Foča - Šćepan Polje

4 posters

Ići dole

Foča - Šćepan Polje Empty Foča - Šćepan Polje

Počalji od putopisac Pon 25 Feb 2019, 23:12

Mislim da je zamalo pa oduvao Putopisca...

Lepo je ovo murat rekao, duvaju tamo neki planinski vetrovi ali navikao sam ja na sve to.
Decenijama se kabrioletišem pa sve to doživljavam kao pirkanje povetarca.

No, da krenemo ... nisam planirao al ajde da ubedim kolegu Ristivoja da sledeći put prodje ovom rutom.

Beše to leta gospodnjeg 2016e, kružna tura preko bosne, crne gore, albanije a onda vraćanje za bg.

Čitao sam u par navrata o toj deonici ali nikako da se slože kockice i odvozam je. Iznenada se ukaza prilika u vidu par slobodnih dana a onda Sofer  ...

Odvajanje za plužine i nikšić, ovde dižem sidro i započinjem putopis ...
Foča - Šćepan Polje Fotografija1943
...
Ne znam kakva je sad situacija jer je put verovatno komplet asfaltiran ali je u to vreme bila avantura voziti se njime.
Priroda je prelepa pa su se mnogi tuda vozikali zbog uživancije i meraka a ne zbog skraćenja puta i uštede u km.

Turisti su bili najbrojniji.
Foča - Šćepan Polje Fotografija1946gas stations open near me today
...
Foča - Šćepan Polje Fotografija1949
...
Smenjuju se asfalt, makadam i zemljani put ...
Foča - Šćepan Polje Fotografija1950
...
Kako je nastala ova deonica ... pitam ja jednom prilikom brata murata a on ćuti. Kaže ne znam ... Kako, bre, ne znaš a meni govoriš kako će da me oduva   Laughing  ...

Onih loodih 90ih je prokrčen i napravljen put kroz ovu vukojebinu kako bi se iz cg u bosnu prebacivala vojna tehnika i naoružanje. Pametnom dosta, Tako su i meni rekli pa ću i ja vama.

Ovde su tenkisti odmarali uz kaficu dok su uživali u predivnom pogledu. Eh, kamo sreće da je tako i bilo a ne da su morali ići tamo gde su išli.
Foča - Šćepan Polje Fotografija1951
...
Priroda je fenomenalna, bilo je preko 30 stepeni pa sam vatao ladovinu i nije mi bilo do fotkanja.

Ovde je uglavnom FB generacija pa je retko ko čuo za vestern filmove i kauboje i indijance. Oni stariji su sigurno gledali VINETU.a poglavicu apača.
E upravo je ovde holivud i njegova kinematografija snimala pojedine scene tog filma u bivšoj SFRJ.

Ako sam nešto zaboravio neka me murat slobodno ispravi, on je mator ko kornjača sa galapagosa i verovatno se seća tog vremena.
Foča - Šćepan Polje Fotografija1953
...
Vozim dalje, naravno, brzinom prilagodjenom uslovima poota  Tacho  ...
Zemlja prašina ovo ono ... tad mi bi malo frka ali sad pročita da moorat razmišlja o otvaranju karburator servisa pa da mu odma napomenem da imam jedan kome je potrebno servisiranje  i produvavanje dizne  Njanjanjanja  ...
Foča - Šćepan Polje Fotografija1954
...
Druga treća druga Sofer  kad iza jedne krivine neko viče HALT ... STOJ.
Foča - Šćepan Polje Fotografija1955
...
Ja reko sad će bite ausvajs ali ono moša. Odvalilo se brdo i zatrpalo put.
Izvadim 2 nektara iz frigo torbe pa ga moj novi prijatelj i ja stučemo s nogu dok je bagerista arbajtovao.
Foča - Šćepan Polje Fotografija1958
...
Ubrzo posle toga nailazim na bh/cg granicu. Nije bilo gužve ali ovde zna da bude haos tokom letnje sezone.
Foča - Šćepan Polje Fotografija1960
...
Po ulasku u cg vas dočekuje odličan put. Dušu dao za Tacho  ...
Foča - Šćepan Polje Fotografija1962
...
Ubrzo se ulazi u kanjon pive a onda počinje prava avantura Sofer ...
Foča - Šćepan Polje Fotografija1963mtb bank near me
...
Most preko koga se prelazi ...
Foča - Šćepan Polje Fotografija1967
...
Da li je potreban opis puta kojim se vozi i uživa za sve pare. Mislim da ne.
Foča - Šćepan Polje Fotografija1966
...
Tuneli Love  mislim da ih je bilo jedno 15ak Love  ...
Foča - Šćepan Polje Fotografija1971
...
Foča - Šćepan Polje Fotografija1975
...
Put vas dalje vodi do akumulacionog jezera i tu svakako treba napraviti pauzu i krenuti u obilazak brane ali to sad nije tema.
Foča - Šćepan Polje Fotografija1980
...
Ovde, kod brane, je ujedno i kraj neke avanturističke vožnje jer se ulazi u civilizaciju i to više nije to. Bar za mene.

Što se tiče foče šćepan polja i plužina to bi bilo to. Ta deonica je bila samo deo jedne kružne vožnje pa da roknem još koju slidžu i piskaranje privedem kraju.

Dok su drugi žurili na more, ja sam žurio u planine. Dajem desni migavac i pravac nebu pod oblake.

Ubrzo se vozim nekim putevima kojim dominiraju mustanzi. Scena kao iz djekne.
Foča - Šćepan Polje Fotografija1991
...
Sunce polako prži, vreme je da duge gaće zamenim kratkim lonicama a onda prokrstarim proplancima koji se vide u daljini.
Foča - Šćepan Polje Fotografija1992mybpstation com station finder
...
Crna gora ovde postaje gora i crna. Ovde me veća frka bila nego na TF i TA.
Tamo je bar bilo turista na svakom koraku pa i možeš tražiti pomoć od nekoga a ovde si prepušten sam sebi.
Na transu sam bio turista a ovde avanturista. Uzdaj se use i u svoje kljuse Sofer  .... jer nidje nikog nema ...
Foča - Šćepan Polje Fotografija2008
...
Foča - Šćepan Polje Fotografija2009
...
I tako, da skratim priču pa nek drugi nastave gde ja stade.

Posle ovog serpentinisanja sam uhvatio novozadati kurs a onda nastavio sa droniranjem centrom tirane.
Foča - Šćepan Polje Fotografija2099
...
Foča - Šćepan Polje Fotografija2080
...
I tako, šta da vam kažem sem da i ja hoću da čitam putopise a ne samo da ih pišem. Samo ja gotivim slike gde su kola i priroda a ne selfiranje.

A ti brate moorate povedi računa jer i pred tvojim vratima može mečka da zaigra Bleh  ...
Foča - Šćepan Polje Fotografija2100
...
Papaa, laku noć ...

putopisac
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Godina : 55
Lokacija : beograd
Datum upisa : 31.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Foča - Šćepan Polje Empty Re: Foča - Šćepan Polje

Počalji od ristivoje Uto 26 Feb 2019, 16:23

Zahvaljujem! Sad znam kako izgleda taj deo'puta' ali kad pogledam te lepote,moze i prva druga,prva druga Smile
ristivoje
ristivoje
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2370
Godina : 43
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Foča - Šćepan Polje Empty Re: Foča - Šćepan Polje

Počalji od ZAC Uto 26 Feb 2019, 16:34

Osim samog centra u Tirani se i nema sta videti...
Davno sam isao, pa me zanima da li jos uvek prodaju sveze meso na ulici na kartonskim kutijama?

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Foča - Šćepan Polje Empty Re: Foča - Šćepan Polje

Počalji od Sultan Uto 26 Feb 2019, 17:10

Bitnije je pitanje od cega/koga prodaju sveze meso na kartonskim kutijama...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Foča - Šćepan Polje Empty Re: Foča - Šćepan Polje

Počalji od putopisac Uto 26 Feb 2019, 19:43

E moj brate murate, pa ja sam od tebe navikao da čujem samo umno/intelektualna razmišljanja a ne kojekakve predrasude.

Nego, jel ti znaš ono nemam predrasude glupe, volim pi.ku ko i dupe Romance ....

Sad moram da razuverim tebe i tvoja negativna razmišljanja a ujedno i da odgovorim ZACu ali o tome ću u drugoj temi Cheers ...


Poslednji izmenio putopisac dana Uto 26 Feb 2019, 20:40, izmenjeno ukupno 1 puta

putopisac
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Godina : 55
Lokacija : beograd
Datum upisa : 31.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Foča - Šćepan Polje Empty Re: Foča - Šćepan Polje

Počalji od Sultan Uto 26 Feb 2019, 20:26

E lood si 100gradi,al to smo iznavikavali se....

Ispada da smo "u okruzenju" jedino mi ostali Gorstaci,a?
A kao,svi ostali su preko noci postali Gospodari svoje srece,nadasve uctivi i civilizovani,odjednom su im se genetski materijali upgade-ovali na EU standard....
Cim su usli u EU?
Mis'im ne mis'im...
Svi smo ostali isti. Albanci i Crnogorci su i dalje u plemenskim zajednicama,Rumuni su i dalje neradni i djubravi,Bosanci pametni,Srbi se i dalje BREcaju na sve,braca Bugari i dalje vode politiku crne madjije i suse paprike na oknima svojim...imaju Nesebar...
Grci trose vise no sto zarade ,i dalje previse pricaju,a ne rade nista...
Madjari su i dalje nadmeni i nacionalisti do kosti,Chesi samo svoji povijaku se kako vetar duva...Poljaci lochu grdje nego Rusi...itd

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Foča - Šćepan Polje Empty Re: Foča - Šćepan Polje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu