Kocnica

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Kocnica - Page 2 Empty Re: Kocnica

Počalji od veselinovic taj Uto 31 Maj 2016, 17:15

Kod takvog nacina punjenja ulja pomaze da se jedan stari cep sa posude razbusi i u rupu
ugradi ventil od tubles gume.
Izvadi se iglica ventila i kad se naspe posuda lagano se pumpom digne pritisak u sistemu.
Potpuno prazan sistem se napuni za nekih 15 min, od cega se 10 min potrosi na odvijanje sisica.
Tada je pametno crijevce staviti u casu sa uljem cisto da se vide mjehurici dok izlazi.
Nema potrebe za drukanjem kocnica.

veselinovic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 33
Datum upisa : 05.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Uto 31 Maj 2016, 22:24

Jandro ::Baš hoću da probam tako bez drukanja da izluftiram,da vidim dal ću uspeti...A to oko zaranjanja crevceta mi je bilo nejasno,jer je baš ZAC u svojoj temi o Dačiji pisao i postavio slike kako je tako luftirao,ali mu je crevce bilo skroz na gore izvučeno i blago savijeno da tečnost curka polako...

Moze da bude i podignuto u vis..bitno je da u nejmu nma vazduha...ali kada je u vis ulje se prosipa niz crevo..pa je kulturnije potopiti ga u casu ..sa starim uljem...

@veselinovic..Tako je druze, tak oide brzo..ali ti opet treba pomagac za to..jedan pumpom dize pritisaka drugi luftira na sisice..u principu isto kao i drukanje pedalom...ovo sto sam ja napisao ne zahteva pomoc drugog coveka..u tome je razlika...radis sam. Wink

DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 13768
Godina : 45
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jandro taj Uto 31 Maj 2016, 22:41

Čim budem imao vremena,radim tako!;-)Nego,oko čega meni može biti problem kad pritisnem kočnici i čuje se neki zvuk kao otprilike trrrrrrrriiiiiuuuuu!?I to ne odmah kad krenem,nego posle par kočenja...i to nekako po pedali osetim da o dolazi tu negde iz tog predela odma posle nje...zvuk taj je nekako kao kad metal trlja o neku debelu tvrdu gumu.

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 36
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veselinovic taj Sre 01 Jun 2016, 00:15

ZAC ::

@veselinovic..Tako je druze, tak oide brzo..ali ti opet treba pomagac za to..jedan pumpom dize pritisaka drugi luftira na sisice..u principu isto kao i drukanje pedalom...ovo sto sam ja napisao ne zahteva pomoc drugog coveka..u tome je razlika...radis sam. Wink

Pazi, ne pumpas 5 bara, nego onako samo malo, moze i ustima da se naduva. Onda ne treba pomocnik nego sam ssve zavrsis za cas.
Ja sam duvao ustima i bas se osjeti kad prestane vazduh da izlazi.

veselinovic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 33
Datum upisa : 05.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: