Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

5 posters

Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od YugoKoral55 Sub 15 Mar 2014, 12:33

Pozdrav svim forumasima..trazih po forumu al' ne nadjoh slicnu temu..pa ajde reko da otvorim novu..

Zna li neko kako mogu da ugradim naslone na zdnjem sedistu, a da po mogucstvu ne menjam klupu..Imam oker enterijer i te naslone sam video na Yugu GV (Amerikanac)?..hm
Ovako bih otprilike zeleo da izgleda:
Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Zadnji_nasloni_yugo

Znaci mene interesuje, da li mogu i kako da se preprave postojeca sedista pa da imam naslone kao sa slike iznad?

P.S.
Imam standardna (fabricka) oker sedista, nikad nista nije menjano..

Hvala u napred,  Yugo
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od Jandro Sub 15 Mar 2014, 18:52

Opipaj svoj naslon sa gornje strane,trebalo bo da ima pripremljene rupe za naslone za glavu...Tako bar ima moj auto,imao je i prethodni,i čini mi se da to imaju svi stariji Jugeri...I samo nabaviš dva naslona u odgovarajućoj boji,zabodeš ih u te rupe i nikakve dalje prepravke nisu potrebne...

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od YugoKoral55 Sub 15 Mar 2014, 19:09

Jandro ::Opipaj svoj naslon sa gornje strane,trebalo bo da ima pripremljene rupe za naslone za glavu...Tako bar ima moj auto,imao je i prethodni,i čini mi se da to imaju svi stariji Jugeri...I samo nabaviš dva naslona u odgovarajućoj boji,zabodeš ih u te rupe i nikakve dalje prepravke nisu potrebne...
Mh, provericu, a ako su tu rupe, kako i cime da prosecem sediste..i da li postoji onaj crni plasticni kruzni da nazovem adapter da mi se ne bi osipala tkanina od sedista?
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od YugoKoral55 Ned 16 Mar 2014, 10:47

Boga mi, ja ne mogu da napipam te rupe Laughing..jel su plice ili dublje skrivene te rupe?
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od Jandro Ned 16 Mar 2014, 10:55

Više kao blaga udubljenja...

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od YugoKoral55 Ned 16 Mar 2014, 11:01

OK, a ako ih nadjem, sa cime da prosecem sediste?I da li mi se posle nece osipati tkanina od sedista?
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od YUgisa Ned 16 Mar 2014, 11:15

Kod mene je samo proseceno, gurnuti su plasticni adapteri u koje se guraju nasloni i to je fabricki tako... Pa proseces sa makazama recimo Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od Jandro Ned 16 Mar 2014, 11:22

Ili direktno nabiješ naslone,bez prosecanja...

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od YugoKoral55 Ned 16 Mar 2014, 11:40

Ok, hvala..
YUgisa ::gurnuti su plasticni adapteri u koje se guraju nasloni
A gde mogu da nadjem da kupim te adaptere i koliko otprilike kostaju?
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od YUgisa Ned 16 Mar 2014, 11:41

Ne znam, ja nisam nikad to ni video u prodaji mada nisam ni trazio, mislim da je moguce uzeti prednje naslone montirati, barem kao da se secam da mi je to neko rekao, tako da odes na otpad i skines naslone zajedno sa adapterima Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od YugoKoral55 Ned 16 Mar 2014, 11:42

Ok hvala..koliko se otprilike krecu cene tih naslona (mislim na par)?
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od YUgisa Ned 16 Mar 2014, 11:45

Pa to ti je tesko reci, zavisi od mesta kao i samog optada, koliko su tamo raspolozeni za saradnju... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od YugoKoral55 Ned 16 Mar 2014, 11:48

Ok, raspitacu se.  Cool 
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od YugoKoral55 Ned 16 Mar 2014, 12:45

Bas mi ne ide napipavanje rupa Laughing..moze li neko ko ima stari tip Yuga, da mi kaze koliko je centimetara udaljena rupa od jednog i sa druge strane drugog kraja i koliki je razmak izmedju dve rupe u okviru jednog naslona?
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od cokanovic84 Pon 09 Nov 2020, 11:29

Da ne otvaram posebnu temu, zna li neko da li je moguce u novija sedista (Koral IN - 2005.god), plave boje, u zadnja sedista samo zabosti naslone? Imam dva naslona u toj boji koji su vrv bili na prednjim sedistima, ali bez onih plasticnih adaptera oko sipki, pa me zanima da li je neko to mozda ugradjivao, da li ce da stoji cvrsto, imaju li pripremljene rupe uospte itd?

cokanovic84
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 20
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 19.10.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od junior45 Pon 09 Nov 2020, 11:59

Ako stavis naslone moras i pojase,a koliko sam cuo svako zadnje sediste ima te vodjice
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od cokanovic84 Pon 09 Nov 2020, 12:01

junior45 ::Ako stavis naslone moras i pojase,a koliko sam cuo svako zadnje sediste ima te  vodjice

Pojaseve svakako nameravam da ugradim, sva tri. Mada mi nije jasno zasto ne mogu da stoje samo nasloni? Pojasevi bez naslona, to je vec ok, ima logike, ali zasto ne bi mogli nasloni bez pojaseva?

cokanovic84
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 20
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 19.10.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od YUgisa Pon 09 Nov 2020, 13:14

Zato sto tako kaze zakon i pisan je od "velikih strucnjaka", a zakone sprovode jos veci. Meni je receno da skinem to jer fabricki nikad nisu imali i narusavam bezbednost putnika... Iako je moj auto izasao iz fabrike sa naslonima i pojasevima.

Nemaju sva sedista nosace naslona, ali ako ih imaju trebalo bi da ih opipas ako malo stisnes sundjer sedista. I trebaju ti te vodjice, one se postavljaju u nosace (prakticno samo parce cevi) i onda se u to ubada... Verujem ako odes na neki veci otpad da ces naci neka sedista sa kojeg ce ti dati da skines vodjice.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od cokanovic84 Pon 09 Nov 2020, 15:34

YUgisa ::Zato sto tako kaze zakon i pisan je od "velikih strucnjaka", a zakone sprovode jos veci. Meni je receno da skinem to jer fabricki nikad nisu imali i narusavam bezbednost putnika... Iako je moj auto izasao iz fabrike sa naslonima i pojasevima.

Nemaju sva sedista nosace naslona, ali ako ih imaju trebalo bi da ih opipas ako malo stisnes sundjer sedista. I trebaju ti te vodjice, one se postavljaju u nosace (prakticno samo parce cevi) i onda se u to ubada... Verujem ako odes na neki veci otpad da ces naci neka sedista sa kojeg ce ti dati da skines vodjice.

To za strucnjake mi je jako dobro poznato. Smile Samo mi logika nesto ne ide od ruke. Very Happy Kako nasloni za glavu mogu da naruse bezbednost putnika, valjda je suprotno. AKo sam dobro shvatio, na naslonima i za zadnja sedista treba da budu one plastike okolo sipkica, a u samim sedistima ti nosaci i vodijice? Ne bih da busim sedista od gore pa da se sipostavi da nema nista od toga, a da sami naslone ne stoje iole cvrsto. Zato me zanima da li je neko ubacivao bez tih vodjica. Isao bih do otpada, ali ne znam sta tacno da trazim i da li se to vadi iz nekih zadnjih sedista starog tipa, novog tipa...?

cokanovic84
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 20
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 19.10.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od YUgisa Pon 09 Nov 2020, 16:59

U sedistima ima samo parce cevi u sta idu te plastike/vodjice u koje se ubadaju nogice od naslona. Samo pritisni sundjer malo jace i ako imas, napipaces te cevi/nosace unutra, ako nemas, neces napipati. Ne moze da se ubaci bez tih vodjica jer nece stajati fiksno. Mislim mozes gurati crevo, motati izolirku itd ali opet, mislim da je lakse otici na otpad i naci neka stara prednaj sedista i izvaditi. Cini mi se da su dimenzije iste samo izgled i oblik van sedista nije isti za ST ili NT, ali kod mene na NT su iste vodjice za prednja i zadnja sedista pa eto da ne lutas, mozda da potrazis odmah NT da bi bio siguran da odgovara.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od cokanovic84 Pon 09 Nov 2020, 17:45

YUgisa ::U sedistima ima samo parce cevi u sta idu te plastike/vodjice u koje se ubadaju nogice od naslona. Samo pritisni sundjer malo jace i ako imas, napipaces te cevi/nosace unutra, ako nemas, neces napipati. Ne moze da se ubaci bez tih vodjica jer nece stajati fiksno. Mislim mozes gurati crevo, motati izolirku itd ali opet, mislim da je lakse otici na otpad i naci neka stara prednaj sedista i izvaditi. Cini mi se da su dimenzije iste samo izgled i oblik van sedista nije isti za ST ili NT, ali kod mene na NT su iste vodjice za prednja i zadnja sedista pa eto da ne lutas, mozda da potrazis odmah NT da bi bio siguran da odgovara.

Jasno! Smile Dsakle, potrebne su mi te plasticne vodjice i to je to. Hvala na savetu. Nadam se da ce projekat zadnjih naslona i pojaseva biti uspesan. Smile Kad sve kompletiram, stizu i neke fotke enterijera i spoljasnosti novog/starog porodicnog ljubimca.

cokanovic84
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 20
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 19.10.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od YUgisa Pon 09 Nov 2020, 18:31

Ako imas u sedistima nosace, onda samo vodjice i to je to.

PS: Nemoras da poslednju poruku u temi ako odgovaras na nju, mozes samo da kucas u prozoru za novu poruku ili idi na opciju postreply Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od cokanovic84 Pon 09 Nov 2020, 18:37

Razumeo! Smile

cokanovic84
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 20
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 19.10.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od YUgisa Pon 09 Nov 2020, 19:07

Cheers

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip) Empty Re: Nasloni za glavu na zadnjim sedistima (stari tip)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu