Kocnice koje pasuju na Zastava automobile

Strana 8 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Kocnice koje pasuju na Zastava automobile - Page 8 Empty Re: Kocnice koje pasuju na Zastava automobile

Počalji od Bozza taj Pet 27 Maj 2016, 10:44

Milose ne znam na koju sipku za stelovanje mislis.
Generalno samo zelim da prepravim na NT, nikakva brza voznja me ne interesuje. Ima li ko u BG da mi moze uraditi tu prepravku ST-NT. Naravno neko kod kaga Vi odrzavate Zastavina vozila jer kao sto znamo nece vecina mehanicara ni da rade keca.

Baki, creva na prednjim klestima su nova, nazad nista ni nisam dirao jer koci.
Bozza
Bozza
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 29
Datum upisa : 15.10.2015

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Kocnice koje pasuju na Zastava automobile - Page 8 Empty Re: Kocnice koje pasuju na Zastava automobile

Počalji od Milos taj Pet 27 Maj 2016, 16:42

Sipka-burence za stelovanje, kada se glavni kocioni svuce sa servo uredjaja, ona sipka koja viri. Imas zaobljen deo na vrhu koji se usrafi ili odsrafi iz burenceta. Kada pritisnes kocnicu, ti delujes na tu sipku koja gura klip koji potiskuje ulje kroz cevi. Nemam sad ni jednu sliku, da vidis na sta mislim.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4120
Godina : 22
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sima21 taj Pet 27 Maj 2016, 16:54

Jel mislis na ovu sipku, posto i mene zanima ?!
Kocnice koje pasuju na Zastava automobile - Page 8 Tmp_ca9yPU
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2901
Godina : 35
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ristivoje taj Pet 27 Maj 2016, 18:07

Sa druge strane,to se kači na pedalu.
ristivoje
ristivoje
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1322
Godina : 38
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sima21 taj Pet 27 Maj 2016, 18:24

Nisam znao da ima sa druge strane osovinica. Mislio sam da je to na glavnom kocionom.

Koliko se secam, moj servo ne uzgleda ovako. Znaci ova osovinica?
Kocnice koje pasuju na Zastava automobile - Page 8 14tkza
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Pet 27 Maj 2016, 19:22

Da, tamo se podesava zazor, bese nesto 0.8-1.2mm da treba ako se dobro secam... Mada ja sam imao ST servo koji se mogao podesavati i tu kod pedale u kabini Smile

Spaners Racing
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Broj poruka : 48555
Godina : 30
Datum upisa : 08.03.2008

Pogledaj profil korisnika http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos taj Pet 27 Maj 2016, 20:04

Jeste Simo, na to sam mislio.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4120
Godina : 22
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sima21 taj Pet 27 Maj 2016, 20:55

Jel ove osovinice ima na ST servu? Ja ovo prvi put vidim Wink Cinjenica je da nisam nikad bas detaljno zagledao, ali se ne secam da ima ovo ka gl. kocionom.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bozza taj Pet 27 Maj 2016, 21:58

Ja stvarno pomislio da znate na sta se misli kada kazem da imam ST kocionog sistema.
ST nema servo, ljudi auto je iz 1979 god.
[img]Kocnice koje pasuju na Zastava automobile - Page 8 2r4k8de[/img].

Ovu sliku sam iskopo negde ali ovako je bilo i kod mene.
A onda sam kocioni cilindar, kao ovaj na slici zamenio cilindrom marke "Metelli" (kako su u Auto Mika prodavnici rekli...to ti je to) i tek kada sam montirao ispostavilo se je da je duzi.

Ajmo sada ponovo... kako da resim problem?
1. Da li i dalje vazi ona nadogradnja ST-NT.
2. Ima li neka mogucnost stelovanja.
3. Ima li da se nadje ST glavnog kocionog (kao na slici).

Bozza
Bozza
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Pet 27 Maj 2016, 22:02

Ima ST servo, samo je ovo bas mator auto kad servo jos nije bio standard.

Spaners Racing
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sima21 taj Pet 27 Maj 2016, 22:25

Pa i moj je iz 79 pa ima servo Wink
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bozza taj Pet 27 Maj 2016, 22:27

Mozda je servo tada bio dodatna oprema Very Happy
Ajde ljudi pomagajte, da cujem idejno resenje....
Bozza
Bozza
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miljan taj Sub 28 Maj 2016, 00:09

Bozza ::Ovu sliku sam iskopo negde ali ovako je bilo i kod mene.
A onda sam kocioni cilindar, kao ovaj na slici zamenio cilindrom marke "Metelli" (kako su u Auto Mika prodavnici rekli...to ti je to) i tek kada sam montirao ispostavilo se je da je duzi.

Kako moze da bude duzi, ovo je klasican ST cilindar koji je isao na Zastave do 2003 god?

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9514
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bozza taj Sub 28 Maj 2016, 19:58

O da...Kuciste Metelli je duze od starog za sigurno 1,5 cm - 2 cm.
Zato sam morao da dovarujem deo na sipkicu koja se nalazi ispod pedale kocnice kako bi dobio visinu pedale.

I cak se razlikuju i vizuelno, videti cu da slikam i posaljem.
Bozza
Bozza
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nikola I. taj Sub 28 Maj 2016, 21:14

Postoje modeli iz '79. sa servom... Confort, SC i special imaju... Standard i mediteran nemaju... Servo je krenuo da se ugradjuje od '76. godine...

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2265
Godina : 24
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miljan taj Sub 28 Maj 2016, 22:39

To jedino ako je taj tvoj stari neki nestandardni. Sve koje sam menjao su bili isti.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bozza taj Sub 28 Maj 2016, 23:03

Kod mene je bio ovakav....
[img]Kocnice koje pasuju na Zastava automobile - Page 8 208xjfc[/img]
Bozza
Bozza
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miljan taj Ned 29 Maj 2016, 00:51

Pa to je klasican stari tip.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od slobokv88 taj Ned 17 Jul 2016, 13:23

Pisali ste da bi se ugradile vece kocnice napred mora da se pedje na felne 14 ili da se koriste distanceri. Razmisljam o ugradnji kocnica 257 mm i nosim distancere 25 mm da li ce moci sa ovim distancerima da ce uglave ove kocnice? I da li menjati glavni kocioni ili ne? Mislim da mi je na autu novi tip glavnog kocionog ali nisam 100% siguran a servo je onaj manji tj stari tip.
slobokv88
slobokv88
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 594
Godina : 31
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Ned 17 Jul 2016, 13:57

Zavisi od felne, verovatno moze ali ne sa svakom, ako moze verovatno postoji i varijanta da ne moze sa onim unutrasnjim tegovima sto se lepe nego moraju neki spoljni na rub. Zavisi kakav je oblik felne na mestu gde se kraci spajaju sa obrucom.

Ne verujem da se neko mucio da uglavi novi tip glavnog kocionog na stari tip serva, iako je fizicki moguce, ipak je neka frikombinacija, nije sraf na sraf. Sto se tice toga, moj savet bi bio minimalno NT kocioni, ali ja bih pre preporucio nesto ovako kao sto ja imam, glavni kocioni koji je spolja isti kao NT ali ima veci cilindar.

Spaners Racing
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od slobokv88 taj Ned 17 Jul 2016, 14:07

Znaci dok se ne postavi celjust na auto necu znati dal moze . Servo mi je isti kao
ovaj na slici par postova iznad na kome je obelezena ona osovinica strelicom to je valjda stari tip?
Koji glavni kocioni ti koristis?
slobokv88
slobokv88
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Ned 17 Jul 2016, 14:39

Pa na zalost je tako, sem ako slucajno neko nema slicno iskustvo.

Da to je stari tip, idealno je da predjes na novi tip serva sa njegovim reervoarom jer onda moze bez modifikacija da se stavi i ovaj glavni kocioni koji ja imam. Jedino posto imas ST kocione cevi, onda treba staviti adapter jer nije isti navoj. Glavni kocioni je od Alfa Romea 145

Kocnice koje pasuju na Zastava automobile - Page 8 CAM03404

Spaners Racing
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od slobokv88 taj Ned 17 Jul 2016, 15:50

Znaci da rezimiramo treba mi novi tip serva za yuga,novi tip glavnog kocionog ili ako nadjem taj kao ti sto imas i adapteri za kocione cevi .
Pominje se u ranijim postovima da se menja i nosac serva znaci treba mi i to?
I ako ne nadjem te adaptere da li da zamenim kocione cevi, ali ima samo bakarnih da se kupe koliko sam ja razumeo.
Celjusti cu probati da pozajmim negde pa da probam dal moze,a servo i glavni kocioni cu promeniti jer nisam bas zadovoljan kocnicama. Na tehnickom pregledu su rekli da su odlicne tj ujednaceno koci i sve je ok ali ja bi hteo to malo bolje
slobokv88
slobokv88
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Ned 17 Jul 2016, 16:11

Pa taj kao sto ja imam imas na puno modela (ja se secam sad samo Alfa Romeo 145 jer sam na kraju po tom modelu porucio) tako da nece biti problem nabavka ali racunaj da mi je cena relativno visoka, ako se dobbro secam ja sam moj platio 5500din.

Da, treba i nosac za servo, to sam zaboravio, nekako sam navikao da je to komplet.

Pa ja sam se namucio i da kupim cevi jer na kraju su me svi ubedjivali da ne postoji taj model sa sitnijim navojem iako je tako kod NT kocionog pa sam morao da narucim posebno da mi izrade. A bio sam primoran da zamenim jer sam ostetio jedan navoj pa nisam hteo da gubim onda vreme sa adapterima. Racunaj samo da je zamena cevi koja ide kad zadnjim tockovima prilicno smaranje, jer ide kroz kabinu i jedan kraj je na kocionom a drugi kraj je u kabini kod rucne kocnice... Posle sam nasao i firmu koja radi od celika kocione cevi, mada sam ja uzeo bakarne i nema nikakvih problema. Adaptere ako se nevaram prave Boban sajle, cini mi se da je Miljan pisao bas u ovoj temi, ako ne moze da ih napravi strugar.

Mislim, mozes probati i sa NT kocionim, moj neki predlog za ovaj veci je neka moja preporuka jer se meni jako svidja kako koci kod mene. Odnos tezine, kratkog hoda i dobrog osecaja za doziranje mi je bas onako super Wink

PS: Racunaj na to da sam ja cak 2 nova kociona promenio, tek treci je bio ispravan i da sam za to vreme dok sam se mucio sa kocionim, cuo sa mnogim ljudima koji su podelili slicna iskustva kao moja da su imali priliku da menjaju nekoliko novih kocionih jer nisu bili ispravni od raznih proizvodjaca, tako da ako ne budes imao srece, budi spreman na trosenje zivaca i raspitaj se o garanciji i mogucnosti reklamacije. Ja sam na kraju taj treci pre ugradnje i testirao pre ugradnje. Verujem da mnogi imaju bolja iskustva, ali eto jedan razlog da razmislis dobro pre nego sto krenes u taj poduhvat Wink

Spaners Racing
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od slobokv88 taj Ned 17 Jul 2016, 17:32

Hvala na savetima i iscrpnom odgovoru. Pokusacu prvo da nabavim te adaptere pa ako ne uspem onda cu cevi da zamenim.Glavni kocioni cu kupiti nov a servo cu potraziti polovan za pocetak dok vidim kako ce to sve da se ponasa .
slobokv88
slobokv88
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu