Problem : Dim iz centralne table

+2
YUgisa
GoxyNBG
6 posters

Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Problem : Dim iz centralne table

Počalji od GoxyNBG Uto 05 Feb 2013, 18:39

Pretrazih citav forum ne bi li nasao da li je neko imao slican problem, da ne bih otvarao novu temu i ne nadjoh...Problem je dim iz centralne table, ne mogu da ustanovim sta je problem, oseca se ili ulje ili benzin ili guma...Ne verujem da su instalacije, do sad je bilo sve u redu...osecalo se i ranije ali to je karakteristicno za zastavu, jer kad se upali grejanje, toplotu uzima iz motornog prostora...Digao sam haubu i turirao motor, medjutim nista se ne dimi...U rezervnom tocku imam dve boce ulja, za rezervu, imam osecaj da je mozda kanulo negde za vruce cevi pa isparava...Samo se bojim da nije neki veci problem...Ako ima neko neku ideju, ako ne onda cu kod majstora da teram...Hvala unapred! Thank you
GoxyNBG
GoxyNBG
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 18.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Re: Problem : Dim iz centralne table

Počalji od YUgisa Uto 05 Feb 2013, 18:45

Hahahahaha ne vidim sta je karakteristicno za Zastavu, kod mene toga nema a stoji mi filter za gorivo u tom kucistu za ventilaciju Very Happy Jel izvuceno karter crevo?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Re: Problem : Dim iz centralne table

Počalji od golub Uto 05 Feb 2013, 19:01

Mali hladnjak tj. grejac kabine ti pusta, to sto osecas je miris antifriza a 'dim' je para...i nikakvu toplotu ne uzima iz motornog prostora...
golub
golub
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 38
Godina : 46
Lokacija : Bgd
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Re: Problem : Dim iz centralne table

Počalji od GoxyNBG Uto 05 Feb 2013, 19:04

Kako da resi problem, ako je to problem? Jbg ne razumem se bash najbolje, mislio sam da toplotu uzima iz motornog prostora...
GoxyNBG
GoxyNBG
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 18.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Re: Problem : Dim iz centralne table

Počalji od YUgisa Uto 05 Feb 2013, 19:05

Zamenis hladnjak ako je on ili promenis crevo i/ili selnu ako na spoju pusta a za moj odgovor, vratis karter nazad na mesto Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Re: Problem : Dim iz centralne table

Počalji od GoxyNBG Uto 05 Feb 2013, 19:10

Ok jos jedno pitanje, zasto bi se osecao antifriz i parilo iz instrument table? Sipao sam malo vise koncentrata, zbog zime...al sad ovih dana je 12+ temp...Izvinjavam se na mom neznanju, verujem da je smesno pitanje...


Poslednji izmenio GoxyNBG dana Uto 05 Feb 2013, 19:16, izmenjeno ukupno 1 puta
GoxyNBG
GoxyNBG
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 18.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Re: Problem : Dim iz centralne table

Počalji od YUgisa Uto 05 Feb 2013, 19:15

zato sto curi na spoju ili je pojela korozija hladnjak pa curi... Tamo u toj ventilaciji ti se nalazi hladnjak za kabinu...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Re: Problem : Dim iz centralne table

Počalji od golub Uto 05 Feb 2013, 19:23

Prvo da utvrdimo dali sam u pravu, zatvoris grejanje (prebacis na hladno), pustis da auto dostigne radnu temp, prebacis da duva na soferku, prebacis na toplo i upalis da duva, ukoliko zamagli soferka i osetis taj miris to je to...Varijanta 2 ti je da razmontiras kuciste grejaca- malog hladnjaka (prosto je) i da ga vizuelno pogledas trebalo bi da ima naslage tamo odakle curi voda, ili ga skines i proveris u kadi prikljucis na vodovod jednu cev a drugu zapusis pustis vodu i vidis gde curi.
"mislio sam da toplotu uzima iz motornog prostora..." kabina se greje na taj nacin sto voda koja sluzi da rashladi motor izmedju ostalog prolazi i kroz taj grejac- mali hladnjak, izgleda kao i veliki hladnjak isto ima sace, e kada njega voda zagreje on zagreva vazduh koji prolazi kroz njega, a taj vazduh dolazi kroz one skrgice na haubi...eto to ti je to uprosteno, moze se reci da toplotu uzima iz motora a ne motornog prostora
golub
golub
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 38
Godina : 46
Lokacija : Bgd
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Re: Problem : Dim iz centralne table

Počalji od golub Uto 05 Feb 2013, 19:29

GoxyNBG ::Ok jos jedno pitanje, zasto bi se osecao antifriz i parilo iz instrument table? Sipao sam malo vise koncentrata, zbog zime...al sad ovih dana je 12+ temp...Izvinjavam se na mom neznanju, verujem da je smesno pitanje...

Sve jedno koliko je stepeni napolju kroz taj hladnjak prolazi voda od 90-tak stepeni i leti na 40 kad pukne hladnjak javlja se para.

Najjedostavnije ugasi grejanje (poduslovom da ti dobro zatvara slavinica) i ako ne dimi to je to...
golub
golub
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 38
Godina : 46
Lokacija : Bgd
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Re: Problem : Dim iz centralne table

Počalji od GoxyNBG Uto 05 Feb 2013, 19:34

Ako ne probam veceras, sutra ujutru cu...Uglavnom hvala vam na brzom i detaljnom odgovoru! Thank you
GoxyNBG
GoxyNBG
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 18.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Re: Problem : Dim iz centralne table

Počalji od ZAC Uto 05 Feb 2013, 22:36

GoxyNBG :: Sipao sam malo vise koncentrata, zbog zime...al sad ovih dana je 12+ temp....

Koliko to "vise koncentrata", mozda je bas to problem, na svakom pakovanju antifriza pise odnos razredjivanja (ako je 100%-tni)... ako sipas cost 100% on razjeda gumena creva i semering na vodenoj pumpi.....
Obavezno se drzati upustva proizvodjaca za razredjivanje antifriza

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Re: Problem : Dim iz centralne table

Počalji od zastava 128 Uto 05 Feb 2013, 22:42

nema logike da je mali hladnjak u pitanju jer curio bi,a najbolje ti je pogledaj gde je liberlauf jer mozda je izvucen pa na usponima ili na stajnju ventilator ubaci taj dim jer to najvise podseca ma miris ulja,msm po mom a najbolje ti je da proveris to dostigne auto temperaturu ugasis auto, das kontakt i pustis grejanje ako je do grejanja i do ventilacije skontaces Wink
zastava 128
zastava 128
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 561
Godina : 32
Lokacija : Priboj (Sarajevo)
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Re: Problem : Dim iz centralne table

Počalji od YugoM55 Uto 05 Feb 2013, 23:16

golub ::Mali hladnjak tj. grejac kabine ti pusta, to sto osecas je miris antifriza a 'dim' je para...i nikakvu toplotu ne uzima iz motornog prostora...

Moje je mišljenje da ukoliko hladnjak stvarno pušta, para nikako ne može doći kroz sistem ventilacije u kabinu. Jednostavno zato jer bi hladnjak morao puštati veće količine pare, jer se manja količina pare putem kroz sistem ventilacije ohladi i ukapi. Da mu hladnjak pušta toliko da mu u kabinu ulazi para sigurno bi to primijetio u smislu da mu gubi vodu i curi iz hladnjaka kroz kutiju ventilacije.

I ova teorija s parom vrijedi samo ako termostat ili termoprekidač ne valjaju pa je temperatura 100 i preko 100°C pogotovo jer se radi o antifrizu koji koliko znam ima više vrelište.




Poslednji izmenio YugoM55 dana Uto 05 Feb 2013, 23:19, izmenjeno ukupno 1 puta
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Re: Problem : Dim iz centralne table

Počalji od zastava 128 Uto 05 Feb 2013, 23:19

e to sam hteo reci Laughing
zastava 128
zastava 128
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 561
Godina : 32
Lokacija : Priboj (Sarajevo)
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Re: Problem : Dim iz centralne table

Počalji od GoxyNBG Sre 06 Feb 2013, 13:46

Poslusao sam Golub-a, zatvorio sam grejanje za sad nisam prometio da ima dima...
GoxyNBG
GoxyNBG
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 18.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Re: Problem : Dim iz centralne table

Počalji od golub Sre 06 Feb 2013, 13:56

Ja naipisao iz iskustva..hladnjak ne pusta paru nego 'slinavi' vodu koja isparava na hladnjku...zimi usled vece vlaznosti u kabini i na samom m.hladnjku od vode koja slinavi'zadimi' u pocetku a kada postigne rad. temp nema tog dima iz razloga koji ste napisali. Usled vlaznosti i temp. ta para koja nastaje moze se uporediti sa parom iz usta... Znaci najvise se oseti i zamagli dok je hladno u kolima, a ako m.hladnjak bas curi i kasnije. Mozda i nisam u pravu, zato sam i rekao coveku da proveri i kako, barem eliminise jednu stvar... I ponavljam sve sto sam napisao je iz iskustva i to sa vise vozila..
Ako bi ulazio dim iz ibera posto covek kaze da se vidi dim, sta bi bilo tek napolju dimna zavesa?? Za miris ok...
golub
golub
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 38
Godina : 46
Lokacija : Bgd
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem : Dim iz centralne table Empty Re: Problem : Dim iz centralne table

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu