"Kajmak" na vodi za hlađenje :)

+5
USKE
yugo55
YUgisa
Inferno
thunderchase
9 posters

Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od thunderchase Sre 09 Feb 2011, 23:58

Majstori, imam sledeći problem. Pošto sam skoro uzeo juga, polovnog, nisam još otkrio šta mu sve fali Razz...

Ona plastična bočica sa desne strane gde je rezervoar za korsantin (tako majstor kaže), tu se skuplja mast. On kaže da je verovatno nekad ušlo ulje u sistem za hlađenje. A ja sam to zapazio u početku kad sam otvorio poklopac hladnjaka i video kao crni talog, ali sam mislio možda je od antifriza.

Elem, on je to ispirao vodom, ali se uvek malo vrati i zamasti tu bocu. Ne povećava se, tako da ne verujem da još uvek meša, sigurno je to nekad bilo i više ne, jbg...

Kako može to da se ispere, je l' ima neko sredstvo da se sipa u sistem da ga on provrti i ubije tu masnoću? Jest da zvučim kao totalna neznalica, ali bolje da pitam nego da lupam glavu Smile


Poslednji izmenio thunderchase dana Sre 09 Feb 2011, 23:58, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : greška u kucanju)

thunderchase
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 40
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 13.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od Inferno Čet 10 Feb 2011, 19:04

Jel gubis tecnost? koji je jugo 55 45? ako je onako braonkasta masa na cepu onda ti je dihtung glave Probio na nekom cilindru ili je pomesao nekad pa je zamenjen dihtung pa dok se ispere iz hladnjaka ali uvek ulje ide gore voda dole tako da sumnjaj da ti je dihtung glave otisao ako je 45 ica to ti je ruke oko 40 e dihtung gar.zaptivki i hidro test ukupno oko 70 e a za 55 oko 80 - 90 e bar sam ja toliko dao
Inferno
Inferno
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Godina : 42
Lokacija : NS
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od YUgisa Čet 10 Feb 2011, 19:14

Pa ako mislis da je problem samo da je jednom pomesao a da je to ostalo u sistemu posle popravke, uzmi rastavi sistem i isperi sa toplom vodom pod pritiskom Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od yugo55 Čet 10 Feb 2011, 21:53

@Inferno:Ma to je puno bre za dihtunge i sve to,dihtung nije vise od 500din (i to za motor 1100ccm) a ruke ne vise od 3000,bar kod mene u kraju se toliko krecu cene...
@thunderchase:druze,ako posle ispiranja toplom vodom pod pritiskom se opet bude vracalo dihtung je sigurno.znaci moras skidati sve i lepo oprati iz razloga sto nema drugog nacina da to operes.
yugo55
yugo55
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 112
Godina : 32
Lokacija : Adasevci
Datum upisa : 21.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od YUgisa Čet 10 Feb 2011, 22:00

Pa dobro, nije bas da nije vise od 500, moze da bude i 2000 ako se potrudi da nadje takav Very Happy Laughing

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od USKE Čet 10 Feb 2011, 22:04

u Wrneru u subotici,zaptivac glave kosta od 500-1200 dinara zavisi od proizvodjaca.zvao sam pa zato znam Wink
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od thunderchase Pet 11 Feb 2011, 12:08

Jugo 55 je. Ne gubi tečnost, a tog taloga je svaki put manje, ali ja jedino što sam mogao je da očistim onu bocu za korsantin. Ne znam ko radi to ispiranje pod pritiskom...

thunderchase
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 40
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 13.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od Inferno Pet 11 Feb 2011, 19:08

Ravnanje glave sa hidrotestom 2100, ruke 4000, garnitura zaptivki 1400, Cubi u Novom sadu je radio drugaru, bocu skines i odes u neku auto perionicu i isperes.
Inferno
Inferno
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Godina : 42
Lokacija : NS
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od thunderchase Uto 09 Avg 2011, 12:27

Od zimus je sve bilo iole normalno do pre neki dan - puklo crevo što ide iz T račve za isparivač ka motoru, za vodu. To parčence od 10cm mi je puklo 3 puta za mesec dana, jednom u sred grada! Ne znam šta je problem...

Ono što je sigurno je da ulja u hladnjaku opet ima i to sve više, izgleda da je otišao dihtung glave i da meša to! A kad se pogleda ulje na onoj šipci, čisto je, nema "majoneza" na njoj i na čepu od ulja. Ali definitivno meša i verovatno nabije pritisak negde u sistemu za hlađenje čim non stop puca to crevo!

thunderchase
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 40
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 13.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od Vladimir-1985 Pet 12 Avg 2011, 18:15

To sto ti crevo puca je rezultat povecanog pritiska u sistemu za hladjenje sto moze da se duzi na neispravni poklopac ekspanzionog sada ili prepunjeni ekspanzioni sad. Probaj promeni poklopac. Ako je drugo ispusti tecnost jer ako ima previse stvara se previse pritisak pa puca il crevo a moze da pukne i ekspanzioni sad. Kad je motor hladan tecnost treba da je dva do tri prsta nad Min. oznaka. Sto se tice tvog glavnog problema najverovatnije radi se o ostecen dihtumg glave ali za svaki slucaj operi jednom ceo sistem i to ne samo vodom nego kupi sredstvo "Engine Flush" ili sl. nije skupo ima za oko 5 e. (nalazi se cak i po vecim marketima), stavi onda sin antifriz (bolje se ulje poznaje Very Happy ) i ako opet ima tragova ulja onda znas sigurno sta je problem.

Vladimir-1985
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od djzecky Pet 19 Avg 2011, 21:15

Vladimir-1985 ::To sto ti crevo puca je rezultat povecanog pritiska u sistemu za hladjenje sto moze da se duzi na neispravni poklopac ekspanzionog sada ili prepunjeni ekspanzioni sud
... ili da je probio dihtung glave...opet se vracamo na pocetak price.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od thunderchase Sub 20 Avg 2011, 06:48

Sinoć sam pokupio auto od majstora. Dihtung glave je probio na DVA mesta! Odrađeno je ravnanje glave, promenio sam sve dihtunge i problem konačno rešen. Osim toga, promenio sam i kaiševe, španer zupčastog kaiša, ventili su odrađeni sa gumicama, a promenio sam i dva creva koja su se bila skroz obarila! Stavio sam armirana creva na taj deo prema isparivaču, pošto ono što se prodaje u radnjama delova jednostavno ne može da istraje...

Dihtung glave sam stavio najskuplji koji je bio, reko aj da vidim hoće li sad zezati Smile... Ne mogu da se setim koja je marka, znam da nije Gec, mislim da je ime iz dve reči. Koštao je 1000din, inače svi delovi su bili 3000, obrada glave sa servisom ventila 2700 i ruke majstoru 4000 za sve to, on je nosio glavu na obradu i vraćao je. Mislim da sam solidno prošao...

thunderchase
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 40
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 13.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od YUgisa Sub 20 Avg 2011, 07:57

Hehehehe pa ako si bas hteo najbolji, onda si trebao da trazis dihtung od 1.3 ili 1.4 turbo motora sto su isli u Una i Punta Wink Ali ce i taj za obicne motore biti sigurno dobar Wink Cheers

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od Vladimir-1985 Pon 22 Avg 2011, 20:29

djzecky ::
Vladimir-1985 ::To sto ti crevo puca je rezultat povecanog pritiska u sistemu za hladjenje sto moze da se duzi na neispravni poklopac ekspanzionog sada ili prepunjeni ekspanzioni sud
... ili da je probio dihtung glave...opet se vracamo na pocetak price.

Pa ne znam kolko pazljivo si procitao moj post ali to sam i naveo kao glavni moguci uzrok ali lakse je da eliminiras jednostavnije kvarove (narocito ako nisi siguran kao ovde) pre nego sto otrcis kod nekog lopova koj sigurno nece da ti kaze da nema nista nego fino lepo kaze mora da se otvara pa ti otvori ocisti krpom i zatvori kaze ramnio glavu, sve menjao, ovo ono a stvar bila 5e. Jer danas ima vise vrhunski mehanicara VKV specijalista od auta a to moze biti jako opasno i jako jako skupo. Ko ne veruje nek proba

Vladimir-1985
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od djzecky Pon 22 Avg 2011, 22:28

@Vladimir-1985
Moja greska, ne znam kako ali stvarno nisam zapamtio kada sam citao,da si u sredini posta (a procitao sam ceo) naveo i dihtung.
Izvinjavam se,ponovio sam isto sto si i ti napisao.

Potpuno se slazem sa tobom da prvo treba proveriti sve moguce i jednostavnije stvarcice, pa tek kada si siguran trcati kod "majstora"jer su takvi-kakvi su, cast izuzetcima.

Mrzim kada cujem od nekih ljudi, kako ih neki majstori oderu za neku popravku, jer mu je slozio pricu i to debelo naplatio.
Napravio slona od buve a covek jadan,ne razume se,sta ce nego da plati tj. bar u 50% slucajeva je tako, nazalost.
Samo neke osnovne stvarcice treba znati proveriti,moze se dosta para ustedeti a ne dati prevarantima.

Ovde sam prevideo, pa mi se ucinilo da se polemise o svemu okolo-naokolo samo ne o onome glavnom...sto je i bio problem.

Bitno da je nas kolega resio svoj problem i zelimo mu puno bezbriznih km Smile

djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od Vladimir-1985 Uto 23 Avg 2011, 00:01

Nema frke sto kazes bitno da je problem resen a pricam iz iskustva jer radio sam u metalostrugarsku radnju koja je radila sve te poslove. Neki su nosili i samo kazu ravnjaj (mehanicari) mi provorimo komparatorom glava ko nova a on kaze ma samo jedan prelaz za svaki slucaj, neki se cak pazarili da nam plate pola da ne radimo nista ali da potvrdimo ako covek pita. Jednom dva dana smo varili glavu (dve cele elektrode) sto su neki kreteni razbucali (celicnim) cekanima prilikom demontaze. I na kraju covek to platio jer su ga ubedili da mu le napukla glava, i to onako da im bude zahvalan jer mu kazu mi to ne radimo ali samo za tebe. Bilo kako mora da se pazi jer ima dosta prevaranata Cheers

Vladimir-1985
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od ishi Pon 23 Apr 2012, 09:37

Imam delimično sličan problem pa rekoh da ne otvrama novu temu, spamujem. Imam juga 45. Merio mu potrošnju, zadovoljavajuća, lepo ide, vuče, sve OK. Ali šta se dešava: na poklopcu za ulje na motoru konstantno nalazim masnu braon skramu kao kajmak. Na iberlauf isto curka takva braonkasta pena pomalo. Dihtung ili neka druga muka? Vodu izgubio 0,4 l na 2.000 km i u njoj nema masnih tragova.

ishi
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 20.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od Vladimir-1985 Pon 23 Apr 2012, 18:47

Najverovatno radi se za kondenzat zbog nekvalitetnog goriva (ima vode). Proveri sipku ako nemas "kajmak" na nju onda je OK ali ako ima i tamo onda je nesto seriozno. Probaj da sipas gorivo na drugo mesto.

Vladimir-1985
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od ishi Uto 24 Apr 2012, 06:23

Hvala na odgovoru Vladimire! Šipka za merenje ulja je čista potpuno. Čim sam ga uzeo on je imao taj isti kajmak ali mi majstor reče da je to verovatno zbog lošeg ulja. Zamenili smo ulje odmah ali opet isto. Odmah tog dana smo merili kompresiju, bila je na tri klipa 10-10,5 i na jednom 8,5. Da li bi imao istu kompresiju ako je produvao dihtung?

ishi
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 20.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od jovanb11c Sre 16 Maj 2012, 15:56

Moze da se desi, i ja imam 45 i i imao sam dosta problema sa tim . meni je pukal glava glava a kompresija je bila uredu......

jovanb11c
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Datum upisa : 13.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Kajmak" na vodi za hlađenje :) Empty Re: "Kajmak" na vodi za hlađenje :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu