Yugo 55 menjac 5b melje

3 posters

Ići dole

Yugo 55 menjac 5b melje Empty Yugo 55 menjac 5b melje

Počalji od secur Uto 08 Okt 2013, 17:30

U pitanju je menjac sa 5b za Yuga 93 godiste, kada je hladan i kada ga upalim i pustim da radi na leru bez pritisnutog kavcila nema nikakvih sumova ali ako pritisnem i otpustim nekoliko puta kvacilo tada pocinje da se cuje iz menjaca neko struganje kao da negde dodiruje nesto i da struze. Ja onda pritisnem kvacilo i otpustim ono prestane nekad iz prvi put a nekad iz treci ili cetvrti pokusaj. Inace kada se malo zagreje to struganje se cuje non stop i ne moze se eliminisati ma koliko puta stinsuo pedalu kvacila i otpustio je. Inace kada pritisnem i zadrzim pedalu kvacila struganje prestaje sve dok ne otpustim pedalu opet.
E sad konsultovao sam se nekoliko majstora, neko kaze da je u pitanju zamajac i da on mora da se zameni, neko kaze a to se cuju opruge na lameli i da moram da zamenim set, dok mi pak treci majstor kaze da su to lezajevi u menjacu i da on mora da se rasturi ali da to svakako nije rentabilno i da bolje trazim neki polovan koji je dobrom stanju.

Ima li neko iskustva sa ovakvim problemom? Ukoliko su problem lezajevi koliko ih ima u menjacu i koliko kostaju? Uostalom da li se isplati njihova zamena?
Hvala unapred dobrim ljudima na odgovorima.

secur
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 5
Datum upisa : 25.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 menjac 5b melje Empty Re: Yugo 55 menjac 5b melje

Počalji od YUgisa Uto 08 Okt 2013, 18:31

Da li ima bilo kakve druge pojave sem buke? Tipa vibracije pri kretanju ili menjanju brzina, neadekvatan hod tj nedovoljan prazan kod papucice kvacila, razlike u spoljnoj temperaturi ili u odnosu na koliko dugo se vozi, da li je barem najbanalnije provereno, da li ima dovoljno ulja u menjacu i da li je prazan hod kvacila dobro podesen? Da li ima razlike u tome kad auto miruje i kad se krece?

Kupovina polovnog menjaca je macka u dzaku, cak i da je u teoriji u dobrom stanju, nista ne garantuje da nece zavrsiti kao i ovaj posle 1000km ako je kojim slucajem problem u njemu.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61572
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 menjac 5b melje Empty Re: Yugo 55 menjac 5b melje

Počalji od secur Sre 09 Okt 2013, 23:42

Sve ostalo je normalno, hod pedale je ok, nema vibracija prilikom polaska, proveravao sam kod majstora ulje u menjacu i kaze da je ok. Ovo se se desava kada auto miruje mada cini mi se da se cuje i kada se krece ali manje, zbog buke u vozilu ne mogu lepo da procenim. E da cuje mi se i sinhron druge kada saltam iz 3 u 2 desava se vrlo cesto da zagrebe.
Znaci otvaranje menjaca, sinhron 2-ge brzine 1800 + verovatno lezajevi koji ne znam koliko kostaju pa da li se to isplati?

secur
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 5
Datum upisa : 25.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 menjac 5b melje Empty Re: Yugo 55 menjac 5b melje

Počalji od YUgisa Čet 10 Okt 2013, 13:27

Pa onda treba rastaviti pa moze sve da se proveri. Bilo je nedavno price o ceni lezajeva za menjac ali sad ne uspevam nigde da pronadjem, verovatno je neko pisao na ne adekvatnom mestu. U svakom slucaju ti lezajevi nisu bas jeftini ako se uzimaju kvalitetni a ne vredi uzeti neke lose posto nece dugo potrajati... Ono sto moze da se uradi da lezajevi se manje cuju ili da duze potraju je da se ulije ulje negde skoro do vrha cepa umesto do dna, to omogucava bolje podmazivanje lezajeva kao i lakse menjanje brzina.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61572
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 menjac 5b melje Empty Re: Yugo 55 menjac 5b melje

Počalji od nenad_jj Čet 10 Okt 2013, 21:38

Ja imam sličan problem, samo što je moj 4b taj menjač mi je i dalje u autu samo što slabo imam vremena da ga zamenim. Moj ti je savet da se skine menjač i da se vidi da li ima luft na spojničkoj i da se otvori menjač. U pravu je Yugiša za polovan menjač jeste mačka u džaku ali uvek možeš od dva da napraviš jedan. Ja sam našao na otpadu (tu mi blizu jedno 50m daleko) polovan 5b menjač od juga 55. Kada sam ga otvorio u njem sve bukvalno novo. Smile

nenad_jj
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 270
Godina : 36
Lokacija : Ivanjica
Datum upisa : 06.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 menjac 5b melje Empty Re: Yugo 55 menjac 5b melje

Počalji od YUgisa Čet 10 Okt 2013, 21:49

Da, ali vecinom crkavaju jedne te iste stvari na menjacu pa lako mozes da zavrsis sa dva menjaca sa istim kvarom Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61572
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 menjac 5b melje Empty Re: Yugo 55 menjac 5b melje

Počalji od nenad_jj Čet 10 Okt 2013, 22:35

ako će da ti vlasnik otpada proda na kilo menjač onda si na dobitku kako okreneš kao u mom slučaju Smile

nenad_jj
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 270
Godina : 36
Lokacija : Ivanjica
Datum upisa : 06.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 menjac 5b melje Empty Re: Yugo 55 menjac 5b melje

Počalji od secur Pet 11 Okt 2013, 00:09

Vi svi za rasturanje a ja nekako bio za kupovinu drugog. Svakako ste u pravu, hvala na sugestujama.

secur
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 5
Datum upisa : 25.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 menjac 5b melje Empty Re: Yugo 55 menjac 5b melje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu