sajla gasa za dvogrli elektronac

+8
dimmu
ristivoje
Miljan
Sultan
YUgisa
junior45
jollyjumper
ZAC
12 posters

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od slobokv88 Sub 26 Maj 2018, 00:21

Upravo sam stigao sa posla tako da ceo dan nisam imao vremena da napisem nesto.Postavljen je drugi mesac i repariran isparivac. U njemu je bilo dosta prljavstine pa je sve isprano i ocisceno.Majstor kaze da je nailazio i na mnogo gore stanje unutar isparivaca. Membrane su bile na izdisaju,jedna je bila cak i malo pocepana.Posle reparacije i stelovanja sa novim mesacem auto ide bolje,bolje prima gas ali i dalje nije dobar na leru. Ima nemiran rad i hoce na leru da se ugasi a nebi smeo tako da se ponasa. Tako da sumnjam da je dihtung glave popustio negde. Ujutru cu proveriti svecice u kakvom su stanju i uskoro cu izmeriti kompresiju jer do sada je nisam merio pa ce pokazati u kakvom je stanju motor i da li je riknuo dihtung. Postavicu sutra neke slike, nisam stigao nista ni da uslikam danas.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od jollyjumper Ned 27 Maj 2018, 02:11

slobokv88 ::Svratio dans ponovo kod plinadzije,zakazao sam termin za petak da mi reparira isparivac i neka creva da izmenja. Sto se tice mesaca majstor je rekao da ce moj da prepravi tako da ga prosli put nisam dobro razumeo. Na kraju je ispalo da je moj mesac vec neko doradjivao tj sirio otvore na njemu tako da od njega nema nista, ali sam opet trknuo do otpada na kome sam kupio kuciste fitera i tu sam kupio mesac sa uzim otvorima za citavih 250 din. tako da sam i tu jeftino prosao.Pitam coveka kolko para da ti dam za ovo (ne pominjem sta je to i cemu sluzi) on kaze pa neznam jel ti mnogo 250 din. Ja mu dao 300 ,dao bi mu i neki dinar vise al nisam imao sitno😁

Sjajno kada imas otpad u blizini. Kod mene nema otpada da rasturaju Zastave vise uopste. Moram da kupujem ili u radnji (nema svega) ili preko neta. Kao u tunguziji da zivim. Sad

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od slobokv88 Pon 28 Maj 2018, 19:33

Potvrdjen je problem sa motorom. Ne radi treci cilindar uopste,malopre sam probao da zamenim svecice ,menjao sam im mesta i stavljao drugi set svecica. Menjao sam i kablove i probao sa smanjivanjem zazora na svecici i nista se ne desava. Dolazi struja do svecice ali ne radi cilindar.Kada skinem kabal sa prve,druge ili cetvrte svecice promeni se zvuk i rad motora a kada sa trece skinem ne desava se nista.
Svecica koja je bila na trecem cilindru.
sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Wp_20126
I tragovi ulja u ekspanzionoj posudi.

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Wp_20128
Neznam koliko se vidi ali vrlo malo se poznaje ulje na povrsini vode.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od ZAC Pon 28 Maj 2018, 19:56

Ako imas mogucnost izmeri kompresiju u svim cilindrima i napisi nam ovde ...posebno razlike.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od slobokv88 Pon 28 Maj 2018, 20:01

Oteracu auto do majstora ovih dana da izmeri kompresiju pa cu napisati rezultate. I ranije se desavalo da nece da radi tj ne pali svecica ali malo ga provozam i isturiram i proradi a sada mrtav skroz.
Da li je moguce da cilindar ne radi zbog lose kompresije,tj koliko minimalno treba da bude kompresija da bi radio cilindar?
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od ZAC Pon 28 Maj 2018, 20:31

Ako nije do paljenja...ne znam kakva ti je razvodna ruka, kapa i kablovi...ali ako je to ok...a cilindar ne radi, onda je kompresija veoma mala...sad tesko je reci koliki je minimum da bi cilindar radio, posto to sve zavisi od motora do motora...ali ako je razlog kompresija onda ej ona verovatno oko 2bara...ili i manje...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od slobokv88 Pon 28 Maj 2018, 20:43

Ruka i kapa su skoro menjani kao i kablovi. Svecice su ispravne ngk nisu presle ni 3000 km.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od Sultan Pon 28 Maj 2018, 21:21

Slobo druze,kod mene je izgleda potpuno isti problem,ulje u expanzionom sudu,mada je moja svecica sva masna (jos gore) i takodje ne radi treci cilindar kako treba. Da nisu karike na trecem cilindru? Koliko znam postoje tri karike,kompresiona,brisajuca i uljna ili mazajuca. Meni je verovatno stradala uljna karika i masti svecicu i motor sagoreva ulje al kod tebe izgleda otisla kompresiona i ne moze klip da sabije smesu. Svecica radi,ali nema sta da napravi exploziju posto smesa nije koprimovana. Tako nekako. Ako nisu karike onda je dihtung glave....ili mozda obatroja ...jbmliga....
E bre sad sam se i ja smorio.....

________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od junior45 Pon 28 Maj 2018, 22:05

Ili je bregasta olizana skroz na tom cilindru..skontaj kako je bela svecica,kao da ne.dobija smesu..moze da bude i fals vazduh ako je samo problem.u.leru
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od Sultan Pon 28 Maj 2018, 23:22

Do duse sa olizanom bregastom sam se samo jednom u zivotu susreo da tako kazem. Nama je na 128-ci otisla bregasta,ali se auto iako mucio ipak vrnuo za GB,bili roditelji nesto na Goc planini gde li ne secam se bilo davno.
Kaze cale meni,nesto nije u redu sa motorom mozdaje prezupcio kais. Odemo mi do kola,i pokusa cale da upali,a ono sine crn dim iz auspuha i nece da upali vergla ikao zastenje ali kao da radi na npr dva klipai to nesto boze sacuvaj,ja mu kazem to se bregasta sj... a on meni ma jes ti znas sta je.
Dodje majstor,odslepa 128-cu,vrati je opravljenu,i naravno staru bregastu,a ono olizani svi bregovi,kako je ono uopste i islo boga pitaj...nisu bili jednako olizani,neki vise neki manje al su svi redom bili zguljeni posteno.
Malo mi cudno da samo jedan cilindar ne radi,ako je bregasta...mislim,da su ostali bregovi ok a da samo npr breg od usisnog ventila treceg cilindra bude olizan....mada sve je moguce,jedino je objasnjenje neki fals u procesu proizvodnje,da je jedan breg lose uradjen,da je sam materijal sj...
Daj boze da je to,to moze da se lako proveri,verovatno i manja muka nego skidanje glave,obrada,zamena dihtunga,karika....dza bu,al sto li se onda pojavljuju tagovi ulja u exp posudi hladnjaka?

___________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od junior45 Uto 29 Maj 2018, 15:18

Breg se pojede od lose plocice,ne od lose cementacije
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od ZAC Uto 29 Maj 2018, 16:41

Polako ljudi, ne mracite coveka...vi vec dosli do bregaste...a mozda je samo otisla gumica ventila..
Premeri kompresiju ..pa kada vidimo rezultate recicu ti kako da ustanovis gde gubi pritisak...ako je uopste do toga.
I jos nesto, ne uzdaj se u nove NGK svecice...na mom jugu nova NGK probila posle par hiljada...verovatno je bila bofl...od tada u Jugu stoje samo Bosna Super...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od junior45 Uto 29 Maj 2018, 22:27

Kakve veze ima gumica kad je svecica suva?
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od ZAC Uto 29 Maj 2018, 22:44

Mislim na kompresiju ako je na tom cilindru slaba ili je skoro nema...dok en premeri nista ne znamo.. A kako znas da je svecica suva?

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od Sultan Sre 30 Maj 2018, 00:03

Ma svecica je ok,ona radi posao,Sloba kaze da dobija struju,na kraju krajeva naslonis negde svecicu na gvojze i vidis radi li il ne radi. Menjao covek ceo set svecica,menjao im mesta,drnde mrnde,i sve isto. Koju god da svecicu stavi na treci cilindar ona ce da baca varnicu,al nema sta da upali.
Pozdravljam reci Mister ZAC-a,samo Bosna Super. Ako je orginal , ( da nije falsifikat kopije orginal falsifikata orginala),svasta ima na trzistu...
Laughing Laughing Laughing
Kad se izmeri kompresija svih cilindara,bice naravno jasnije sta tu moze da bude koji vrag Mad
Inace kako se tj sta se manifestuje kad rikne gumica/gumice ventila?
Ja pronadjoh ovo ali ne znam da li je dobro objasnjeno:

1) Ako su stradale gumice ventila:

Potrosnja ulja se kretala 0,5-1L /1000km
Simptomi:
Motor lepo i tiho radi ali izuzetno slabo vuce sa negde 60% snage.
Vrlo tesko postize visoke obrtaje.
Povecana potrosnja goriva 50+%
Ne duva preterano na iber crevo.
Pri promeni brzina baca plave dimove na auspuh, kao i na svakom kocenju motorom (oduzimanju gasa)
Klipovi prilicno cisti kao i izduvni ventili
Nakoksani usisni ventili

2) Ako su stradale karike:

Potrosnja ulja slicna.
Simptomi:
Motor moze lepo da vuce ili za nijansu slabije.
Povecana potrosnja goriva neznatno.
Duva jasno na iber crevo.
Iz auspuha stalno tece plavi dim, pogotovu na visim obrtajima i pri opterecenju
Usisni ventili cisti
Nakoksani izduvni ventili,komora sagorevanja i klipovi

Da li ce ovo ista pomoci ne znam...
Mislim stvarno nije fer sve ovo sto se drugu Slobi desava,prelep Yugic i toliko entuzijazma oko sredjivanja i sad ovo sve sa srcem junaka....a u potpunosti saosecam jer sam i ja u slicnoj situvaciji...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od slobokv88 Sre 30 Maj 2018, 08:39

Kod mene je izgleda drugi slucaj,tj karika. Vidno je poceo da duva na iberlauf zaboravio sam da pomenem to.Na iberlaufu dimi belo po malo ali ne stvara neki pritisak ni kondez.Auto vuce malo slabije nego pre zato i nisam sumnjao za uopste ne radi cilindar.Na auspugu nema plavog dima ali dimi vise nego ranije beo dim. Dim se vidi kada je malo hladnije inace se ne primecuju izduvni gasovi.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od YUgisa Sre 30 Maj 2018, 08:57

Bela para kad je hladno je normalno jer se kondenzuje para. Bela para je problem kad je motor zagrejan a napolju toplo. Ono sto igra ulogu je tamno sivi/plavi dim.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od Sultan Sre 30 Maj 2018, 12:32

Beo dim cini mi se pre zvuci kao dihtung glave da je popustio kod treceg cilindra,pa voda za hladjenje nadje put u cilindar i premunduri se u paru te izilazi na auspuh. Mozda zbog dihtunga taj treci cilindar nema kompresiju. Mada nisam siguran. Znam da kad probije dihtung glave,i ako je voda u hladnjaku onda iz auspuha oblak beo se stvori,covek da se isprepada. A ako je tamnosivoplavi dim iz auspuha onda su verovatno karike.
Al sigurno mora kod cika doktora....😢

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od ZAC Sre 30 Maj 2018, 16:20

Sultan...naravno druze, original Bosna... znam za kopije i kako ih prepoznati...

Slobo...otvori ekspanzioni sud hladnajka pa upali motor..vidi da li ima mehurica koji brbocu...kad ode dihtung glave zna nekada da duva u komoru sa voidom...sve zavisi gde je svirnuo.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od junior45 Sre 30 Maj 2018, 16:22

Sultane,to sto si ti rekao nema veze 60%,al dobro. Vozio sam auto sa losim motorom,trosio je 1l ulja na 100km,ali je.isao.u obrtaje normalno,nista preterano tesko niti losije..a nisu valjale ni gumice ni karike..goriva je trosio pola litre vise na 100km..dimio je ko prosecna golf dvojka,mozda i gore,al je isao bolje od nje 😅
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od slobokv88 Sre 30 Maj 2018, 16:34

Nisam primetio da li brbocu mehurici u ekspanzionom sudu ali stvara pritisak u gornjem crevu posteno. Menjao sam ekspanzioni sud i promenio 3 cepa za ekspanzioni sud tako da verovatno je dihtung glave. Do vikenda cu otici kod majstora na proveru kompresije. Za pocetak cu na zagrejan motor izmeriti kompresiju posto nisam u mogucnosti da mu ostavim auto ceo dan da se ohladi jer mi je auto potreban svaki dan.Ulje takodje ne trosi, od zamene do zamene potrosi oko 300 ml ulja. Vec 3 puta za redom sipam seleniu gold 10 w 40 i ne trosi ulje.
Zaboravih da napisem nekad se desi i kada je toplo napolju d se vidi beo dim ali u vecini slucajeva se ne vide izduvni gasovi uopste. Samo se cuje da radi a na auspuhu kao da nista ne izbacuje.Sad sta se tu desava pojma nemam.


Poslednji izmenio slobokv88 dana Sre 30 Maj 2018, 16:38, izmenjeno ukupno 1 puta
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od ZAC Sre 30 Maj 2018, 16:35

E pa ako nabija pritisak u sistem onda je to to ....

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od YUgisa Sre 30 Maj 2018, 16:41

Pa sad neki pritisak postoji u sistemu i kad je sve ispravno, ja sto sam merio oko 0.75-0.8bara postoji u sistemu pre nego sto oslobodi cep (kod NT)...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od slobokv88 Sre 30 Maj 2018, 16:41

Prethodna ekspanziona posuda je prsla od pritiska na sastavu gde se zavija cep zato je i promenjena.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od ZAC Sre 30 Maj 2018, 17:01

Postoji pritisam u sistemu ali mali...moguce tih 0.7 bara...pritisak je normalan posto je sistem zatvoren... a voda s esiri sa porastom temp..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 4 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu