Start na dugme

+24
YUgisa
ZAC
junior45
Milan
dimmu
Pakson
novmaher
Mitke
YugoM55
Petar030
srki79
EvilMax
Zuty
bukusa
jugobre
Crazy128
igor-iggy
dragan77
djzecky
NikolaBoss
StefanMK1.1i
Vladimir-1985
Avram '90
Riverholder
28 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od Milan Uto 13 Feb 2018, 17:31

@dimmu
Nisam ja na forumima od juče. I nisam sigurno tu da bih se sa nekim prepucavao, da sam ikada i bio u toj fazi da se sa nekim nadj***avam preko foruma sa skoro 30 godina bih svakako iz nje izašao. Samo ne mogu da se složim sa nečim što mi je nelogično.
Što se EFi-ja tiče prije desetak postova sam napisao da mi to nije u planu niti me interesuje da se bakćem oko toga.

Milan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Beograd, Rep. Srbija
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od junior45 Uto 13 Feb 2018, 17:42

Fala 😀 svako zna svoje,ja sam hteo ovo i to sam uradio
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od jollyjumper Pet 16 Feb 2018, 00:10

Nisam bio tu zbog glupog radnog vremena, pa ne postizem.
Drugar, nemoj da si na kraj srca, uz sale i neke sugestije, svi smo tu radi opustanja, medjusobne pomoci i druzenja. Moja poruka je bilo cisto sale radi, a sto se tice pomoci, napisao sam ti na nekoj od prethodnih strana ili drugoj temi, sada se i ne secam, uostalom nije ni bitno. I to da li dugme zna ili ne zna da je auto upaljen ili ne, ti i nije neka konstatacija.

Ono sto sam vec rekao, a tice se mog prethodnog odgovora, znas kad radi motor, pitao si kako da osiguras da neko ne pritisne dugme dok motor radi. Iskreno se nadam, da niko ne bi bio lud da pritiska dugme dok motor radi, kao sto niko ne vergla kljuc dok motor radi...Mada vise me nista ne cudi jer ne znam sa kakvim ljudima si u kontaktu.

Dok sa druge strane, ovako direktno smanjujes sigurnost svog auta. U zakonu pise da si u obavezi da osiguras svoje vozilo od slucajnog pustanja u rad-radi bezbednosti. To je jedan od razloga zasto je brava onakva kakva je na kljuc kod svih vozila. Drugo, vozila koja se pale na dugme, sem kradje, radi bezbednosti starta imaju kartice-ove ili one vrste, dodatni kljuc pored dugmeta itd. Ako stavis dugme, bez dodatnog za kontakt ili nekog skrivenog dodatka, napravices propust u bezbednosti rukovanja vozilom, a ne samo zastiti od kradje.

Dugme isto moze da ti zakaze kao brava, mozda i lakse-cesce, jer tasteri koji se prodaju kod nas su upitnog kvaliteta, mogu od vibracija stopice da se olabave, osim ako nisi spretan u lemljenju, mada i to je opet pitanje sta i kako. A da komplikujes sistem, radi zastite od kradje, opet nije resenje, jer onda komplikujes i paljenje-vece su sanse da te nesto od toga ostavi na putu.

Kod modernijih automobila je to drugacije reseno, ali opet, nema veze sa nasim automobiilima.
Ja podrzavam kreativno razmisljanje i volim da vidim zanimljive stvari, posebno kada je u pitanju elektronika ili mehanika (malo manje dizajn, jer imam cudan ukus) i smatram da je svaka prepravka koja se lako vraca na fabriku dobra stvar. To kolika sam neznalica, znam i sam, pa se trudim da uvek naucim nesto novo. Najgore je kada si ubedjen da sve znas, a ne znas nista.

Posto vidim da si uvredljive prirode, malo nabaksuzicav i raspolozen za ostre reci, ja cu ubuduce izbegavati da odgovaram na tvoje teme.

Veliki pozdrav, nista lose od mene, niti bilo kakva losa namera, mada ja itekako umem da budem nabaksuzicav i tvrdoglav, ali ono valjda ljudi skontaju da imam dobre namere, pa me nekad i istrpe.
Verovao ili ne cak u glavi imam semu kako bi mogao sve ovo da resis ili napravis, ali sam tvrdoglavi baksuz pa cu te pustiti sam malo da eksperimentises da vidim kako bi mogao ovo da resis i napravis. Da se napraviti prilicno lagano i jednostavno uz minimalno elektronike ili malo vise toga ako hoces da palis auto preko bluetootha ili preko bezicne kartice itd. Ali necu da ti kazem kako, pomuci se malo, jer si znalac pa nas samo proveravas. Cool

Zac, hvala ti puno na lepim recima, mada nema potrebe.  Very Happy   Zastava Forum  Z  Cheers

"Ves masina" komentar je bilo vise u fazonu "Oldschool is cool", sala koju su ljudi skontali, najvise je to sala na moj racun.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od Milan Pet 16 Feb 2018, 02:11

jollyjumper ::sto se tice pomoci, napisao sam ti na nekoj od prethodnih strana ili drugoj temi, sada se i ne secam, uostalom nije ni bitno
Sve što si ti napisao u drugoj temi je "A sto lepo ne ostavis kljuc"... Jaka pomoć, ubilo se...
jollyjumper ::...Mada vise me nista ne cudi jer ne znam sa kakvim ljudima si u kontaktu.
Šta ti ovo znači?

jollyjumper ::
Posto vidim da si uvredljive prirode, malo nabaksuzicav i raspolozen za ostre reci
Ako si već uspio da izradiš kompletan profil moje ličnosti na osnovu jednog posta mora da si vrstan psiholog, šteta što nisi u odgovarajućoj ustanovi Smile

jollyjumper ::ja cu ubuduce izbegavati da odgovaram na tvoje teme..
A nemoj da si na kraj srca Very Happy

jollyjumper ::
Verovao ili ne cak u glavi imam semu kako bi mogao sve ovo da resis ili napravis, ali sam tvrdoglavi baksuz pa cu te pustiti sam malo da eksperimentises da vidim kako bi mogao ovo da resis i napravis. Da se napraviti prilicno lagano i jednostavno uz minimalno elektronike ili malo vise toga ako hoces da palis auto preko bluetootha ili preko bezicne kartice itd. Ali necu da ti kazem kako, pomuci se malo, jer si znalac pa nas samo proveravas.
E baš si neki, a i ne znaš koliko sam se uzdao u tvoju pomoć, ponadao sam se da ćeš da mi sastaviš šemu tastera koji osluškuje rad motora sa dodatnom elektronikom pomoću koje na drugi pritisak aktivira kafe-aparat i do prvog semafora kuva strašan espreso... Ali eto, sad moram sam da eksperimentišem... Aj samo nek se zdravo Cheers

Milan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Beograd, Rep. Srbija
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od jollyjumper Pet 16 Feb 2018, 03:01

Milan ::
jollyjumper ::...Mada vise me nista ne cudi jer ne znam sa kakvim ljudima si u kontaktu.
Šta ti ovo znači?

To znaci odgovor na ovo, seti se malo svojih postova.
Milan ::E tu što kažeš treba relej, neki sistem, da onemogući da ako neko greškom tu hoće da ugasi kola- pokrene verglanje dok motor radi. Ja neću da se za***em ali ima tu rodbine, prijatelja, koji vole da isprobaju kako ide :-)  Moraću da potražim neke šeme releja koji mogu da onemoguće taster na signal, recimo od bobine ili tako nešto, nečega što će tasteru biti pokazatelj da motor već radi.

Milan ::
jollyjumper ::
Posto vidim da si uvredljive prirode, malo nabaksuzicav i raspolozen za ostre reci
Ako si već uspio da izradiš kompletan profil moje ličnosti na osnovu jednog posta mora da si vrstan psiholog, šteta što nisi u odgovarajućoj ustanovi  Smile
Samo inteligentniji ljudi imaju smisla za humor, ukapirao bi me odmah u prvom postu, ali ne zameram ti.
Nisam psiholog, malo vise skole imam od psihologa, ali posao mi je da dobro procenim ljude. Nema na cemu, dijagnoza i terapija u pp, dobices popust. Skupi su lekovi za simptome koje pokazujes. Cheers



Veliki pozdrav i sve najbolje, brz oporavak ti zelim od stresa emotivne prirode koji dozivljavas u prethodnim postovima. Cheers

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od Milan Pet 16 Feb 2018, 20:15

Nema u tvojim postovima nikakvog humora, na nivou su obdaništa ali i tu si malo zaostao, savjetujem ti da posjetiš dječiji dispanzer. Možeš da nastaviš da procjenjuješ vrijednost i količinu sekundarnih sirovina jer ti sa ljudima slabo ide kad si zaključio da sam ja doživio nekakav emotivni stres od tvojih zatucanih postova. Pošto si bezobrazan nemam namjeru da dalje s tobom pričam, veliki pozdrav i tebi uz pjesmu: Kakav čovek takvo i radno vreme".

Milan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Beograd, Rep. Srbija
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od ZAC Pet 16 Feb 2018, 20:46

E jebes mi mater...vas dvojca hocu sutra da se nacrtate ispred moje zgrade u 9:27 ... da dobijete bone u vidu Boxing Boxing Boxing Cekic Cekic Cekic

Da puknes od smeha Smesno da puknes od Njanjanjanja Laughing

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od Milan Pet 16 Feb 2018, 21:18

A vidiš šta lik piše... Što se mene tiče svaka rasprava sa njim je ođe završena, ako gospodin doktor bude htio još nešto nepotrebno da doda bolje da to uradi na PP pošto je sam predložio taj vid komunikacije pa da mi utvrdi dijagnozu a o terapiji ćemo se već dogovoriti.

Milan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Beograd, Rep. Srbija
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od Miljan Pet 16 Feb 2018, 23:13

Milane, u ime administracije foruma te opominjem da povedes racuna o nacinu izrazavanja, ako se ponovi sledi ban na 3 dana.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od jugota Sub 17 Feb 2018, 10:29

Milan ::ako gospodin doktor
E vidis,iz cjele za'ebancije ovo si jedino pogodio Smile

Prelistah nabrzinu i stvarno ne vidim cemu ljutnja!? Postavio si glupo pitanje za rad motora,vala dobio isti takav odgovor. Msm,ne znam sta hoces da postignes tasterima,doduse tvoja stvar,meni to bezveze. Mozes auto osigurati i na mnogo jednostavniji nacin,taster na tabli,relej i dok ne stisnes taster,nema struje... more verglati do ujutru. Ja ga spojio na fabricki taster za zadnji grijac,tj,imao je dva,pa nek misli sta treba da stisne da bi dobio kontakt.

Nemas razloga za vrijedjanje jolly-a,nije ti mislio lose.
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od Milan Sub 17 Feb 2018, 20:51

@Miljan
Ako sam samo ja problem u ovoj diskusiji onda me banuj zauvijek.
@jugota
Pitanje nije ni malo glupo ali ga očigledno ne shvatate. Ponoviću: Taster za verglanje će biti na mjestu đe je sad kontakt brava a sam taj "sistem" sa relejem treba da onemogući taj taster da pokreće verglanje dok motor radi, za slučaj da neko greškom pokuša da ugasi auto na taj taster. Taster nema uvo pa ne može da zna kada motor radi, zato mu treba vezati recimo signal sa bobine na relej koji će prekinti krug.
A da mi ovaj nije mislio ništa loše ne bi pisao ovakve stvari o meni bez da me uopšte poznaje. I ne znam đe si ti vidio da sam ga uvrijedio? A ovo što on piše o terapijama, inteligenciji, ljudima s kojima se ja družim, ljekovima, itd. ti je sve u redu, jel da?

Pošto vidim da čoporativno skačete za one koje znate duže bez obzira da li su u pravu slobodno izbrišite moj profil da vam ne kvarim vaš uski krug, YFC se ugasio, na ZFC-u bleji tri čovjeka, ne znam koji kurac sam ja mislio da je ođe drugačije... Mada bilo je nekad, prije skoro 10 godina.

Milan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Beograd, Rep. Srbija
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od junior45 Sub 17 Feb 2018, 21:31

druze opusti se,niko te ne tera odavde.. sto se tice tastera za paljenje imam jednu ideju..da se stavi relej sa 87a izlazom koji ce za pobudu imati signal sa bobine kad motor predje 1500rpm da upali relej i izgubi struju na tasteru..e sad taj signal za pobudu se moze napraviti sa jednim prekidacem za plin,koji ima pobudu u zavisnosti od obrtaja da prebaci na plin..znaci ti zaverglas auto upali i kako predjes 2000 rpm on prebaci na plin i iskljuci prekidac za verglanje i posle dok se auto ne ugasi prekidac nece imati funkciju..ako si zainteresovan,mogu organizovati neku semu..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od YUgisa Sub 17 Feb 2018, 21:40

Ne znam da li ce se covek vracati, po profilu ne izgleda. Ali ja bih krenuo od toga kako je to fabricki izvedeno na vozilima? Mislim da bi bilo zanimljivo da se pali i gasi na isti taster, tako je i izvedeno na novim vozilima ali onda ne moze da se stavlja blokada protiv verglanja. Tj blokada treba da bude u tome da gasi napon prema anlaseru.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od ZAC Sub 17 Feb 2018, 22:37

Miljane nisi ga valjda banoivao?
Vrati ga, koji mu je djavo...sve prima k`srcu.. . xD

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od jugota Sub 17 Feb 2018, 22:58

Ljuti se sad kol'ko 'oces,al stvarno si bena na kvadrat. Prgav na kubik,odma' nesto tu ratujes,os da napravis da odje niko nema mozga,no da jedini ti razumijes poentu paljenja na taster i sl... mos misliti. Mi ti velimo da nema nekog smisla za'ebavati se time jer bespotrebno ubacujes elektriku koja isto moze da zvekne... sta,zakucala brava na parkingu? I meni je,pa sta,zveknuo malo wd-a i radi ko nova. Nisi primjetio da zapinje? Kako ne,mene je zezala neko vrijeme prije nego je dosla u stanje da je trebam ''traziti''.
Izvukao si stvari iz konteksta,zauzeo gard i sad se cudis sto smo kao protiv tebe. Nismo uopste,al nauci se zeru nasaliti,a ne odma rafalno.
ZAC
ma nije ga banovao,sta se prepa' Very Happy
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od YUgisa Sub 17 Feb 2018, 23:03

Kad bi ljudi isteravanje inata pretvorili u resavanje problema, svi bi bili reseni...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od jugota Sub 17 Feb 2018, 23:05

Svaka ti je ka' Njegoseva lol!
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od VPetar Sub 17 Feb 2018, 23:06

Ne znam koji ste kurac napali coveka, ako hoce da stavi taster zasto svi zivi moraju prvo da napisu da je to glupo, niko vas nije pitao za misljenje.. idite i pisite u chatu sta hocete, a ne da spamujete coveku temu..
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od Miljan Sub 17 Feb 2018, 23:37

ZAC ::Miljane nisi ga valjda banoivao?
Vrati ga, koji mu je djavo...sve prima k`srcu.. . xD

Nije banovan, samo opomenu ima.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od jollyjumper Ned 18 Feb 2018, 02:11

Od sekundarnih sirovina svasta moze da se napravi, ako umes da iskoristis-reciklaza. Cool Hvala na komplimentu.

Mene bi mrzelo da se zezam sa relejima i slicno, nego bi lepo isprogramirao Arduino. Najbrza opcija.
Tu mozes da podesis tajmer koliko dugo da vergla, mozes da podesis da po voltazi alternatora-punjenja akumulatora onemoguci ponovno paljenje, ili jednostavno da drugi pritisak na isto dugme prekida kontakt. Cak moze da se ubaci i Hal senzor koji bi javljao da je remenica u pokretu i da posle odredjenog broja obrtaja prekida verglanje i onemogucava paljenje, mozes da ubacis co2 senzor koji bi onemogucio ponovno paljenje ili dao signal za gasenje masine sledecim pritiskom na dugme. ILI CAK SENZOR ZVUKA DA BI KOMP MOGAO DA CUJE MOTOR U RADU. Moze i kombinacija vise senzora. Uz to mozes da koristis osnovu za neka druga unapredjenja. Mogucnosti ima bezbroj, pusti masti na volju. Mozes da programiras paljenje na dodir, preko bluetooth-a, wifi preko aplikacije itd. Mogucnosti neogranicene, samo da sednes i smislis sta zelis.
Za taster je najjednostavnije, isprogramiras da prvo paljenje odredi koliko da vergla, cak moze da se podesi i da produzavas vreme verglanja drzanjem dugmeta, a drugi pritisak da prekida struku. To za taster moze i pocetnik da isprogramira. Eto, resio sam ti problem.

Druga opcija, traziti relej koji ti odgovara sa tajmerom za verglanje i smisljanje nacina za prekidanje paljenje na voltazu-punjenje akumulatora ili jednostavno koriscenje sekundarnih sirovina, kako i sam kazes. Tu mi je vec pre par dana pala na pamet lagana sema koju bi mogao da napravis, ali mozgaj, mozda skontas, mrzi me da crtam, brze ces Arduino da napravis nego da nabavis delove za ovo.
Ili verglanje dok god drzis taster, kada startuje kao sto ti je Junior rekao, prekidac kao plinski koji prekida verglanje i poseban taster koji prekida kontakt.


Treca opcija ceo sistem kupiti vec napravljen custom od neke firme koja to radi.

Sto se Arduina tice, nemam vremena i ne zelim da se zezam jer si ispao takav kakav si, to moras sam, da li ces da izguglas ili knjigu u sake, smisli kako ti vise odgovara i koliko vremena zelis da potrosis na razvijanje sistema-zavisno od toga koliko tastera zelis da koristis i koliko da bude jednostavan-komplikovan.

Za ovih par dana lupetanja na forumu sve je vec moglo da bude napravljeno i testirano, sa sve semom. Veliki pozdrav, eto mog doprinosa, pa da vidimo rezultate.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Start na dugme - Page 4 Empty Re: Start na dugme

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu