Crevo za ozračivanje kočnica

4 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Crevo za ozračivanje kočnica - Page 2 Empty Re: Crevo za ozračivanje kočnica

Počalji od Miljan Uto 11 Nov 2014, 18:02

ST nema te nosace, tako da ti ne treba. Koliko sam razumeo, ti imas ST.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Crevo za ozračivanje kočnica - Page 2 Empty Re: Crevo za ozračivanje kočnica

Počalji od blackb Sre 12 Nov 2014, 11:25

Da, imam stari tip. Međutim imam i te nosače - na starim crevima koje sam skinuo, i na amortizeru  (cela konstrukcija na amortu kao deo na koji se kači-šrafi nosač) a za koje tvrdim da su fabrički imaju ti nosači. Videću u toku nedelje i da slikam i okačim a za sada teram ovako.

U međuvremenu evo slike creva (sa neta - tako su izgledala moja stara creva) koje imaju taj gumeni nosač (na slici zaokružen crveno) a koji moja nova creva nisu imala, pa sam, dakle rasekao sa starih creva i stavio na nova:

Crevo za ozračivanje kočnica - Page 2 BEZzA6hs


Dakle, njih razmišljam da zalepim za nova creva.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Crevo za ozračivanje kočnica - Page 2 Empty Re: Crevo za ozračivanje kočnica

Počalji od Miljan Sre 12 Nov 2014, 12:31

Ja to nikad nisam video na ST, a rasturio sam ih bezbroj.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Crevo za ozračivanje kočnica - Page 2 Empty Re: Crevo za ozračivanje kočnica

Počalji od YUgisa Sre 12 Nov 2014, 12:44

Ja sam video i ST sa tim i NT bez toga, ali kod ST ja nisam siguran da je crevo uopste dovoljno dugacko da se namontira na to cak iako je amortizer NT sa predvidjenim tim nosacem za crevo.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Crevo za ozračivanje kočnica - Page 2 Empty Re: Crevo za ozračivanje kočnica

Počalji od blackb Sre 12 Nov 2014, 13:04

Dakle, crevo sa tim nosačem je znatno duže (oko 10 cm) nego klasično crevo bez njega, zato su mi (pisao sam o tome na prethodnoj strani) prvo uvalili to kraće crevo pa sam ga posle zamenio za to duže, ali bez te gume - jednostavno nisu imali. Pa čak i to novo duže crevo je za nekih 0,5-1cm kraće od starog fabričkog, ali lepo stoji i sa tom nosačem, samo što, eto, malo kroz njega šeta. To kraće crevo ne bi moglo ni da se namontira ni bez nosača, tj. moglo bi ali auto ne bi mogao da skreće (po meni).

Da sam uopšte znao da postoji novo duže crevo sa tom gumom - kao na slici gore, insistirao bih na njemu, ali za sada ćemo ovako, a da ga vozim bez nosača ne želim prevashodno zbog prethodnih loših iskustava.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Crevo za ozračivanje kočnica - Page 2 Empty Re: Crevo za ozračivanje kočnica

Počalji od Miljan Sre 12 Nov 2014, 13:42

Vidjao sam NT bez te gume, to su mala privreda.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Crevo za ozračivanje kočnica - Page 2 Empty Re: Crevo za ozračivanje kočnica

Počalji od blackb Sre 12 Nov 2014, 14:25

A koja valjaju? Ova sa slike su Fadip Bečej.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Crevo za ozračivanje kočnica - Page 2 Empty Re: Crevo za ozračivanje kočnica

Počalji od Miljan Sre 12 Nov 2014, 14:26

Fadip Becej su ok.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Crevo za ozračivanje kočnica - Page 2 Empty Re: Crevo za ozračivanje kočnica

Počalji od blackb Sre 12 Nov 2014, 14:39

Dobro, za sledeći put, za sada će morati da se kotrlja ova mala privreda, uz češće provere stanja.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Crevo za ozračivanje kočnica - Page 2 Empty Re: Crevo za ozračivanje kočnica

Počalji od blackb Uto 06 Jan 2015, 12:48

E pa izgleda da je mala privreda dokotrljala svoje: pre neki dan kada je počeo žestok minus (+vetar) ujutru oko 7 posle nekih 10-ak km vožnje počnu da mi smrde kočnice i da se zaustavlja auto - dokotrljam se do nekog pogodnog parkinga pored puta kad ono - puši se prednji levi! Na prednji desni nisam ni obraćao pažnju jer mi je levi i pri montaži (posle reparacije klešta) pravio problem. Točak potpuno blokirao i nema šanse više da mrdnem. Sutradan otpusti i točak (i malo vreme) doteram ga kući i zamenim (kupim nova) prednja leva klešta, sa komplet montiranim novim klipom, pređem nakon toga još 200-ak km bez problema.

Međutim prekjuče opet debeo minus ujutru i opet ista priča - posle 10-ak km mi blokiraju OBA prednja točka i ni makac. Prednji vreli, zadnji mlaki ali ne znam da li i oni blokiraju.
Sačekao sam da malo opuste i posle 5-6 sati ga doterao kući i razmišljam šta dalje kupiti/menjati a situacija je sledeća (delom ovde već opisivana):

- nove prednje pločice (neke italijanske DKF, BFG, bem li ga)
- nova prednja creva (ovde opisivana ona duža od 40cm - mala privreda)
- reparirana oba klešta - skinuta, izvađeni cilindri, oprani u UK ulju, zamenjene sve gumice, sve vraćeno regularno i ozračeno
- nakon prvog gore opisanog blokiranja stavljena nova prednja leva klešta
- glavni kočioni stavljen nov zastavin pre skor 2 godine tj. prešao oko 20.000km

Problem može biti kočiono ulje koje nikada nisam komplet menjao i koje mi deluje dosta prljavo (žuto a ne prozračno). Jedan majstor me ubeđuje da ipak mogu biti prednja creva u pitanju. Mislio sam da nekako iskopamnova Fadipova prednja creva i da zamenim komplet kočiono ulje (finansijski relativno bezbolno) ali me kopka da li ipak može biti i do glavnog kočionog koji nije star ali kojim smo dosta drukali pri ozračivanju?

Dakle šta mislite mogu li tako (samo kad je hladno) blokirati točkovi samo od lošeg ulja, samo od prednjih creva ili da ipak odmah zamenim i glavni kočioni?

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Crevo za ozračivanje kočnica - Page 2 Empty Re: Crevo za ozračivanje kočnica

Počalji od YUgisa Uto 06 Jan 2015, 12:52

Jel dobro podesen taj glavni kocioni? Koliko bese, nesto tipa 0.8mm lufta izmedju osovine serva i glavnog kocionog... Mada mogu biti i creva losa, ja sam video dva meseca stara koja su totalno ispucala...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Crevo za ozračivanje kočnica - Page 2 Empty Re: Crevo za ozračivanje kočnica

Počalji od blackb Uto 06 Jan 2015, 14:42

Glavni kočioni je pre dve godine samo stavljen i ništa nije podešavano - bio je fabrički zastavin i stavljen je nov zastavin. Šipkicu iz serva nisam hteo ništa da diram jer je to hebada naštelovati kada jednom čačneš (imam loša iskustva) a i zato sam kupio baš zastavin kočioni da ne bih ništa mora da štelujem - u njemu je i bio takav fabrički. Ne mogu da se setim ni zašto sam ga tada menjao ali znam da je sve dobro radilo do pre par meseci kada sam osetio da mi auto vuče u levo kada kočim i od tada počinje gore opisana epopeja sa kočnicama.

Inače, pošto se situacija komplikuje i skrenuli smo odavno sa teme iz naslova otvorio sam novu temu sa ovim problemom:
https://zafc.forumsr.com/t4473-blokiraju-prednje-koenice-kad-je-hladno#184910

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Crevo za ozračivanje kočnica - Page 2 Empty Re: Crevo za ozračivanje kočnica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu