Brisac glavi/zapinje

2 posters

Ići dole

Brisac glavi/zapinje Empty Brisac glavi/zapinje

Počalji od darkado Uto 31 Maj 2016, 00:16

Ovako, veceras krenem na posao po pljusku i brisac sa vozacke strane krene da zapinje, da se glavi bukvalno. Stanem, pomerim ga u pocetni polozaj i opet isto. Otvorim haubu, isprskam mehanizam sa wd-40 i nista se ne menja. Ako sam dobro video u mraku, oba brisaca rade na isti motor pa mi je sad sve jos manje jasno. Skidao sam metlicu i i bez nje se isto desava.

Sta bi moglo biti problem?

darkado
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 7
Datum upisa : 05.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Brisac glavi/zapinje Empty Re: Brisac glavi/zapinje

Počalji od Sima21 Uto 31 Maj 2016, 09:15

Posto kazes da je samo sa vozaceve strane, moguce je da ti proklizava. Meni nista drugo ne pada na pamet. Jel ti se brisac samo nabija ili ima maticu da ga stegne? Ako se nabija, probaj skinuti oba brisaca skroz i zameni im mesta pa vidi sta se desava.
Skines ovu kapicu sto sam obelezio nekim tanjim srafcigerom. Ako je ispod nje matica, probaj da je dotegnes, mozda se olabavila. Ako nema nista, onda svuci ceo nosac brisaca.

Brisac glavi/zapinje 2mm8hao

Ako pocne da proklizava na suvozacevoj strani onda ili menjaj ceo nosac brisaca ili skini nosac i izbusi malu rupicu na delu koji nailazi na osovinu i tu kasnije zavrni neki manji sraf koji ce da spreci proklizavanje. Nemoj me drzati za rec, ali mislim da sam kod mene davno tu urezao navoj pa je stavljen "masinski" sraf.
Otprilike, ovde izbusis rupu
Brisac glavi/zapinje 2rz4cpi

Da, oba brisaca rade preko jednog motora uz pomoc poluga.

P.S. Ovako izgleda iznutra nosac koji se nabija. Pa pazi na ovaj osiguracic sto sam obelezio. On drzi nosac brisaca.
Brisac glavi/zapinje 1239t6p
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu