Delovi trapa!

+3
Sultan
VPetar
Slobodan Negic
7 posters

Ići dole

Delovi trapa! Empty Delovi trapa!

Počalji od Slobodan Negic Uto 12 Feb 2019, 12:45

Kroz mesec dana planiram da radim trap, tj. promenio bih letvu, ramena, krajeve spona i prekontrolisao ostatak...eventualno manzetne i amortizere. Mozete li mi dati neke smernice tipa sta uzeti a da zadovoljava kvalitet i da se uklapa u neku pristojnu cenu. Hvala!
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 33
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Delovi trapa! Empty Re: Delovi trapa!

Počalji od VPetar Uto 12 Feb 2019, 14:30

Koliko znam nove letve nisu dobre i bolje je remontovati staru ako moze ili kupiti polovnu soko mostar.. krajevi spona FAD cini mi se, manzetne acron kao jeftinija varijanta, wurth kao skuplja varijanta, nista trece nikakav top spyder i sl..
Sto se amortizera tice, bio je ranije u ponudi SSB(tako nesto) kao jedina dovoljno dobra stvar, Monroe i ostalo jednostavno nisu dovoljno dobri uglavnom jer se razlikuju sile novih amortizera.. to ce ti Yugisa bolje objasniti, za amortizere prenosim svoje misljenje steceno na osnovu njegovog iskustva Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7278
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Delovi trapa! Empty Re: Delovi trapa!

Počalji od Sultan Uto 12 Feb 2019, 14:47

Da li se mogu remontovati stari pristinski uljni amortizeri koji do sada nisu reparirani niti dirani a presli 80-90 k km?


_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7043
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Delovi trapa! Empty Re: Delovi trapa!

Počalji od YUgisa Uto 12 Feb 2019, 15:14

Kao sto Petar rece, ramena i spone FAD, manzetne kako on kaze, mada znaju top spyder da potraju duze jer nisu valjda toliko na udaru soli i toga, ali ako budes uzimao nosace b. stangle i slicne delove, racunaj 2 godine im je radni vek, letvu remontuj ako je soko mostar, ako ne nadji drugu pa remontuj, nemoj uzeti one kineske sto su 30-35 evra jer iako bi bile super za sportski auto jer imaju malo manje krugova zaokretanja, imaju malo lufta i kad su nove i moze da se raspadne jer je osovina koja ide ka volanu se drzi samo od nabijenog semeringa.

Sto se tice amortizera, kao ateista vam kazem da vam je Bog u pomoci Smesno da puknes od Proveravao sam nedavno sta se jos naveliko nudi i ostali su samo Sachs (3000+din) i Monroe (4000+din) po komadu, pa srecno sa tim, nije stvar iz mog iskustva samo da se sile razlikuju kod novih amortizera, nego sto su se mnogi zalili da im propisaju u roku od 10 dana (nije sala) do godinu dana...

Bukvalno sam sad razgovarao sa covek koji je nasao LIP amortizere sad na otpadu i donece mi na proveru kako bi izbegao kupovinu Sachs i Monroe amortizera (zato sam se i raspitivao sta je u ponudi).


Sve zavisi sta neko smatra sa reparacijom amortizera i sta mu je cilj. Amortizeri se mogu podeliti na 5 komponenti koje mogu da se pohabaju.

Prva je klip, ako je ostecen hrom tesko da je isplativo to popravljati, eventualno naci drugi neispravan amortizer istog tipa da se prepakuje, mada ako je ispravna odbojna guma odnosno prahobran, retko kad je ostecen hrom, a nije cesto ni da se klip iskrivi usled udarca, mada moze da se desi, tu opet nista sem zamene ne pomaze (mislim teoretski moze da se ispravi ali trud za to je sigurno neisplativ).

Druga su ventili, male su sanse da su diskovi koji cine ventile jednako pohabani na obe strane, teoretski moglo bi se kombinovati od oba amortizera tj da se izmesaju u nadi da se smanji razlika, ali ako je doslo do zamora materijala, tesko da ce ti amortizeri ikad biti savrseni. Naravno mozemo teoretisati da je ipak bolje da amortizeri rade pa iako nije savrseno nego da budu totalno mrtvi.

Treca stvar su karike kucista ventila, to redje strada ali kad strada amortizer ima lufta, teoretski verovatno moze nesto da se napravi ali nisam nikad probao pa ne znam kako bi se pokazala trajnost. Potencijalno bi moglo da se napravi kuciste pa da se stavi o ring, ali o ring nije bas najbolji u slucajevima stalnog pomeranja.

Cetvrta stvar su semerinzi, to verovatno moze da se nadje po dimenziji, tako da to ne verujem da bi bio problem

I peta stvar je ulje, opet nije tesko naci ulje za hidrauliku a lako je naci i ulje za amortizere za potrebe motocikala, ali treba znati napuniti i sipati odgovarajuceg viskoziteta posto lako moze da se desi da voznja bude neprijatno kruta.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Delovi trapa! Empty Re: Delovi trapa!

Počalji od Sultan Uto 12 Feb 2019, 16:19

Hmmm,ni malo jednostavna stvar.
Sloba ce u tom slucaju imati problem. Moji amorti se nekako jos i drze,kako tako...ucinilo mi se da vlaze,ali mozda su bili od kise i prljavstine na putu,ko zna...

Ovo za letvu volana nisam znao da je toluko veliki bug...
Trebalo bi naci ovakvu letvu
http://www.slavija-auto.co.rs/info.php?pid=183510
Kad bi mogla da se izbunari neka...npr
https://www.kupindo.com/Automehanika/43101621_letva-volana-zastava-yugo-florida

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7043
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Delovi trapa! Empty Re: Delovi trapa!

Počalji od ZAC Uto 12 Feb 2019, 16:31

Imao sam prilike da vidim i rasturim tu kinesku letvu, i mogu da potvrdim da je tacno ono sto YUgisa kaze...Covece, kinezi su to napravili tako da je to opasno... Ne znam kako i zasto se uvoze kod nas takve letve volana.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Delovi trapa! Empty Re: Delovi trapa!

Počalji od Sultan Uto 12 Feb 2019, 16:39

Onda bolje i jos uvek dobra polovna,ili stara da se sredi

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7043
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Delovi trapa! Empty Re: Delovi trapa!

Počalji od slobokv88 Uto 12 Feb 2019, 16:40

Letvu samo originalnu nadji na otpadu su jeftine i remontuj.
Ja cuvam za rezervu letvu od calovog yuga.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Delovi trapa! Empty Re: Delovi trapa!

Počalji od Sultan Uto 12 Feb 2019, 16:49

Eve na Kupindu kupi novu,pod uslovom da nije kineska u " orgijenal" kutiji.
Svasta se radi...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7043
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Delovi trapa! Empty Re: Delovi trapa!

Počalji od ZAC Uto 12 Feb 2019, 17:22

Najbolje su bile soko mostar.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Delovi trapa! Empty Re: Delovi trapa!

Počalji od junior45 Uto 12 Feb 2019, 17:25

Pristinski prelaze oko 200k,tako da ne diraj 😁
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34826
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Delovi trapa! Empty Re: Delovi trapa!

Počalji od Sultan Uto 12 Feb 2019, 19:44

Ok hvala za info sto se Pristinaca tice.
Joj ja tek sad vidim da je ono za letvu sa Kupinda- Luksaauto...
Sad a moze biti da se i desi choodo...
E,onda necu nista da diram i gledacu da izbegavam rupe po svaku cenu...

Ali mi je ubedljivo najjaca fora sto se neki zamenski delovi za Zastave rade u Kini i Indiji tipa brave,delovi motora,letve i ostali delovi trapa,farovi...
Kad pobrojis sve,dobijes 50% bitnih delova sve novo mozes dobiti sa zutog kontinenta...uzas

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7043
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Delovi trapa! Empty Re: Delovi trapa!

Počalji od ZAC Uto 12 Feb 2019, 21:37

Uzas...ali tako ti je kada su sve originalno pokupovali monopolisti ...kao sto je na primer Glavasevic...a i kompanija iz Kg.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Delovi trapa! Empty Re: Delovi trapa!

Počalji od Slobodan Negic Sre 13 Feb 2019, 00:22

Moja letva je soko-mostar, kupio sam je polovnu pre dve godine bila je u dobrom stanju, međutim otisla mi caura sa desne strane i to me iznerviralo da sam mislio da kupim novu letvu ali sada vidim da ce to biti problem. Da li uopste postoje nove soko-mostar letve?
Sto se tice sbb amortizera, pre mozda godinu dana kupio sam zadnje amorte, gasne visokog pritiska, za sada su dobri ali i tada vise nisu imali prednje tako da ta varijanta otpada.
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 33
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Delovi trapa! Empty Re: Delovi trapa!

Počalji od YUgisa Sre 13 Feb 2019, 08:59

Neverujem da ces iskopati novu u redovnoj prodaji, jedino remont ili neki zaostao komad ako neko ima. Ali caura je najmanji problem Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Delovi trapa! Empty Re: Delovi trapa!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu