Nestabilna Zastava 101

4 posters

Ići dole

Nestabilna Zastava 101 Empty Nestabilna Zastava 101

Počalji od Zuty Uto 18 Jun 2013, 04:35

Pozdrav, ovde sam nov na forumu, pa da postavim i ja prvo pitanje. Problem je sledeci, u zadnje vreme jedno 3 meseca kad je pun auto (5 putnika) tokom voznje na ravnom putu pri brzini pocev od 60km/h pa npr do 100, 120, imam osecaj da se zadnji kraj auta zanosi kao da driftujem po putu, takodje i u krivinama moram dosta sporije da udjem imam osecaj kao da se cela skoljka uvija nekako, dosta ja nestablina, a prednji kraj kao da stoji na iglicama tako se ponasa. I samo da kazem, da je limarija dobra, gledao sam caure ali nzm da li mogu da se vide da li su dobre dok se ne skinu i da li bi one pravile toliki problem><, A i na jednom mestu sam citao sto je Yugisa reko da se postavi koska na prednjim kosevima i na zadnjim kao sto je i on sam uradio na njegovom jugu, i da li bi mi to dalo neko poboljsanje ili kako vec, nzm? Smile 
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nestabilna Zastava 101 Empty Re: Nestabilna Zastava 101

Počalji od YUgisa Uto 18 Jun 2013, 09:04

Prednje gumice proveri tako sto na bezbednom mestu naglo kreni punim gasom u prvoj brzini i onda pusti naglo gas, ako te naglo povuce u stranu, treba zameniti minimum gumice u nosacima b. stangle i ramenima, a nazad caure u viljuskama proveris tako sto podignes tocak od zemlje i probaj da ga mrdas ili sutnes malo jace, ako vidis da se mrda napred nazad vidljivo, otisle su caure.... Mada ako to nije menjano u proteklih 5+ godina, slobodno mozes da zamenis i odradi reglazu trapa, jer verovatno su caure stradale i kad auto nije opterecen, nije toliko ocigledan poremecaj reglaze trapa, dok kad se natovari, onda caure se totalno izmeste i poremeti se skroz reglaza. Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nestabilna Zastava 101 Empty Re: Nestabilna Zastava 101

Počalji od Zuty Uto 18 Jun 2013, 11:00

Pa te caure nisu menjane otkad imam auto tj 10 god Very Happy, ok provericu a i ako mogu slikacu koju sliku posto skoro nisam bio ispod i nisam ni video kakvo je stanje Wink, a u vezi ramena mogu li se posebno menjati one gumice selen blokovi kako se vec zovu ili celo rame da se kupi, to cu menjati najkasnije za mesec dana i javljam tad sta sam uradio Very Happy , posto sam sad u fazi prodaje a i kad skines onda ajde i ovo da promenim ajde i ovo, ne kazem da ce to ko zna koliko iskostati nego cu tada biti dobar sa finansijama Smile a i Yugisa nisi mi odgovorio da li tad da stavim i ono pojacanje sto si stavio i ti, jeste da ne idem na trke ali sam procitao negde kako si reko da to moze samo biti od koristi svakome<>?
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nestabilna Zastava 101 Empty Re: Nestabilna Zastava 101

Počalji od YUgisa Uto 18 Jun 2013, 11:05

Menjaju se samo gumice kod ramena, ne i celo rame, jedino treba da vidis da li imas stari ili novi tip, mada ti ja preporucujem novi tip Wink Pa sad to je na tebi da odlucis da li ces da stavis ili ne, ja smatram da svakome koristi, jedino od nacina auta kako se koristi, neki nece primetiti razliku a neki hoce odmah, mada je vecina primetila razliku. Ali, ne treba cuda ocekivati, nije to sad da ce od nje auto postati formula ili da ako je nestavis, sutra ce da pukne greda, to ima efekta na duge staze, slicno kao i sa sankama Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nestabilna Zastava 101 Empty Re: Nestabilna Zastava 101

Počalji od Zuty Uto 18 Jun 2013, 18:50

Evo sad sam proverio i slikao i ima sta da vidim, evo slike pa vidite i sami Very Happy , a da kazem da su te gumice menjane pa ima jedno godina ipo i uradjena reglaza a otpozadi nisam slikao ali verovatno su i tamo otisle caure pa cu menjati sve sto treba,. 
Nestabilna Zastava 101 Fjaa


Nestabilna Zastava 101 Bgt9


Nestabilna Zastava 101 K4q5


Nestabilna Zastava 101 Rzp7


A jeste da ova tema nije namenja za ovo sad sto cu reci ali moram, sad prilikom slikanja primetio sam da ima dosta ulja na alnaseru i kablovima svecica, i pogledam ja malo bolje i kad vidim pusta ulje na cepu za dolivanje ulja, odem ja kupim drugi postavim i nema sad vozio se malo duze i puniji gas i sad nigde nema, a mislio sam svo vreme da mi trosi ulje, posto malo po malo pa sipam pola litar, a ono bilo sve tu pustalo sad je suvo ko barut, isto sam i malo prestelovao paljenje i smesu vazduha, i verovali ili ne sad ide mnogo bolje vuce prima gas ko ludo i ranije je isla al sad sam se bas iznenadio Very Happy, evo i jedan kratak klip sa mnogo mnogo losom kamerom a i buka nije toliko kao sto je na klipu,...


EDIT: Izmenjeni linkovi slika u skladu sa pravilima foruma, obrati paznju na to. YUgisa
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nestabilna Zastava 101 Empty Re: Nestabilna Zastava 101

Počalji od YUgisa Uto 18 Jun 2013, 19:22

Au pa te gumice raspad sistema, to obavezno treba sve menjati.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nestabilna Zastava 101 Empty Re: Nestabilna Zastava 101

Počalji od bukusa Uto 18 Jun 2013, 21:47

Gumice balans stangle jel se mogu navuci,ili se secu?
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nestabilna Zastava 101 Empty Re: Nestabilna Zastava 101

Počalji od YUgisa Uto 18 Jun 2013, 21:49

Navlace se Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nestabilna Zastava 101 Empty Re: Nestabilna Zastava 101

Počalji od emilija Ned 23 Jun 2013, 22:47

navlace se
emilija
emilija
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 76
Godina : 48
Lokacija : beograd
Datum upisa : 02.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nestabilna Zastava 101 Empty Re: Nestabilna Zastava 101

Počalji od emilija Ned 23 Jun 2013, 22:48

ako treba pomoć javi se
emilija
emilija
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 76
Godina : 48
Lokacija : beograd
Datum upisa : 02.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nestabilna Zastava 101 Empty Re: Nestabilna Zastava 101

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu