Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om?

5 posters

Ići dole

Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om? Empty Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om?

Počalji od ZAC Uto 18 Mar 2014, 23:15

Kao sto kaze naslov teme, cemu karburator na vozilima na TNG-?

Kao sto znamo, deo koji je najvise namucio konstruktore SUS motora je karburator. Generacije i generacije ucenih ljudi su potrosili godine usavrsavajuci sistem za napajanje motora gorivom. Danas su to sasvim savremeni uredjaji, da ne kazem "pametni".
Karburator  nije "pametan" uredjaj za mesanje goriva i vazduha, ali je najkomplikovaniji na jednom SUS motoru.

Moje pitanje glasi:  Cemu sluzi karburator na motoru koji je pogonjen na TNG, posto gubi svu svoju genijalnost kao patent-uredjaj?

Zasto degradirati decenije necijeg rada?

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om? Empty Re: Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om?

Počalji od YUgisa Uto 18 Mar 2014, 23:21

Pa sad onda bi svi trebali da vozimo na karburator jer su ih zamenili ubrizgavanjima i tako degradirali decenije necijeg rada na karburatorima... Isto tako se razvijao i plinski sistem, nije to izmisljeno za 1h, drugo karburator i dalje dozira dotok vazduha, jedino je beniznska instalacija iskljucena koja moze da se koristi po potrebi. Mada vidjao sam i vozila kojima je uklonjen karburator skroz i postavljen samo jedan leptir sa mesacem. Umesto karburatora, ubrizgavanje sada vrsi isparivac plina i ventil za podesavanja protoka plina ka motoru je samo uvecana verzija dizni na karburatoru, ima dosta slicnosti po pitanju toga jedino sto rade kao dva zasebna sistema dok je deo za vazduh zajedincki.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om? Empty Re: Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om?

Počalji od Vladislav Sre 19 Mar 2014, 15:28

Crazy128 sa naseg foruma je uradio bas ovo sto ti YUgisa kazes, uzeo je donje postolje sa jednogrlog i tako montirao i vozio neko vreme, videce valjda ovu temu pa ce da prenese utiske. Very Happy
Vladislav
Vladislav
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 178
Godina : 31
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 26.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om? Empty Re: Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om?

Počalji od Predrag B. Sre 19 Mar 2014, 20:41

O Bože Zac...
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om? Empty Re: Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om?

Počalji od ZAC Sre 19 Mar 2014, 21:20

Laughing Laughing Laughing  Bleh 


_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om? Empty Re: Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om?

Počalji od Zuty Sre 19 Mar 2014, 21:24

Mislim da je tema opet neko vredjanje i samo podsmevanje neko.  Thumb Down 
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om? Empty Re: Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om?

Počalji od ZAC Sre 19 Mar 2014, 21:32

Neko, nesto, nekoga????  odkacen 

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om? Empty Re: Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om?

Počalji od YUgisa Sre 19 Mar 2014, 21:35

Manje  Off topic Sledeci koji skrene sa teme ide 3 dana ban, Zac ponasaj se u skladu ozbiljnosti teme, ako imas nameru da ismevas nekoga to ce ti biti uskraceno.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om? Empty Re: Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om?

Počalji od Zuty Sre 19 Mar 2014, 21:37

Nebitno...
A evo i ja da dam neki mali odg na ovo, pa sluzi da ako nam se desi neki kvar na sred puta prebacimo na gorivo i vozimo dalje, a tako isto smo mozda i u blagoj prednosti dok vozimo na benzin i slucajno se pokvari pumpa goriva prebacimo na plin i vozimo dalje Wink, jeste da bas nije odgovor u vezi sa ovim ali eto napisao sam neku stvar koju ste mozda juce izostavili.
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om? Empty Re: Cemu sluzi karburator na motoru sa TNG-om?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu