lift mehanizam spojlera

+5
VPetar
venoman
Zuty
Milos
Madcatz
9 posters

Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty lift mehanizam spojlera

Počalji od Madcatz Ned 04 Maj 2014, 19:22

Ljudi imam mnogo projekata za keca.
Na kecu, na zadnjem veznom limu sam zavario nosace spojlera,ali bih morao i sa unutrasnje strane da ojacam kutijastim profilima 30x30mm.
Da napravim kutijasti ram i da ga vezem za solje zadnjih amortizera.
Ima vec 5 meseci od kako se kanim da napravim to.
Svidja mi se kako se dize spojler na bugatti veyron,pa sam zamislio nesto,odnosno par nekih mehanizama koji su jeftini,jer da pravim aktuator sa puznim vretenom je skupa rabota,
Probao sam sa navojnom sipkom i nije to to xD.

Spojler zelim da se dize gore dole,odnosno lift konstrukcije spojlera drzi se na vezni lim automobila,a drugi pokretni deo sa mehanikom ide u lift modu.
Sledece mi treba sistem za horizontalno podesavanje zakrilca.
Sto se tice zakrilca planiram da pravim od abs plastike,ne od poliestera,jer je masivan i na jakom vetru to dosta usporava automobil,nemoze adekvatno da sece vazduh,dok abs plastika ima ravne ivice.
Plastiku kupujem na ploce raznih debljina i oblikujem toplotom brenerom,nemoze fenom,samo moze fen da pregori.

To je uvod u pricu spojlera kako ja zamisljam to,sproveo sam u opis.
Sada cu vam postaviti neke slike,mozda vi imate neku ideju,sto se tice alata imam sve osim nekog rucnog alata,ali imam spisak da ga kupim,nije problem,bez alata nema zanata.

lift mehanizam spojlera  2011_bugatti_veyron_super_sport_22_1024x768lift mehanizam spojlera  Car_photo_312769_25
lift mehanizam spojlera  Jan_Stuivenberg_Sits_on_Bugatti_Veyron_Spoilerlift mehanizam spojlera  10300034_257727164399552_6771423068813065756_n
Lift vertikalni mislim da stavim od elektricnog sibera,a horizontalno podesavanje krilca preko metalne sipke i na univerzalni podizac stakala.

Madcatz
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Godina : 36
Lokacija : Metalurg
Datum upisa : 02.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od Milos Ned 04 Maj 2014, 20:20

Ne znam cemu ideja za tim spojlerom. Bugati Vejron razvija brzine od 407(425)km/h a Zastava u najjacoj varijanti nekog ne fabirckog motora ne verujem da moze vise od 250 mada i to je tesko obzirom na aerodinamiku. Kod Bugatija, spojler izlazi pri brzini od 220km/h i ''lepi'' auto za zemlju a ta brzina je vec u startu nedostizna za taj 1.1 motor.
To je sto se funkcionalnosti tice a sto se stylinga tice, tvoj izbor mada ja bih tu ideju zaobisao u velikom luku. Opet, tvoj auto, tvoja stvar.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od Zuty Ned 04 Maj 2014, 21:35

Ja mislim da je ovo veoma dobra ideja(nesto novo) i samo napred sa planovima Smile  ThumsUp 
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od venoman Pon 05 Maj 2014, 09:14

Ima i Corrado spojler koji se dize negde na oko 80kmh a moze i da se podesava na kojoj brzini da se dize.
venoman
venoman
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 367
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 16.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od VPetar Pon 05 Maj 2014, 09:22

Bugatiju se dize na 220, na zastavi bi sigurno morao pre da se digne..a moze da ga koristi za kocenje pri velikim brzinama..
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od YUgisa Pon 05 Maj 2014, 20:39

Ajd ovako da krenemo prvo sa teorijom. Koja je funkcija spojlera uopste na vozilima posto kod nas ljudi misle da je sve u "daunforsu"...

1. Poboljsanje aerodinamike
2. Poboljsanje stabilnosti
3. Poboljsanje kocionog efekta

Spojleri koji poboljsavaju aerodinamiku ujedno i povecavaju stabilnost pri vecim brzinama i ujedno daju bolje performanse u smislu vece maksimalne brzine i boljeg ubrzanja pri tim vecim brzinama. Ovakvi spojleri funkcionisu na poboljsanju strujanja vazduha oko kola i na smanjivanju tendecije podizanja vozila od tla... Spojleri koji povecavaju stabilnost kvare aerodinamiku i povecavaju pritisak vozila dodatnom masom pritiska vazduha (pri vecim brzinama ce auto biti fizicki tezi od same mase auta usled toga) i oni smanjuju ubrzanje i maksimalnu brzinu ali povecavaju drasticno stabilnost pri vecim brzinama, pogotovo u krivini... Spojleri koji uticu na kocenje su usustini drasticni primeri drugog primera tj spojlera koji povecavaju stabilnost.

Sto se tice Bugatija, koliko ja znam njegov spojler se izvlaci skroz pri nekih 110-120km/h i time se postize spojler drugog tipa tj koji povecava stabilnost... Na valjda 220km/h taj spojler se uvlaci delimicno nazad i radi kao spojler prve vrste tj poboljsava aerodinamiku... I valjda samo pri brzinama vecim od 200km/h ima ulogu kocnice kada se drasticno uspravi...

Efekti aerodinamike po informacijama sa neta pocinju deluju vec pri 60km/h dok na 80km/h imaju ozbiljne efekte... Takodje za razliku od verovanja, spojleri ne deluju u smislu povecanja pritiska nego u koriscenje vakuma i spojleri koji deluju u fazonu poboljsanja aeroinamike rade na principu smanjivanja vakuma iza karoserije tj udaljavanja vakuma dalje od karoserije...

Sto se tice teme, mislim da mozemo da otpisemo funkciju spojlera u smislu kocione sile posto za tako nesto treba brza aktivacija, sa druge strane brzine sa koje Zastava koci traju relativno kratko... Drugo je kada vi kocite sa velike brzine gde spojler ima ogroman uticaj na aerodinamiku i gde kocenje traje i po 10s... Tj ako se zaista zeli bolje kociti onda treba uloziti u redovne kocnice... Sto se tice povecanja stabilnosti, kao prvu kakva god da je Zastava prakticno necete nigde voziti brze od 100-120km/h kroz krivinu... U saobracaju tesko da ima neke ozbiljne krivine gde moze da se prodje tom brzinom, ili je blaga ili vam trebaju ogromna muda... Posto cisto sumnjam da ce iko posecivati neku ozbiljnu stazu gde se razvijaju velike brzine i da ce imati neku ogromnu snagu da ubrza drasticno na pravcima mislim da je ulaganje u to gubljenje vremena... Jel povecanje stabilnosti usled veceg pritiska vazduha ima efekta pri vecim brzinama a pri brzinama manjim od 120km/h nisu tako veliki efekti i vise ce se dobiti sa boljim oslanjanjem i gumama... Jer pri tim brzinama se mozda ostvari ostvari tek 10-20kg pritiska sto se nece ni osetiti bez nekog ogromnog spojlera... Sto nas na kraju dovodi do spojlera koji poboljsava aerodinamiku... Zbog oblika karoserije, nisam siguran koliko je turbulentan vazduh tu dole kod gepeka da ima smisla ici na neki visok spojler... Mislim da u najboljem slucaju treba samo jedna klapna koja bi ivicu gepeka vrata podigla kako vazduh ne bi sjurio na dole ka braniku nego da se usmerio paralelno sa tlom u fazonu Corrada... Mada normalno mozda gresim, to bi se trebalo proveriti, za Yuga npr nema takve dileme, ivica krova je odakle pocinje stvaranje turbulentonog vazduha i na Yugu realno ima smisla ovako nesto:
lift mehanizam spojlera  D_Gpe_Ln6_C6_X4q2_Hj_P

Samo testiranje aerodinamike se vrlo lako testira uz pomoc kamere Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od Madcatz Uto 06 Maj 2014, 20:52

Ovo sto ja planiram je samo Qurcenje moj kec od 0-100 ubrzava za pola sata,jer nemam drugu brzinu samo 1-3-4-R i to je sve za sada trenutno.
Spojler je cisto mahanje drugim vozacima na semaforu,da misle kako cu da se trkam sa njima,medjutim ni u kojoj situaciji nepada mi napamet,sto da izrabljujem auto kad nije moranje.
Toje neka satisfakcija neko malo eto uzivanje.
Hteo sam to da napravim i da stavim na ivicu spojlera po jedan laser,tako da u mraku vidim snop,i nemoram da se okrecem pozadi da vidim u kom je polozaju,samo pratim polozaj snopa lasera.

Meni je to bilo naucna fantastika ali kada sam stavio nacrt na papir i cimnuo neke ljude,naprimer onog lika sto je napravio YUGA sa elektricnim motorom,na njegovo iznenadjenje prost mehanizam,sada je i za mene prosto,samo da kupim odgovarajuce klizace i resena stvar.

Madcatz
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Godina : 36
Lokacija : Metalurg
Datum upisa : 02.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od danijeldokic Uto 06 Maj 2014, 22:19

Petar i spojleri u najavi a?
Al je unisten Blazin kec...
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 38
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od Madcatz Uto 06 Maj 2014, 22:27

sta unisten bre prodao mi ga za 650eura gibanj otiso,stelovao ventile,paljenje,menjao bendiks anlasera,remontovao alternator,menjao ulozak termostata,membrane karburatora,plovak plinske boce i set u isparivacu plina,ti ce mi kazes sto ga ti nisi kupio pa da mi kazes

Madcatz
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Godina : 36
Lokacija : Metalurg
Datum upisa : 02.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od VPetar Uto 06 Maj 2014, 22:29

Spojleri?
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od miljanxXx Uto 06 Maj 2014, 22:50

ti bre dioda,da makar malo imas mozga video bi i sam koliko je truda a pre svega para ulozeno u taj auto...
blaza je imao sve na papiru,i negde oko 2000e je njega kostao taj kec...
umesto sto serendas ovde po forumu razmisli malo o tome koliko je ulozeno u taj auto...
a to sto ti ne slusas i ides od majstora do majstora i oni ti menjaju ISPRAVNE delove,to je tvoja stvar...
a niko te nije bio po usi da ga kupis,gledao si ga,probao i sam si ga kupio!!!!!!!!!!
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 31
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od Mitke Sre 07 Maj 2014, 01:37

danijeldokic ::
Al je unisten Blazin kec...

 +1   Doh 

Sto se spojlera tice, licno mislim da ce mu stajati kao piletu sisa, ili jos grdje od toga. Bez uvrede, ali moj savet je da se batalis tih svemirskih ideja, da upristojis taj auto kako bog zapoveda, naravno styling detalji su stvar ukusa, ali spojler em je grdan, em sto nikakvu realnu primenu nemas, tako da licno ne vidim svrhu toga...
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od Zuty Sre 07 Maj 2014, 02:07

Ja sam za da napravi spojler kao sto sam vec reko(bice nesto najnovije) to volim Smile, samo lepo to da uklopi i bice fes Wink
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od Madcatz Sre 07 Maj 2014, 12:52

bice to gedora tuning moja stvar ima mnogo kriticara,ali sam postavio temu mozda imate vi neke ideje uproscene,ja znam unapred ko ce da sere,na kraju kad zavrsim sve kupujem rolnu perfexa i stavljam u gepek
evo jutros malo sam se divio i tako
lift mehanizam spojlera  20140507_073833
oni zidovi koseva dole zuto ofarbano i onaj plastelin preko varova to je blaza radeo,nije imao gas pa rokao elektrodama,miljane sto ga prodao pa meni je bilo bitno da kupim prevozno sredstvo u Bor da ne idem sa strane jer i put kosta kosta me i meze sa strane a sokovi a placanje wc-a a ako mi se prisere mora molim majstora u autobus da stane da idem da kenjam,ovako tu je kec u Bor i polako natenane
cemo kod pileta na rostilj  :rostilj: 


Madcatz
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Godina : 36
Lokacija : Metalurg
Datum upisa : 02.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od Mitke Sre 07 Maj 2014, 17:26

Prvo obrati malo paznju na recnik kojim se obracas! Drugo niko od nas ne SERE kako ti to kazes, vec samo iznosimo svoja misljenja, tako da ponovicu, obrati paznju malo na recnik!
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od miljanxXx Sre 07 Maj 2014, 17:33

ti si bre za posmatranje!!!
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 31
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od YUgisa Sre 07 Maj 2014, 17:54

Molim bez subjektivnih misljenja o ukusima, o ukusima se ne raspravlja... Kome se ne svidja ne mora da ga stavi, nema potrebe da ubedjuje u suprotno onog kome se svidja. Iznesite neke tehnicke razloge za ili protiv a ne prazne price o ukusima. Ovo je javna opomena za sve po pitanju ovih prepucavanja, sledeca je 3 dana ban ili dozivotni za one koji su vec banovani bili.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

lift mehanizam spojlera  Empty Re: lift mehanizam spojlera

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu