Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj)

+3
Milos
Mitke
mdjordjevic10
7 posters

Ići dole

Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj) Empty Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj)

Počalji od mdjordjevic10 Čet 02 Apr 2015, 15:50

Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj), posle startovanja motora.

To je problem koji se javio pre neki dan. Iz cista mira, bez ikakvog dodatnog zvuka, ili nekog, meni vidljivog simptoma.

Od ostalih Lampica, ne pali nista vise. Tj sve ostalo radi normalno. Lampice se upale kad se upale zmigavci, i ugase se lampice, kada se ugase zmigavci, ili bilo sta ostalo. Sve je ok, samo stoji ovo STOP, tj treperi.

Rucna je naravno spustena.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj) Empty Re: Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj)

Počalji od Mitke Čet 02 Apr 2015, 16:02

Jel se na toj korejskoj "stop" pali kad je povucena rucna recimo? Ako je odgovor da, onda proveri ulje u kocnicama, i istrosenost plocica.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj) Empty Re: Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj)

Počalji od Milos Čet 02 Apr 2015, 16:52

Koliko znam, to STOP je indikator da vozilo mora da se zaustavi jer nesto nije uredu a inace postoji posebno oznaka za nivo istrosenosti plocica/nivo ulja i posebno indikator povucene rucne kocnice. Indikator plocica/nivoa ulja se nalazi u donjem delu cajgera broja obrtaja motora, prva sa leve strane a signal aktivirane rucne kocnice je prvi sa desne strane.
Treba proveriti za sta se sve pali STOP pa krenuti odatle.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj) Empty Re: Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj)

Počalji od mdjordjevic10 Čet 02 Apr 2015, 17:36

Kad se povuce rucna pali se znak za rucnu kocnicu (!) i taj znak STOP. Ali kod mene na kecu plocice nemaju onaj prikljucak za pokazivanje istrosenosti.
Slazem se sa Milosem.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj) Empty Re: Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj)

Počalji od mdjordjevic10 Pet 03 Apr 2015, 11:58

Problem resen! U pitanju je Visok napon od 18 volti. Zamenjen regler, sve ukupno 1400 din sa radom. Proverio i alternator, on je ok.

A naravno da se do resenja problema doslo tezim putem. Majstor mehanicar, je konstatovao da fali ulje u kocnicama, i ispred mene prepunio posudu sa uljem. Pa nije to! A ulje curi na sve strane.
Pa neku ampulu hteo da menja, i na kraju konstatovao da je pobrljavela Koreanska tabla(a ja sam vec i bio na 7000 obtaja, dok sam ga gledao kako mi dopunjava punu posudu... i hvata volan rukama prljavim od ulja. Plus kad mi pomenu ovo za tablu. Jer cim neko ne zna, on odma: nevalja tabla. Ili, pa to je zastava...).
Uglavnom, pozvao sam do sada vec vise puta pominjanog Ljubu Stankovica, koji je jedan od zasluzenih ljudi, za ugradnju ove table.
Covek pita sta se desava, ja mu kazem to i to, a on: VISOK NAPON!!! iz prve. Zna covek!!
Tako da je to bilo i to je reseno Very Happy
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj) Empty Re: Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj)

Počalji od YUgisa Pet 03 Apr 2015, 12:03

Brate mili, kakav je to mesar od majstora, pa uzmes pa samo stisnes cep od rezervoara ulja i vidis da li se gasi lampica ili ne, dopunjavati tako bzvz na slepo da bi video da li ce nesto da se promeni odkacen

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj) Empty Re: Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj)

Počalji od mdjordjevic10 Pet 03 Apr 2015, 12:15

JBG, nije bilo vremena da nauci. Ovaj model automobila se proizvodi tek nekih 40 godina, a majstor ima samo 60... Nemoj da si tako strog Yugisa Laughing
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj) Empty Re: Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj)

Počalji od junior45 Pet 03 Apr 2015, 12:16

takvi su uglavnom svi majstori sto rade oko zastava,zato su i propale..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34872
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj) Empty Re: Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj)

Počalji od Mitke Pet 08 Jan 2016, 15:22

Da ne otvaram novu temu, i da ne jurim sad tacnu tematiku, posto mi je HITNO potreban odgovor.

Konektori (parce instalacije sa konektorima) za korejsku tablu, da li mogu da se prevezu na moju instalaciju i da to radi? Posto sam nasao sve u paketu al nece da mi cupa celu instalaciju nego samo konektore da posece, pa ako moze da se preveze to, da uzimam, ako ne moze da ne bacam pare.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj) Empty Re: Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj)

Počalji od ZAC Pet 08 Jan 2016, 16:16

Ja nazalost nemogu precizno da ti odgovorim da li pasu konektori (Raspered i boja zica) stara-nova tabla...verujem da ne...ali sa druge strane, kad vec dobijas konektora...nikakav problem nije pronaci na instalaciji kabal koji odgovara kablu na novoj tabli...svaki elektricar bi trebalo da zna...uostalo, nisi ti glup decko, cak naprotiv...i sam mozes naci 90% kablova koji su zasta...ako otvoris staru tablu i pregledas kuda vode vodovi...nema tu mnogo nauke..
Tako da ne odustaj cak i ako nepase 1 na 1 ..sredices..a ta nova tabla je mnogo lepsa od stare... Wink

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj) Empty Re: Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj)

Počalji od jollyjumper Pet 08 Jan 2016, 21:15

Neke table su isle sa adapterima, tako da verovatno moze da se sredi...a druga stvar, unimer, seme i tablu sa svakog auta mozes da povezes na svaki auto, jedino mogu da budu problem davaci ako je sa nekog drugog auta pa da ne pokazuju precizno. Ja licno bi zaobisao tu tablu u siroookom luku.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj) Empty Re: Pali STOP na digitalnoj instrumental tabli (tkz Korejanskoj)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu