Yugo EFI 65 prezupčio

3 posters

Ići dole

Yugo EFI 65 prezupčio Empty Yugo EFI 65 prezupčio

Počalji od dankovic Pon 02 Jul 2018, 13:28

Pre nekoliko dana imao sam neprijatnost da mi je u vožnji motor prezupčio. Pri brzini od oko 70 km na čas auto odjednom uz nenormalan tresak prelazi na levu stranu puta, uz veliki napor uspevam da prikočim i da ne sletim sa kolovoza. Vratim se na desnu stranu izadjem iz auta, pomislio sam da je pukla leva guma. Sve u redu, desna u redu.Pomislih da je možda homokinetički ili poluosovina, mrak je bio i nisam mogao da vidim ništa. Pokrenem auto ponovo, ide, ja stignem već do treće, onda opet jak tresak i auto se ugasi. Za vreme šlepanja imao sam problema da upravljam autom jer se svaki čas nenormalno treso. Da skratim priču, kod majstora smo  utvrdili da je zupčasti kaiš pokidan, ali je sumnja pala na sklop kvačila ili menjač. Uz put smo registrovali i da se amortizer spustio dole, nedostaju šolja i matica. Posle kontrole menjača, kvačila, ništa nije pronadjeno, iskoristio sam priliku i promenio set kvačila, promenio ležajeve na točkovima, manžetne. Prilikom zamene kaiša, utvrdili smo da je matica od amortizera upala ispod zupčastog kaiša, pokidala ga i usput slomila 3 zuba na remenici koja ide na radilicu.  Auto se u vožnji ponašao tako što desni točak nije više stojao uspravno jer se amortizer otkačio.
I sada ono glavno, što je Miljan par puta rekao. Ventili nisu iskrivljeni jer je glava originalna za 1.3 motor i zbog nešto veće visine ništa se ne krivi kao kod drugih modela.

dankovic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 27.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Yugo EFI 65 prezupčio Empty Re: Yugo EFI 65 prezupčio

Počalji od ZAC Pon 02 Jul 2018, 15:45

Au...bas belaj....pa zar nisi cuo da lupa solja...nije mogla matica da se odvrne odjednom...morala je prvo da popusta, sigurno je lupao na lezecim ili na ivicnjak.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo EFI 65 prezupčio Empty Re: Yugo EFI 65 prezupčio

Počalji od dankovic Uto 03 Jul 2018, 11:23

Ma lupalo je tu sve, po malo, otvaram često gepek, ovo mi nikad ne bi palo na pamet da iskontrolišem.
Još par stvari sam hteo da objavim, baš zbog vlasnika EFI 65, vezano za zupčasti kaiš i remenice. Zupčasti kaiš je sa 136 zubaca, znači razlikuje se od kaiša koji ide na većinu zastavinih vozila. Naj interesantnije je bilo to što oštećenu remenicu nisam mogao da pronadjem, nema je na lageru, zvali su iz prodavnica, jednostavno nije je bilo. Našao sam je na jednom auto otpadu, skinuta je sa Yugo floride 1.4, na Yugo Floridi 1.3 EFI , nije bila ista. Prodavac na otpadu mi je skrenuo pažnju na oznaku-reperu na remenici koja nije na istom mestu kao na mojoj remenici i da upozorim majstora na to, da ne uzubi pogrešno sklop, tako da je naknadno napravljena nova oznaka, prema onoj na oštećenoj remenici. Ovo je po meni važna informacija i može pomoći kod zamene remenica.

dankovic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 27.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Yugo EFI 65 prezupčio Empty Re: Yugo EFI 65 prezupčio

Počalji od junior45 Uto 03 Jul 2018, 12:06

Donja remenica nema veze,gledas zamajac i gornju remenicu i nemas problema
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo EFI 65 prezupčio Empty Re: Yugo EFI 65 prezupčio

Počalji od dankovic Uto 03 Jul 2018, 12:19

To mi je i majstor rekao, kaže da drugačije i ne može da se postavi, jer ima svoj zub, ali ne znam čemu oznake na njoj.... Uglavnom, upalio je iz prve i lepo radi, to je najvažnije Cheers

dankovic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 27.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Yugo EFI 65 prezupčio Empty Re: Yugo EFI 65 prezupčio

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu