Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

+6
Sima21
VPetar
Milos
Pedja
junior45
YugoKoral55
10 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od YugoKoral55 Sub 20 Dec 2014, 17:13

Pozdrav svima..da li neko zna da li moze da se nekako namesti da se unutrasnje svetlo u krovu gasi posle nekog vreme, npr. posle 10 sekundi od kako se zatvore vrata, kao na drugim vozilima?hm

Ja konkretno imam ovakvo Very Happy:

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Images

EDIT: Dopunjen naslov. YUgisa
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od YUgisa Sub 20 Dec 2014, 17:27

Ima modul za to, ne znam da li ima sema na forumu, ako se ja dobro secam, Pedja je to pravio...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od YugoKoral55 Sub 20 Dec 2014, 17:35

Ja sam nasao samo Miljanovu temu, ali sema deluje komplikovano, nije mi uopste jasno sta treba uraditi da bi de doslo do zeljenog efekta, a i svetlo se bar u videu ispod vrlo brzo gasi.Sad

YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od YUgisa Sub 20 Dec 2014, 17:36

Posalji PP Pedji (osnivacu foruma) da poseti ovu temu pa ce ti reci on Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od junior45 Sub 20 Dec 2014, 21:42

ima potenciometar za stelovanje duzine rada od 5-30 sekundi, ovo je podeseno na najkrace
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34872
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od Pedja Sub 20 Dec 2014, 21:47

Ja sam pre nekoliko godina pravio ovo:

http://www.circuitdb.com/?p=343

Problem je bio taj sto uredjaj nije hteo da proradi "na stolu" (verovatno jer sam imao preslab ispravljac), ali kad sam ga ipak ugradio u auto, proradio je, i koliko znam, radi i dan-danas. Smile Sema nije komplikovana i mozes je sam napraviti ako raspoznajes komponente i znas da lemis.

Inace, taj uredjaj prvo drzi sijalicu jos neko vreme ukljucenu da svetli punim sjajem, a onda je postepeno gasi. Duzina intervala tokom kog sija punim sjajem se podesava jednim potenciometrom, a drugim se podesava brzina gasenja.

Trenutno sam prilicno kratak s vremenom, pa jako tesko da bih mogao da ti pravim ovo. Sad

U principu, ako ti treba samo da drzi jos 10-ak sekundi i onda "naglo" ugasi, mislim da bi moglo da bude i jednostavnije, ali to bih morao probati prakticno, da ne pricam napamet. Smile

A ako ti treba samo "courtesy light", tj. da polako pocne da smanjuje svetlost sijalice cim zatvoris vrata, i na kraju da potpuno ugasi, imas to iz Miljanove teme. Wink

Eto, nadam se da sam bar malo bio od pomoci. Smile
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od YugoKoral55 Sub 20 Dec 2014, 22:57

Thank you
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od Milos Sub 20 Dec 2014, 23:16

Nije nista komplikovano, skoro sam pravo sebi ali nisam jos stigao da ugradim. Na stolu je radila super. Komponente te nece kostati vise od 200 dinara ako sam pravis.
Ako te zanima, okacicu ti sutra semu Smile
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od VPetar Ned 21 Dec 2014, 00:04

Zanima mene,mada nikad nisam to radio Very Happy
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7280
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od YugoKoral55 Ned 21 Dec 2014, 00:33

Zanima me, ali ja to ne umem da napravim, nisam vican tome..Doh , kao sto rece VPetar ni ja nikad nisam radio.. a i kako se to posle povezuje na kola, gde uopste stavljam tu plocu?hm
Morao bih da radim sa nekim, mislim uz debelu asistenciju.TracLaughing
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od Milos Ned 21 Dec 2014, 08:51

Cim dodjem kuci okacicu semu. Nije toliko komplikovano, samo treba znati sa lemilicom. Mislim   da u Kelcu ima gotov modul za oko 400 din., provericu i to veceras Smile
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od YUgisa Ned 21 Dec 2014, 08:52

Vidite i na Kupindu/Kupujem Prodajem i slicno, ja sam ponekad naletao na to Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od Milos Ned 21 Dec 2014, 19:18

Evo je sema, nije komplikovana. Sve sto je potrebno za izradu, pise u dokumentu na slikama. Delove sam kupovao u Mikro Princu, ul. Kralja Milutina br.31. Sve skupa je izaslo oko 100-150 din., s'tim sto sam raster plocicu vec imao kuci i nisam kupovao hladnjak za tranzistor.
E sad, ja hladnjak nisam kupovao iz razloga sto imam LED osvetljenje i tranzistor se nece grejati u toj meri da mu treba hladjenje. Ko ima fabricko osvetljenje sa obicnom sijalicom, trebace mu i ovaj hladnjak.
Postoji i gotov model u Kelcu, znaci sve napravljeno, samo da se poveze. Link ispod slika.

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Usporeno_gasenje_svetala Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Usporeno_gasenje_svetala2
(klik na sliku za uvecanje)

http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=6275
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od YugoKoral55 Ned 21 Dec 2014, 20:44

Hvala puno Milose Very Happy interesuje me samo jos ovo; za par dana uzimam led sijalicu za unutrasnje svetlo (35mm), pa me zanima da li da uzimam taj hladnjak (posto i ti imas led sijalicu)..za mene je sema ipak komplikovana pa cu uzeti vec gotov Kelcov modul..i zanimaju me jos dve stvari: 1. gde da stavim tu plocicu (taj modul) i 2. kako se to povezuje, mislim odakle zice (ovo pitam posto sam totalni laik Very Happy) i da li uz Kelcov modul dolazi hladnjak? Bio sam na njihovom sajtu i nije mi bas jasna cena, kakav je ono broj komada, a cena svugde ista?hm
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od Milos Ned 21 Dec 2014, 20:51

Ako stavljas LED sijalicu, hladnjak nece biti potreban ali ne smeta. Povezuje se valjda tako sto na jedan kraj plocice ide minus sa sijalice a drugi kraj negde na masu ali nije sigurno, sacekaj da Miljan vidi temu, ja sam zaboravio Udri
Plocicu stavi u neku malu kutijicu (ja sam nabavio kutijicu za lanicice iz zlatare istih dimenzija kao i plocica) i zaglavi gore u plafon pored sijalice.
Cena na sajtu je ukoliko uzimas vise komada ali koliko vidim, za sve je ista.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od Pedja Ned 21 Dec 2014, 21:08

Mislim da u Kelcu "gotov modul" u stvari znaci da dobijes komplet delova (kit), dakle, sve potrebne delove i stampanu plocicu, ali moras je opet sam sastaviti, tj. zalemiti. Nije komplikovano za sastavljanje, ali opet moras znati da lemis i raspoznajes komponente. Wink

Sto se tih cena tice, Kelco obicno daje neki popust na kolicinu, kad kupujes komponente, recimo ako kupujes do 10 komada nekih kondenzatora, tranzistora ili cega vec, kostaju 10din/komad, pa ako kupujes od 10 do 100 komada, 7din/komad, a ako kupujes preko 100, onda 5din/komad. Za komplete delova obicno ne daju nikakav popust bez obzira na to koliko ih uzimas. Da li dolazi hladnjak uz njihov komplet delova, ne znam, ovde ne pise, tako da je moguce da ne dolazi, ali imaju oni tih hladnjaka u ponudi, pa mozes dokupiti, nisu nesto skupi (ispod 100din sigurno), a i ne verujem da bi se mnogo grejalo ako imas LED svetlo, kao sto kaze Milos. Mada ja ipak volim da stavim hladnjak uvek, za svaki slucaj. Smile

Samo, koliko sam skontao, YugoKoral55 hoce samo kasnjenje pri gasenju svetla (da sija punim sjajem i onda se samo ugasi), ne courtesy light, pa ovaj modul bas i nije to sto mu treba.

Ovaj njihov modul za ugradnju trazi samo da mu povezes masu (znaci, jednu zicu povezes ispod nekog srafa na karoseriji ili gde god nadjes masu Very Happy ), i gornju zicu da povezes na svetlo direktno, ili na zicu koja ide od tastera u vratima (tj. u stubu) do svetla. Mislim da ti je najlakse da uredjaj ugradis u neku plasticnu kutijicu i stavis ga negde blizu stuba, tj. tastera, preseces zicu od tastera i tu povezes odgovarajucu zicu s ovog uredjaja. Masu povezes gde nadjes, a kutijicu pricvrstis tu negde ispod table, kod volana, ili gde god nadjes mesta. Very Happy
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od Milos Ned 21 Dec 2014, 21:11

Ja sam napravio po semi koju sam okacio i probao na stolu, dioda se usporeno gasi, interval zavisi od potenciometra.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od YugoKoral55 Ned 21 Dec 2014, 21:44

Cekajte ljudi ja vas nista ne razumem.Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje 8289 Da li da uzimam od Kelca ili ne?
Meni samo treba da se svetlo odjednom ugasi nakon recimo 10-ak sekundi od zatvaranja vrata, kao sto je recimo na Fiatu.
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od Sima21 Ned 21 Dec 2014, 22:14

Pa kako sam shvatio, treba ti asistencija da bi sam napravio.. Onda ti ostaje opcija da kupis gotovo Wink
Mislim da sam to vidjao nekada davno u prodavnici - elementa. To im je i sajt -elementa.rs

Edit: htedoh napisati radio klub, al napisah elementa Wink Mozda ima i elementa, ali u radio klubu sam to video sigurno pre nekih 8,9 godina
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od Milos Ned 21 Dec 2014, 22:51

To sto Pedja prica za Kleca, da dobijas elemente pa sam da pravis, ne znam, moras da proveris. Sa takvim uredjajem ce ti se svetlo ponasati isto kao na klipu kod Miljana s'tim sto mozes da menjas interval, od 5-30 sekundi ako se dobro secam.
Simo, mislim da je bivsi Radio klub danasnji Kelco Smile
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od Sima21 Ned 21 Dec 2014, 23:13

A moguce, nisam bas u toku Very Happy Ja to i dalje zovem radio klub..Ako su to isti, i ako su imali to u prodaji pre 8,9 godina verujem da im je ovo gotov proizvod tj. odes samo i kupis Very Happy
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od YugoKoral55 Pon 22 Dec 2014, 01:11

Ok, za koji dan cu da uzmem taj modul u Kelcu, pa se javljam za povezivanje..samo kako se menja interval?
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od Sima21 Pon 22 Dec 2014, 13:29

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje T5fup0

Trebalo bi da je na ovo belo. Uzmes manji srafcigercic i okrenes malo pa probas. I tako sve dok ne nadjes gde ti odgovara interval gasenja.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od YugoKoral55 Pon 22 Dec 2014, 13:51

Ok, hvala Very Happy u svakom slucaju javljam se cim ga budem kupio za povezivanje.. Smile
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od MarkoIrmes Čet 28 Jan 2016, 19:14

Vidim da ima da se kupi gotov modul, prodavnica Kelco http://kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=6275

E sad mene zanima kako se to povezuje? Nemam baš puno iskustva sa lemljenjem i strujom u kolima generalno.. U kolima imam samo 2 svetla, iznad vrata, sa COB sijalicama.. Da li mi trebaju dva modula, ili se jedan poveže negde na žice za obe sijalice?

Ako može detaljno objašnjenje gde se povezuje, šta na koju žicu, da li mi treba hladnjak ako je COB sijalica u pitanju i slično.. U pitanju je Yugo Koral In 2008 godište..
MarkoIrmes
MarkoIrmes
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 651
Godina : 30
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 02.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje Empty Re: Unutrasnje svetlo - usporeno i odlozeno gasenje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu