motora... A koliko sam ja primetio, vecina vozila koja imaju jednu sondu imaju i katalizatore starije generacije koji guse motor, dok ove novije generacije katalizatora nemaju neki primetan uticaj na snagu...

Auspuh nece biti previse protocan ako se izbaci katalizator posto on ima neprotocan zadnji lonac... A dvocevka se stavlja da bi motor bolje izbacio izduvne gasove... Ali ako bas imas zelju da stavis lonac, onda gledaj da bude neki tako napravljen da ne bude nizak ko katalizator i onda nemoj stavljati dvocevku...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

izmjena katalizatora na tempu 1.1??? Empty Re: izmjena katalizatora na tempu 1.1???

Počalji od sugo Uto 17 Maj 2011, 23:05

hvala pedja,istog sam misljenja ali kada netko jos potvrdi tako onda sam 100% siguran...
znaci kat sigurno izbacujem a sada dali cu neki samo "oklopnjak" staviti radi tehnickog cu razmislit...

yugisa svaka cast!vidim da sjecas se moje stare teme jer radi kata nisam i spustao prednji kraj,sto sada cu sigurno uciniti cim sredim ispuh...vodit cu racuna da sto vise bude cijev ili lonac ako budem ga stavlja iskljucivo radi tehnickog cak mozda "oplatu" sa kata skinem i stavim na taj lonac...

ajde molim vas samo jos jedna info mada je offtopic...
imam te ficine opruge,stavljat cu ih i sada me interesira dali moram kratiti ili mijenjati standardne amorte ako promjenim i stavim te ficine opruge...hvala!
sugo
sugo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 74
Godina : 46
Lokacija : st-okolica...
Datum upisa : 04.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

izmjena katalizatora na tempu 1.1??? Empty Re: izmjena katalizatora na tempu 1.1???

Počalji od YUgisa Uto 17 Maj 2011, 23:15

Ma odkud oni znaju na tehnickom da li on ima katalizator ili ne, stavis lepo dvocevku i to ce da izgleda ko fabricki auspuh, ako te pitaju zasto nemas katalizator, ti reci a znate kako je, zastava ko zastava, ugrade sta stignu Wink

Sto se tice offa, za ficine orpuge pozeljno je barem da skratis osovinu (pravilno je i telo i osovinu, ali radi sasvim dobro i kad se samo skrati osovina), posto ako stavis na obican amortizer ficinu oprugu onda ce da ispada iz lezista Wink ili recimo postoje Zastava sport amortizeri, popularno zvani crveni zbog svoje boje, oni imaju skracenu osovinu, i onda bacis tu oprugu sto ide u paketu sa njima i stavis fabricku ficinu orugu pa neces imati problema Wink Ako budes imao jos neka pitanja o ovome, onda pitaj u tvojoj temi da ne ofiramo dalje u ovoj Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

izmjena katalizatora na tempu 1.1??? Empty Re: izmjena katalizatora na tempu 1.1???

Počalji od sugo Sre 18 Maj 2011, 22:40

[quote]Ma odkud oni znaju na tehnickom da li on ima katalizator ili ne, stavis lepo dvocevku i to ce da izgleda ko fabricki auspuh, ako te pitaju zasto nemas katalizator, ti reci a znate kako je, zastava ko zastava, ugrade sta stignu Wink

pise u prometnoj otto reg kat.onda tehnicki sigurno nece biti ispravno ali izgleda da sam pronasao "rupu u zakonu" jer tko ima pogon na plin ekoloski je prihvatljiviji i nepotrebno eco test praviti i podlijegati euro noramama...
tako da sam danas kod mestra samo odsjekao kat i stavio je istu cijev (isti promjer) i zavario,ima nesto jaci zvuk samo pri visim obrtajima na leru i srednjim obrtajima je tih kao i sa katom,cak malo bolje poteze sa nizih obrtaja nego ranije i osjecam da kako kazete "lakse dise" bez kata,bar ovoga koji se sasuo cijeli...

ok.za off razumio,sada nema smetnje za spustanje pa doci ce i to na red...
hvala svima na info!!
sugo
sugo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 74
Godina : 46
Lokacija : st-okolica...
Datum upisa : 04.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

izmjena katalizatora na tempu 1.1??? Empty Re: izmjena katalizatora na tempu 1.1???

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu