Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

+4
sasacv68
bukusa
Miljan
Zuty
8 posters

Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od sasacv68 Sub 04 Okt 2014, 19:29

Malopre da krenem sa pecanja, upalim auto, preklopim prekidac svetala, kad ono nista...nema svetala.
Takodje nije bilo ni svetla preko ablendera - kad se ablenduje. Palio i gasio prekidac vise puta, ali bezuspesno - nedobih svetla.
Imao sam ostalu signalizaciju instrument table, stop svetla i zmigavce...jedva se vratih, srecom nije se potpuno smrklo.

Sad izadjoh da proverim da li instrument tabla ima osvetljenje, pre pisanja posta...kad ono sve normalno - svetlo radi sasvim normalno, kao da nista bilo nije???
Sta bi moglo da bude razlog da se nisu palila svetla, a sada je sve ok bez ikakve intervencije (cak ni osigurace nisam promrdao)?

Prekidac je sa dva polozaja (ukljuceno/iskljuceno), a ablender sa tri (pozicija/oboreno/dugo) - dakle kec stari tip.

Do veceras je sve radilo kako treba...a nista nisam cackao, ni pre ni posle ove zone sumraka...


Poslednji put izmenio sasacv68 dana Sub 04 Okt 2014, 19:47, izmenio ukupno 2 puta
sasacv68
sasacv68
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 123
Godina : 55
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 06.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od Zuty Sub 04 Okt 2014, 19:39

Imas li relej za svetla, ako imas mozda on zeza, ako ne onda krenuti od spajanja zica sa prekidaca da vidis dal i je do prekidac, ako nece ni tad onda je ablender, a dugo svetlo ne mozes dobiti ako ti ne radi kratko koliko ja znam, treba si da pokusas da ablendujes da vidis da li ce tad raditi.
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 29
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od sasacv68 Sub 04 Okt 2014, 19:47

Nisam bio precizan...sad sam ispravio i gore...
Dakle probao sam preko ablendera -tj , da ablendujem - ni tada nije bilo svetla.
A kao sto rekoh, malopre kad sam izasao da proverim, da li ima bar osvetljenja instrument table - kad ono sve ok - rade sva svetla.
Za rele..nemam pojma, dal ga ima, kec je 1977

Da postavim i podpitanje...ako je neki kontakt prekidaca svetala bio los (ili je prekidac neispravan) - da li bi trebao da ima svetlo preko ablendovanja?
(po meni verovatno da...jer ablendujes i kad je prekidac ugasen, zar ne)
sasacv68
sasacv68
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 123
Godina : 55
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 06.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od Miljan Sub 04 Okt 2014, 20:08

Ulozak kontakt brave zeza.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od sasacv68 Sub 04 Okt 2014, 21:02

Ulozak kontakt brave - mislis na (prekidac paljenja) kabl koji je sa zadnje strane kontakt brave? Ne na ulozak (cilindar) kljuca?
Ima li to ST ili NT ili je isti?

Znaci, ako nece - pokusati ponovnim paljenjem - okretanjem kljuca ? - privremeno, dok se ne zameni ulozak!
sasacv68
sasacv68
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 123
Godina : 55
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 06.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od Miljan Sub 04 Okt 2014, 21:28

Ne cilindar, vec ulozak, prekidac paljenja, elektricni deo sa kablovima.
ST kod tebe ide, NT samo ima razliciti dzek, i on ide na 2000+ god.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od bukusa Sub 04 Okt 2014, 21:32

Mozes da stavis taster i prekidac za kontakt ali ti se to ne isplati,kupi novi ulozak moze da se nadje za 600-800 trebalo bi i promenis ga za 2 minuta Smile
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od sasacv68 Sub 04 Okt 2014, 21:56

Miljan ::Ne cilindar, vec ulozak, prekidac paljenja, elektricni deo sa kablovima.
ST kod tebe ide, NT samo ima razliciti dzek, i on ide na 2000+ god.

Koliko sam ja u toku, (kontakt) brava paljenja je ista kod keca i yuga !? da li je i prekidac paljenja isti, odnosno do kog godista yuga bi odgovarao?
sasacv68
sasacv68
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 123
Godina : 55
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 06.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od Miljan Sub 04 Okt 2014, 22:13

Odgovara, ista je brava.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od sasacv68 Sre 15 Okt 2014, 22:28

Jeste da mi se problem u medjuvremenu javio jos samo jednom, iako se auto vozi svakodnevno i startuje i vise puta u toku dana...nabavio sam i montirao drugu bravu paljenja danas, a ulozak paljenja koji sam demontirao sa stare brave - je ˝raznitovan˝ u jednom delu ... evo i slika kako izgleda

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Img3018 Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Img3019 Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Img3020 Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Img3021

tako da se moze osnovano sumnjati, da je do njega i bio problem...Bravo Miljane  Aplauz

Praticemo situaciju na dalje, pa ako ipak dodjem do drugacijeg  zakljucka, delim ovde...
sasacv68
sasacv68
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 123
Godina : 55
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 06.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od seljak Ned 05 Apr 2015, 07:34

Pozdrav,imam sledeci problem.dam kontakt,prekidac na poziciju,sve radi osvetljenje instrument table,svetla pozicije,sirena,migavci,brisac.kad prebacim za oborena svetla-mrak.nestane osvetljenje table,nema oborena i duga svetla na oba fara,cak mislim da i zadnje desne pozicije nema.osiguraci su ispravni.da li ulozak k.b.moze biti problem?

seljak
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 50
Godina : 49
Lokacija : beograd
Datum upisa : 23.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od Miljan Ned 05 Apr 2015, 12:00

Moze

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od seljak Ned 05 Apr 2015, 15:44

Problem resen.budzena je kontakt brava ranije i jedna zica se izvukla iz uloska k.b.da li su ulozci kb isti za sva godista z-101?

seljak
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 50
Godina : 49
Lokacija : beograd
Datum upisa : 23.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od Miljan Ned 05 Apr 2015, 15:47

Jesu do 2001, posle imaju siri dzek, kao Florida.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od jugi Sub 02 Maj 2015, 20:57

Radi mi samo dugo svetlo, vozio sam danas kroz grad dugim svetlom, pa mi se i ne svidja toliko, kablovi su u redu, struja ne dolazi do sijalica, sijalice promenjene, osigruaci iako su u redu zamenio sam ih i opet nista, da li nije onaj automat ili kako se vec zove, pored kutije osiguraca jedan je plav drugi crn... Sta moze biti problem??
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od jugi Sub 16 Maj 2015, 22:16

Popravio svetla, dva puta me drmala struja treci put sam skinuo klemu sa akumulatora, i kvar je bio u osiguracu, koji smo nas troje detaljno gledali, i ni jedan nije video da je pregoreo, ali dobro je pa sada radi... Smile Smile
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od ZAC Sub 16 Maj 2015, 22:41

Svaka cast.. Aplauz ... izvini, ali moram da te pitam, kako to mislis drmala te struja sa akumulatora? Laughing

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od jugi Sub 16 Maj 2015, 23:08

Radila kola, i ispadne mi osigurac pored treceg kabla za svecicu, a on bese malo izvucen i ja se uhvatih da ga gurnem i eto za prvi put.. Drugi put kada sam se uhvatio za gole zice, treceg puta nije bilo... A to je zato sto sam sve na brzinu, ajd pozuri nemas vremena ni zasta... I Mogu ti reci da uopste nije smesno kada se uhvatis za kabal mislis guma je nece nista biti a drmne te struja...
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od Miljan Sub 16 Maj 2015, 23:49

Drma te zato sto su probili kablovi i ti su za u kantu.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od jugi Ned 17 Maj 2015, 12:11

Izgleda da je trajao dok nije dosao kod mene Very Happy , pa je meni palo da ga popravljam ahhah
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od ZAC Ned 17 Maj 2015, 19:25

A pa tako reci, nije te zviznuo akumulator, vec 16 000 V sa bobine.. dobro, to ti je lepo iskustvo.. Very Happy

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od jugi Ned 17 Maj 2015, 20:13

Oko auta/struje, tu imam keca u dnevniku Very Happy, a iskustvo je tako je kako je,(drmala me tri cetiri sekunde dok nisam shvatio da me udara ali dobro Smile ), i pamticu ga dok god budem vozio auto, i necu da pipam ono sto ne shvatam pogotovo kada je struja u pitanju...
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od ZAC Ned 17 Maj 2015, 21:08

He he.. pa ne boj se, jedino sto moze da te drmne na autu je indukcioni kalem, bobina. Sluzi da podigne napon iz akumulatora , toliko da je moguce da se stvori elektricni luk izmenju elektroda na svecici...ta varnica ustvari zaqpali benzin u cilindru...da bi se stvorio taj el.luk potreban je visoko napon...i on je iuglavnom oko 16 000 V..ali isto tako, ta struja vrlo malesnage (amperaze) pa ne moze da usmrti coveka, samo ga protrese....znaci nisi bio ni najmanje ugrozen. Smile

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od jugi Pon 18 Maj 2015, 09:32

To mu dodje ko zabranjeno voce (devojka) tako da Very Happy Very Happy
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od Crazy128 Pon 18 Maj 2015, 10:24

To je dobro ko rano ustaje, pa da se rasani. Gurneš prst u kabl i zamisliš želju xD
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera) Empty Re: Svetla se ne pale kad se ukljuci prekidac (a ni preko ablendera)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu