Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

+5
dragan brate
Draga
YUgisa
SaLe
djzecky
9 posters

Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od djzecky Ned 01 Nov 2009, 19:18

Momci sta mislite da li je preterano staviti gibanj sa 4 lista na moj Ritmo?
Tacnije kako ce se to odraziti na sigurnost u voznji - kocenju?
Trenutno imam 2 lista koja su malo peglana (mozda su se i sami godinam ispeglali) i jakoooo je mekan auto nazad.
Sedne jedna osoba nazad i on legne kao kad moj komsija krene sa svojim Golf 2 na pijacu da prodaje krompire natovaren do maximuma.

Planiram da izbacim tockove malo van ruba tako da mora da bude bas tvrd da ne bi rub sekao gumu.
Obecao mi je neki lik da ce mi dati 2 lista gibnja za dz.pa sam mislio da ih dodam na ova moja 2 i ispeglam na odgovarajucu visinu.
Sta mislite?
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od SaLe Ned 01 Nov 2009, 20:21

Stavi trecu platnu i miran si. A mozda leze jer su ti amorti propisali?
SaLe
SaLe
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Godina : 31
Lokacija : Beograd/Kraljevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od YUgisa Ned 01 Nov 2009, 21:12

Nije preterano, ja ga imam na Yugu... Zavisi sta zelis, ako zelis malo sportiji osecaj pa da bude kruci, stavi sa 4 a ako hoces da bude udobniji, stavi sa 3 platne Wink Na sigurnost moze samo pozitivno da se odrazi... Svako manje naginjanje i rasterecenje se pozitivo odrazava na kocenje Wink

PS: Gde ces da ga peglas, mogao bih i ja moj Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od djzecky Ned 01 Nov 2009, 23:49

@Sale
amorti nisu bas najboljji i bice i oni valjda uskoro promenjeni ali koliko ja znam mnogo bitniju ulogu u tome (tvrd auto ili ne pozadi) igra gibanj.

@Yugisa
Sta zelim....iskreno zelim da mi guma ostane cela,da je rub ne rasece. U sustini ja volim udobnost ali i jedno i drugo ne moze zajedno.
Za peglanje jos nemam pojma, treba da se raspitam.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od YUgisa Pon 02 Nov 2009, 09:14

I amortizeri igraju bitnu ulogu po pitanju "plivanja" Wink Tako da i amortizere promeni pa ce biti isto kruci tj nece se toliko mnogo kretati gore dole pa ces isto izbeci mogucnost kacenja... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od Draga Sub 26 Jun 2010, 12:44

Za YUgisu:Ja sam iz Mladenovca i kod nas jedan ciga,inace kovac sprenguje gibnjeve za sve tipove vozila,kamiona i sl.Dobro radi i nije skup,za mene da ispravi gibanj za juga sa tri platne je trazio smesnih 1000 din.Ipak sam se odlucio gibanj sa tri platne fabricki i odstojnike od 40 milimetara.Odlicno prijanjanje.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od YUgisa Sub 26 Jun 2010, 13:37

Hvala na informaciji, samo sto mi je to mnogo daleko od Subotice, ima i ovde jedan kovac, samo ga je tesko navatati Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od dragan brate Uto 26 Jul 2011, 13:24

I koliko je to ubacivanje treceg pera u gibanj i peglanje sve ukupno ?
Ili koliko se krecu cene trolisnog gibnja?

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od Mitke Uto 26 Jul 2011, 16:03

Ubacivanje treceg pera u principu bi mogao sam da odradis.
Sto se tice trolisnog gibnja ovde u bg-u kosta izmedju 2500 i 3000 dinara zavisi od radnje do radnje.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od YUgisa Uto 26 Jul 2011, 20:17

Pa ja mislim da za oko 1500 din moze da se ubaci jedan list i peglanje, eventualno ako nenadjes nekoga ko samo pegla, a nema listove za ubacivanje, na Najlonu su ja mislim bili oko 1500din novi gibnjevi, javice se Yugodriver sa cenom ako vidi temu, a polovni se mogu naci za 500-1000 din, a peglanje je tako do 1000din Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od dragan brate Uto 26 Jul 2011, 20:24

A jel isti djavo dal cu ubaciti drugi trolisni ili kupiti jedno pero pa ubaciti po gibnju?
Zbog troska pitam, ako mogu da ubacim sigurno je to jeftinije a ovaj gibanj koji imam jeste mekan al nije propao cim je bio visok dok ga nisam spustio.
Ok znaci peglanje oko 1000, kupim pero ili gibanj, i majstor montaza demontaza? Posto sumnjam da bih se ja snasao.

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od YUgisa Uto 26 Jul 2011, 20:25

Pa da, usustini to ti je to, cena ispadne odprilike jednaka... Pa neka majstor montira, posto svakako mora rastaviti gibanj pri peglanju pa ce ga onda spojiti Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od dragan brate Uto 26 Jul 2011, 20:39

Aha ok, nisam znao da kovaci znaju Very Happy
A oce li se poremetiti optika kad to uradim pa cu morati opet na optiku Sad ?

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od YUgisa Uto 26 Jul 2011, 20:41

Pa predpostavljam da ti hoces samo da izbacis caure i da ispeglas gibanj da se spusti kao sada sto je spusten sa caurama, tako da nece se poremetiti optika Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od dragan brate Uto 26 Jul 2011, 20:58

Pa da verovatno cu izbaciti caure (ako se snadjem kako da vratim na fabricki) Very Happy
i jos za kraj da mi neko posavetuje na kolko da ispeglam i ja jos da se dogovorim sa novcanikom sta cemo i kad cemo i mirna bosna :DDD

Znaci da nazad ne bude nikako nizi od napred, nego tek malko visi oko 2 cm na primer. Taman kad neko sedne da se ujednaci.
I bilo bi lepo da mogu da vozim nazad troje prosecne kilaze Very Happy

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od YUgisa Uto 26 Jul 2011, 21:02

Pa lako ces vrati i na fabricki, samo izbacis one matice sto su postavljene kao caura i stegnes Wink A sto se tice peglanja, najbolje bi bilo da podvuces jedan list ispod ta dva, ili ako ces kupiti nov gibanj, namontiras gibanj na auto i onda premeris visinu od ruba do centra tocka i vidis koliko cm hoces da ga spustis... Tj ako je recimo 36cm od ruba do centra tocka, a hoces da spustis na 30cm, onda ga peglaj za 5 ili 5.5cm, nemoj bas okruglo za 6cm jer gibanj posle peglanja malo padne Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od kalasnjikov Sre 27 Jul 2011, 16:13

Jedna fabricka platna na pijaci kosta oko 500 dinara, peglanje kod kovaca je uglavnom oko 1000. Znaci za 1500 dinara imas trolisni peglan gibanj, s tim sto sve sam radis (prosto je). Treba ti i ona steznica za trolisni gibanj koja drzi platne na okupu (mozes da koristis i od dvolisnog, ali onda izbacis one plastike). Trebalo bi i onu plasticnu platnu da umetnes izmedju platni, da ti ne tropa kada vozis po neravnom putu.
Ja sam bio stavio trolisni gibanj i skinuo ga, jer je napred kao kamen + nazad trolisni = mnooogo tvrdo. Sad je dvolisni i OK je, zadovoljan sam.
Ako resis samo da ubacis platnu, tj. da imas trolisni gibanj, ali da ga ne peglas, onda ga spustis na caure, mada i sa caurama od 5cm (sto je neki max) nije to to. Peglanje je mnogo bolje od psustanja na caure. Sa fabrickim srafovima se moze spustiti max 2,5-3cm, jer su kratki. A za stavljanje drugih, tj. duzih srafova (kvalitet 8,8 ), potrebno je seci stari i razbusiti ga. Treba uzeti u obzir da se spustanjem na srafove, verovatno mora spustiti za istu visinu i izduv, a estetski nije bas za pohvalu. Tako da je moja preporuka za svaki dan da se trolisni pegla na 14cm, a ako ti to bude visoko (a ne bi trebalo), spustis ga za 2,5-3cm na fabrickim srafovima. To je najbolja varijanta, jer nema sta da se busi, nema da kupujes srafove. Kad skidas gibanj, krajnji desni ili levi nosac gibnja ne moras da skidas sa obe strane. Nije neki problem za njegovo skidanje, ali ti srafovi su bili izlozeni raznim vremenskim uticajima i moze doci do njihovog ostecenja.
Nemoj da te brine peglanje kod kovaca. Jeste da metali gube svojstvo (karakteristike) nakon dodatnog grejanja (posle proizvodnje), ali 99% nas ne koriste auto za transport olova, vec za transport ljudi, a retko ko da vozi 4-oro pored sebe. Tako da i sa grejanjem kod kovaca nece se desiti nista lose, osim sto ce da gibanj malo omeksa (vrlo malo). Ali ako imas prilike da hladno ispeglas gibanj, jos bolje, uradi to.
Nadam se da sam nekom pomogao ovim textom.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od YUgisa Sre 27 Jul 2011, 18:12

U Subotici gde sam ja nosio na peglanje, uradjeno je na hladno peglanje, sve je sam rastavio, sastavio i bilo je 1000 din, ali to je za 4 lista bilo, rekao mi je da je za 3 lista niza cena, ali nisam se interesovao koliko je... Moje je jedino bilo da skinem sa auta i odnesem mu... Ovo je bilo pre oko 10 meseci Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od Sasho Čet 28 Mar 2013, 13:38

Moze info gde si nosio na peglanje u Subotici?
Sasho
Sasho
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 36
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od venoman Čet 04 Jul 2013, 16:54

Koliko listova treba da ima gibanj da bi kad je auto pun legao max 3cm
venoman
venoman
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 367
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 16.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od YUgisa Čet 04 Jul 2013, 19:14

Sacho, javi mi se na PP ako si jos zainteresovan.

Koliko je kg pun auto jer je relativan pojam, maksimalno opterecenje je 5 osoba i 50kg ali te osobe mogu biti i od 80kg a i od 100... Prilicno je tesko spojiti to jer je nemoguce za neku normalnu tvrdocu gibnja natovariti auto i ograniciti sleganje, jednostavno svi legnu do odredjene granice tj legnu na odbojnu gumu. A kad legne na odbojnu gumu, od ruba do centra tocka je oko 24-5cm tj zadje tocak pod rub. Za tri putnika od 80kg na zadnjoj klupi ti se uklapa gibanj sa 4 lista.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od venoman Čet 04 Jul 2013, 19:40

Koliko sam ja racunao na zadnjoj klupi ne bi nikad bilo preko 200, a optimalna do 150
venoman
venoman
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 367
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 16.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od YUgisa Čet 04 Jul 2013, 19:41

Onda ti je ok sa 4 lista.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane Empty Re: Postavljanje dodatnih listova u gibanje i peglanje - prednosti i mane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu