Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

+13
Miljan
miljanxXx
Milos
VPetar
Mitke
ZAC
slobodan271
junior45
castiel-87
nebojsas
Zuty
Jandro
zastavayugo1.1i
17 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od slobodan271 Uto 24 Dec 2013, 17:19

Hvala svima na pomoći.Evo šta sam danas uradio.Navratio sam na nekoliko mesta da kupim nov automat,međutim u Beogradu ga nigde nema.Svi trgovci mi kažu da su veoma retki.A i tamo gde ima,duplo je skuplji nego iskrin.Iznerviran,u povratku kući svratim na jedan auto-otpad.Tamo tip ima gomilu motora i kaže mi da je iskrin anlaser kod njega 1000 din.Kupim taj i usput u radnji nove četkice i biksne.Kući ga rasklopim,očistim,izmenjam te delove i evo ga-BINGO!Pali kao mina.Mislim da sam jeftino prošao.Ako ništa,bar za iskrine anlasere ima delova svuda.Samo kada sam se oslobodio ovog rumunskog!
slobodan271
slobodan271
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 73
Lokacija : Beograd-Srbija
Datum upisa : 24.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od Miljan Uto 24 Dec 2013, 18:16

Taj Iskrin je slabiji i sporije vrti.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od Jandro Čet 26 Dec 2013, 21:57

Eto ga sad!Rešio sam taj problem sa kontakt bravom i normalno je palio.No međutim,nisam ga vozio par dana i sad odjednom kad hoću da upalim vergla do iznemoglosti i isprazni akumulator.Spojim kablovima na drugo vozilo-kresne odmah,malo ga vozim da dopunim akumulator,i sve u redu...Dva sata kasnije,opet vergla celu večnost,i ništa!!Spojim kablovim opet,upali istog trena!!Aman,ljudi,šta sad to može biti!!??

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od slobodan271 Čet 26 Dec 2013, 22:01

Dali ti slabi akumulator dok je auto ugašen?Konkretno mislim dali akumulator izgubi snagu kada auto odstoji neko vreme ugašen?Meni se isto to dešavalo i na kraju ustanovim da mi alternator isprazni akumulator kada je auto ugašen.I anlaser nema snage da zavergla.Izvlačio mi je skoro 3 ampera struje.Nov akumulator isprazni za noć.Muke sam imao dok nisam našao šta je.Što je najgore,kada je auto upaljen,alternator normalno puni i to je bila zadnja stavka na koju bih posumnjao!Jedino mi kod tebe nije jasno:Dali anlaser dobro vergla i koliko,pre nego što ti isprazni akumulator ili samo cakće?
slobodan271
slobodan271
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 73
Lokacija : Beograd-Srbija
Datum upisa : 24.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od Jandro Čet 26 Dec 2013, 22:08

Ne,što je najgore on zadrži snagu i počne verglati normalno,al auto neće da upali!A kada ga povežem kablovima na drugo vozilo isto tako vergla,al upali odma,posle dve sekunde...

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od slobodan271 Čet 26 Dec 2013, 22:19

Jesi li proveravao akumulator?Da nije on pred crkavanjem ili ga treba dopuniti?Nekako mi sve miriše da je on uzrok.Nema trenutnu snagu da dobro zavergla anlaser.E sada može biti raznih uzroka zašto je on oslabio...Treba ga dopuniti,pred crkavanjem,nešto odvlači struju,slabi ili korodirali kontakti na anlaseru,alternatoru.....Svašta može biti od ovoga.
slobodan271
slobodan271
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 73
Lokacija : Beograd-Srbija
Datum upisa : 24.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od Jandro Uto 31 Dec 2013, 18:02

Pa jbg,akumulator je kupljen nov u aprilu,,jes da je Crni Konj od 55Ah,al dosad me je dobro služio,za razliku od gomile prethodnih akumulatora koji su me zekili vrlo često...i na kraju tokom noći misteriozno nestajali iz auta na parkingu...:-/Malo mi je doduše i razvodna ruka sumnjiva,sva se ofucala...

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od Jandro Sre 01 Jan 2014, 20:52

Opet ja i moji problemi sa paljenjem...sad neće da vergla,samo lampice žmirnu i to je to...Kad spojim šrafcigerom na automatu,zavarniči i čuje se “rrrrrrrrrrr“kao mikser,fen ili tako nešto,al ne zavergla!Jel to otišao samo automat,il je ceo anlaser zreo za remont il zamenu!??Help...:-(

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od Crazy128 Čet 02 Jan 2014, 18:56

Ja bi prvo proverio kablove za masu. Nije na odmet. Vremenom kablovi ispucaju, skoro sam kod sebe na osmici sredjivao jer mi je alnaser sporo vrteo. Skines ih komplet, malo cekicem otvoris papucice i zakratis kablove, opet naguras u papucicu i cekicem je ispresujes da stegne. To je meni pomoglo, pokusaj pa ce vidis. Uzgred, pogledaj i ulozak brave Smile
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od Jandro Čet 02 Jan 2014, 20:49

Joj,pa uložak brave sam zamenio pre dve nedelje,prethodno mi je on crk'o...Nije valjda opet...:-( Mada,nisam ja te sreće,ovaj put mora da je anlaser...

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od toni79 Čet 13 Feb 2014, 10:56

Ja imam sada već ozbiljan i konstantan problem, a taj je da mi je u poslednjih dve godine crklo 4 automata. Malopre sam išo da startujem auto i nikakvog znaka. Lepo dignem haubu, spojim šrafcigerom ona dva šrafa na anlseru i anlaser vrti u mestu što je znak da je sam anlaser ispravan, a kad spojim + pol sa onim limčićem gde struja dolazi iz brave onda ništa, nema života...zadnje dane su padale velike kiše...pre toga je radio savršeno ...u čemu je tu problem?

toni79
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Datum upisa : 15.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od Miljan Ned 16 Feb 2014, 00:44

Los kvalitet.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od seljak Uto 04 Avg 2015, 16:34

Pozdrav,imam problem sa anlaserom.prvo je verglao vrlo slabo i greje se masa na karoseriji,sad se cuje tak-tak-tak nema verglanja.i u prvom i drugom slucaju sam probao skinut anlaser i sve radi kao sat.izbacuje bendix.kad ga vratim nazad desava se gore navedeno.akumulator dobar.zamenjene bixne i cetkice.posle sam stavio cajevec brzi i ista prica.sta bi moglo da bude?

seljak
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 50
Godina : 49
Lokacija : beograd
Datum upisa : 23.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od Tatamata Uto 04 Avg 2015, 21:37

masa motor sasija je negde oksidirala skini ocisti na mazi vrati
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od seljak Sre 05 Avg 2015, 20:28

Da li ima jos neki savet?sve sam osmirglo podmazo i opet isto.sta se to desava?

seljak
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 50
Godina : 49
Lokacija : beograd
Datum upisa : 23.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od toni79 Sre 19 Avg 2015, 12:38

Automat anlasera mi izvlači oko 40 mikroampera...znači li to da je automat pred skorim crkavanjem?

toni79
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Datum upisa : 15.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!? - Page 2 Empty Re: Neće da zavergla...Anlaser ili nešto drugo!?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu