Dvogli karburator nejasnoce - funkcionisanje protoka plina

2 posters

Ići dole

Dvogli karburator nejasnoce - funkcionisanje protoka plina  Empty Dvogli karburator nejasnoce - funkcionisanje protoka plina

Počalji od bomark55 Sre 02 Apr 2014, 15:05

Pozdrav svim,

nov sam na forumu pa ne znam da li  je bila ovakva tema.

Imam dvogrli weber karburator i montiran plin na njemu preko mešača.
Nije mi jasno da kada je drugo grlo zatvoreno, kuda ide plin?
Tj. da pojasnim pitanje: dok se ne otvori drugo grlo da li plin koji ide u njega odlazi bestraga...
Na mom auto ne postoji nikakv elektro ili vakum ventil ili nesto slicno sto bi kontrolisalo pustanje plina u drugo grlo? da li mi mozda to fali?

Pozdrav

EDIT: Dopunjen naslov. YUgisa

bomark55
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 3
Datum upisa : 02.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dvogli karburator nejasnoce - funkcionisanje protoka plina  Empty Re: Dvogli karburator nejasnoce - funkcionisanje protoka plina

Počalji od YUgisa Sre 02 Apr 2014, 15:15

Bila je ova tematika, samo ne u zasebnoj temi ukoliko se ja nevaram. U svakom slucaju plin ide linijom manjeg otpora, posto prvo grlo je uvek otvoreno tu nastaje vakum i usled nizeg pritiska plin tezi da ide tim pravcem. Tako da ka drugom grlu prakticno ni ne ide plin. Nakon otvaranja drugog grla, vakum se izjednacuje i plin se deli na oba creva i ide jednako Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dvogli karburator nejasnoce - funkcionisanje protoka plina  Empty Re: Dvogli karburator nejasnoce - funkcionisanje protoka plina

Počalji od bomark55 Pet 04 Apr 2014, 13:05

YUgisa ::Bila je ova tematika, samo ne u zasebnoj temi ukoliko se ja nevaram. U svakom slucaju plin ide linijom manjeg otpora, posto prvo grlo je uvek otvoreno tu nastaje vakum i usled nizeg pritiska plin tezi da ide tim pravcem. Tako da ka drugom grlu prakticno ni ne ide plin. Nakon otvaranja drugog grla, vakum se izjednacuje i plin se deli na oba creva i ide jednako Wink


Hvala na brzom odgovoru!!! Dosta mi je ovo pomoglo

bomark55
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 3
Datum upisa : 02.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dvogli karburator nejasnoce - funkcionisanje protoka plina  Empty Re: Dvogli karburator nejasnoce - funkcionisanje protoka plina

Počalji od YUgisa Pet 04 Apr 2014, 13:06

Nema na cemu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dvogli karburator nejasnoce - funkcionisanje protoka plina  Empty Re: Dvogli karburator nejasnoce - funkcionisanje protoka plina

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu