Sportski filter vazduha - "pecurka"

+26
Pakson
Predrag B.
Miljan
stuntman
NikolaBoss
Crazy128
junior45
-YUGO_55-
kokisa82
Avram '90
Proximus
Laza101
Petar
dragan brate
USKE
doktor
Draga
Inferno
zeleni macak
Aki91
DARK SHARK
Bohoc
YUgisa
djzecky
sykone
DRAZEN92
30 posters

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Uto 26 Nov 2013, 10:55

Ne znam sta podrazumeas pod precnikom? Jel mislis izlaz iz pecurke koji ide na cev ili? Pa ne znam kako si ti planirao da stavis tu pecurku na motor, od toga i zavisi koje delove treba da kupis...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od Pakson Uto 26 Nov 2013, 14:01

PA TAJ PRECNIK GDE IDE NA CEV, MISLIO SAM DA SKINEM ONU KUTIJU GDE BIO STARI FILTER PA DA STAVIM PECURKU Smile
Pakson
Pakson
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 155
Godina : 29
Lokacija : Banatska Palanka
Datum upisa : 01.02.2013

https://www.facebook.com/Zakhaev911

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od zeleni macak Uto 26 Nov 2013, 14:20

Pakson , iako verujem da si slucajno ostavio ukljuceno capslk. tipku  tj velika slova moram ti skrenuti paznju da za pisanje koristis  mala slova jer u pravilniku foruma jasno pise sledece:

-Pisanje velikim slovima koristite samo ukoliko zelite nesto da NAGLASITE, posto se tekst ispisan velikim slovima smatra vikanjem.
zeleni macak
zeleni macak
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1994
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 08.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Uto 26 Nov 2013, 15:56

Pakson ::PA TAJ PRECNIK GDE IDE NA CEV, MISLIO SAM DA SKINEM ONU KUTIJU GDE BIO STARI FILTER PA DA STAVIM PECURKU Smile
Pa ta gumena rebrasta cev na usisu je fi60mm tako da uzmi pecurku od 60mm i spoji ih sa parcetom cevi od 60mm... Samo sto ako stavis pecurku odmah tamo na to rebrastu cev, motor nece raditi dobro kad se zagreje motorni prostor leti, pogotovo ako ides u koloni i malom brzinom... Mora da se izvede barem do fara, mada i tamo ce motor imati pad snage zbog visoke temperature motornog prostora, jedino ne u toj meri da zakucava. Tako da je pozeljno da imas neku pregradu za njega. I takodje treba da napravis i neki izvod na toj (metalnoj) cevi sa kojom ces spojiti pecurku i rebrastu gumenu cev da povezes i na regulator lera... Taj izvod treba da bude 19mm

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od Pakson Uto 26 Nov 2013, 16:34

Ukapirao sam... i izvinjavam se zbog velikih slova Smile nece se ponoviti, a i slucajno je bilo u brzini iskucano
Pakson
Pakson
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 155
Godina : 29
Lokacija : Banatska Palanka
Datum upisa : 01.02.2013

https://www.facebook.com/Zakhaev911

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od novmaher Čet 09 Jan 2014, 22:38

neka moja ideja je da se iza suvozacevog fara ili ako se premesti akumulator da se tu napravi kutija dimenzija koje moze da stane,da se dovede cevima vazduh od napred i da se isto tako cevima iz kutije odvede do akrburatora a da se u kutiji stavi filer,jel neko napravio to ili razmislio o tome?
novmaher
novmaher
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 181
Godina : 38
Lokacija : okolina Pozarevca
Datum upisa : 12.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Čet 09 Jan 2014, 22:40

Ovako Very Happy

YUgisa ::Evo da postavim i drugi nacin pravljenja pregrade za pecurku odnosno prepravka fabrickog kucista za filter od EFIja u kuciste za pecurku sa RAM AIR efektom...

Potrebno od materijala:
Fabricko kuciste za filter
Kanalizaciona cev odnosno koleno od 90 stepeni, fi75mm, 1 komad
Kanalizacona cev odnosno koleno od 90 stepeni, fi100mm, 1 komad
Kanalizaciona cev odnosno koleno od 45 stepeni, fi100mm, 1 komad (za modele sa starim tipom branike tj maske) ili 3 komada (za modele sa IN branicima)
Tabla plastike dimenzija oko 35x25cm debljine 2-3mm, moze recimo pleksiglas, ja sam koristio staru tacnu Very Happy
Lepilo, ja sam koristio neki novi super lepak u gelu (5 komada), a verovatno bi moglo i sa pistoljem za lepljenje plastike spojiti
Git za plastiku, moze i ne mora, ja sam neke spojeve malo namazao da se lepse uklopi
Pola spreja u boji kojoj zelite Wink

Potrebno od alata:
Mali fleks
Flomaster za CD ili nesto slicno za obelezavanje
Lenjir
Testera za metal
Smrigla
Brusni kamen (moze i ne mora, ja sam ga koristio jer mi crkao fleks xD)
Busilica i burgija za drvo (postoje i one kruzne testere za busenje rupa, ali ja nisam naleteo da neko ima fi 100m a i retko ko ima)

Vreme izrade u zavisnosti od vase snalazljivosti i pripremljenosti, meni je potrajalo 2 puna dana, mada je moglo i za pola dana Very Happy

Ovako izgleda kada se svi delovi iseku i pripreme, neke tacne dimenzije nemam, tako da ce te morati sami da ih razmerite, u svakom slucaju, odsecite bolje malo vece pa uvek to mozete obrusiti ;)Jedino sto fali je jedan krug od plastike fi 60mm koji se stavlja na mesto fabrickog otvora za usisavanje vazduha koji se skida...

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Slika0486



Kada tu plastiku isecete na potrebne dimenzije, samo sve to lepo zalepite kao sto je na ovoj slici pa to izgleda ovako:

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Slika0490



Uzmete onda sa strane kutije probusite rupu tako da moze da prodje koleno fi 100mm za potrebe dotoka fladnog vazduha (koleno se postavlja pod uglom od 45 stepeni u odnosu na horizontalnu povrsinu kucista)... I tu ste gotovi sa pravljenjem, sve se samo spaja Wink

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Slika0489





Ovako izgleda kada je sve pripremljeno od delova:

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Slika0496


Ovako je kada je ofarbano i kad se montira pecurka povecih dimenzija. Takodje okolo na spoju dve polutke kucista sam zalepio sundjerastu ispunu sto se koristi za dihtovanje vrata i prozora kako bi kuciste bilo hermeticki zatvoreno:

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Slika0497

I ovako izgleda u autu montirano:

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Slika0499y



I ovako izgleda otvor u masci:

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Slika0494


_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od junior45 Čet 09 Jan 2014, 22:43

uzmes kutiju od EFI i u njoj odradis kao sto je odradio yugisa..

EDIT: pretece me yugisa Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34826
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od novmaher Čet 09 Jan 2014, 22:50

pa tako nekako da se napravi. posto na vecini auta je tako napraljeno sto nebi bilo dobro da se napravi i ja yugu. ako ne nadjem od efi kutiju pravim je od lima po zeli i meri
novmaher
novmaher
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 181
Godina : 38
Lokacija : okolina Pozarevca
Datum upisa : 12.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Čet 09 Jan 2014, 22:52

Imas na kupindu za 1000din ja mislim Wink Mada treba znati da na plin ces mozda imati problema (ako ga imas ugradjen), a moze da se desi i da se na benzin cudno ponasa posto pri vecim brzinama raste pritisak u takvom usisu posto je direkt u masci... Treba voditi racuna da se ne osiromasi smesa, jer EFI moze da obogati smesu... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od novmaher Čet 09 Jan 2014, 22:59

nemam plin,za sad ne planiram da ga ugradim.ovu sam ideju imao glavi da odradim posto mi ostalo lima od sredjivanja karoserije(auto se jos radi) pa nesto sam tako mislio napraviti i obloziti sa termo izolacionim materijalom da se ne greje.
videcemo 1.6 kako ce se gusiti
novmaher
novmaher
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 181
Godina : 38
Lokacija : okolina Pozarevca
Datum upisa : 12.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Čet 09 Jan 2014, 23:02

Mozes napraviti i ovako nesto:
Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 83520238an5

I stavis keder na vrh do haube Wink Normalno, mislim da se napravi od metala umesto poliestera Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od novmaher Čet 09 Jan 2014, 23:10

video sam ovo vec,nekako mi kutija vise izgleda kao bolja ideja. al ovako moze da dise vise tj da se ne gusi motor kao sto si reko da smesa bude osiromasena
novmaher
novmaher
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 181
Godina : 38
Lokacija : okolina Pozarevca
Datum upisa : 12.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od shelby Pet 10 Jan 2014, 00:30

Hocu da uzmem K&N filter za svog juga, pa me zanima kako moze da se montira, i da li su potrebne vece modifikacij? Ako mu skinem komplet kuciste gde stoji filter, i stavim ovako nesto:
Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 KNFilterDCOE
Da li treba da obratim paznju na dimenzije filtera, i da li posle montiranja takvog filtera iberlauf i dalje ima funkciju?

EDIT: Izmenjen link slike. YUgisa

shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Pet 10 Jan 2014, 10:36

Za odredjene karburatore postoji tipski takav filter, tako da se montiraju bez ikakvih prepravki. Mada nema za sve, barem nije dostupno tu kod nas pa neki prepravljaju tu donju stranicu da moze da stane. Na dimenzije treba obratiti paznju jer mora da stane pod haubu a i da ne gusi motor. Na nekima sam video da nema ali na vecini ima izvod u koji se usteka iberlauf, tako da ima funkciju.  Wink 

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od shelby Sub 11 Jan 2014, 11:01

U kojim situacijama dolazi do toga, da filter vazduha gusi motor. I da li ce ovakav tip filtera bolje obezbediti motoru hladan vazduh, nego onaj sto se satvlja na surlu kucista filtera. Takodje sam razmisljao da se pravi neki rez na haubi da direktno duva haladan vazduh u filter, i koliko je to pametno?

shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Sub 11 Jan 2014, 11:33

Dolazi do toga kada je filter premalih dimenzija i/ili je filtracioni materijal los pa ima slabu propusnost. Ovakav filter nece ni malo obezbediti motoru hladan vazduh kad ga montiras iznad motora i uvlaci samo topao vazduh... Da bi motor uvlacio hladan vazduh, filter mora biti odvojen od motornog prostora i da ima dovod vazduha spolja ali opet moras da vodis racuna da voda ne moze da stigne do njega jer motor moze da dobije hidro udar Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od shelby Ned 12 Jan 2014, 14:48

Evo dokazano cak i na Dyno testu, ukoliko se obezbedi na pravilan nacin hladan vazduh , moze dobiti nesto snage Smile

shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od junior45 Ned 12 Jan 2014, 15:27

Imas video postavljao sam ja msm bas u ovoj temi da filterom gubis snagu ako povlaci topao vazduh iz motornog prostora..i da je fabricka kutija sasvim dovoljna za motor,jedino sto dobijes uz filter je zvuk
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34826
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od shelby Ned 12 Jan 2014, 15:41

A u slucaju da na pravi nacin obezbedis dotok hladnog vazduha u filter, i izolujes ga od toplote motora, onda mozes da dobijes neki benefit na karbu?

Izmedjuostalog respect za ovo, radije cu raditi svoj auto sam i izgubiti za kilometar. Smile

shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od junior45 Ned 12 Jan 2014, 15:52

e taj video sam postavio Very Happy

ako se odradi kako treba ima 1.7% vise konja..tako bar kazu na videu Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34826
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od shelby Ned 12 Jan 2014, 15:59

Ako cemo da verujemo formulama, onda, sto je veca kubikaza, to se dobija veci % snage. Za 4000ccm = 3.33% vise snage u slucaju da je temepratura smanjena za 10 stepeni cini mi se Smile
Mislim da cu na kraju da napravim ceo sistem od aluminiumskih cevi,i novo kuciste filtera Smile


shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od junior45 Ned 12 Jan 2014, 16:04

to je teorija,ali momci su izmerili na duno koliko je dobirak na tockovima
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34826
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Ned 12 Jan 2014, 16:16

Kao prvo, to zavisi od mnogo stvari. Ako su oni izmerili 1.7% vise, to ne znaci da ce svaki motor imati toliko ali retko koji motor dobija dodatnu snagu zbog zamene filtera nego samo od tog hladnijeg vazduha ili ako se izbace neke redukcije ako postoje. Ali nije svaki motor isti pa razlicito reaguju...

U svakom slucaju, ako je glavni razlog stavljanja filtera na motor radi povecanja snage, to je vrlo promasena investicija. Sportski filteri po pitanju snage imaju najveci efekat kada se urade druge modifikacije na motoru pa kada fabricki usis postaje usko grlo. Ako se kupuje neki firmiran sportski filter, on kosta 50+e, za te pare bolje dodati jos malo pa staviti bolji karburator, bice mnogo veci dobitak... Ko cega dobru priliku mogu da se nadju i bolje bregaste od fabricke pa cak i modifikovane glave...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od shelby Ned 12 Jan 2014, 17:41

Pa iskreno ja bih stavio taj filter zbog zvuka, ali tek kada zavrsim sa karburatorom. Naravno za sada ne bih te od 50+e jer mi nisu potrebni,a svaki visak snage je dobrodosao,a uz to bih se potrudio da mu obezbedim sto vise hadnog vazduha. Jos uvek nista ne radim na motoru, pravim proracune i skupljam informacije,pa da znam sta mi je najbolje ciniti.A sad me ispravi ako gresim, dupli dvogrli WEBER su oko 200e ?

shelby
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 5 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu