Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva

+25
Nikola NS
YugoM55
Milos
djuki
Crazy128
junior45
bojan bor
Wii
kalasnjikov
Aki91
valsorimkaran
Inferno
djolee cervello
USKE
bavaria
Milan
zeleni macak
djzecky
yugodriver
Bohoc
Miljan
sykone
Pedja
YUgisa
ladisz81
29 posters

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ići dole

Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva - Page 7 Empty Re: Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva

Počalji od junior45 Pon 22 Dec 2014, 09:15

Duga dvocevka ide samo na keceve..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34872
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva - Page 7 Empty Re: Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva

Počalji od Crazy128 Pon 22 Dec 2014, 09:25

I osmice Very Happy ali manje troše sa kratku xD
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva - Page 7 Empty Re: Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva

Počalji od Nikola NS Pon 22 Dec 2014, 11:40

Gledao sam danas malo po prodavnicama,cene manje vise ali ni na jedan auspuh ne daju garanciju.Ima ex prima i ima kao neki zastavin original on je 2500 valjda ali nema garanciju.Na kraju sam uzeo opet Magnum,dvocevka mi ne zvoni nadam se da nece ni ovaj srednji lonac,ima garanciju 2 godine i kosta 1750 dinara.Javljam da li zvoni ili ne zvoni kad ga namestim Smile
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva - Page 7 Empty Re: Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva

Počalji od YUgisa Pon 22 Dec 2014, 11:50

Kao prvo, duza dvocevka je isla na Z101/Z128 nakon prelaska sa 4-1 verzije i na Yugo prelaskom na IN... EFI nema duzu dvocevku jer je katalizator smesten tamo ispod patosa gde dolazi dvocevka (mada ga mnogi nemaju). Nikakve veze jedno sa drugim da li je karb ili EFI... Drugo, ako se ja trkam sa nekom osobom tonu puta na 402m (gde su odrzavane i zvanicne trke) i razlika je uvek plus minus cetvrtina auta greske i neko od nas zameni dvocevku i razlika ostane ista, onda ne mogu da se slozim da ima poboljsanja ako znam da recimo cim sam obrijao glavu i povecao stepen kompresije odjednom je razlika izmedju dva vozila skocila za dve duzine auta... To povecanje stepena kompresije nije 3ks kao sto mnogi veruju da je tolika razlika izmedju kratke i duge dvocevke pa je ipak napravilo 2 duzine razlike dok dvocevka nije bez obzira da li je auto bio karburatorski ili EFI, da li je 1.1 ili 1.3... Stopericu je lako omasiti 0.5-1s... A razlika po Zastavinim podatcima izmedju 1.1 i 1.3 je nekih 1s do 100, a razlika je isto takvih 3ks (karburatorska verzija)... I sve koje ja licno znam koji su to menjali svi su ostali razocarani jer je apsolutno svako rekao, nikakvu razliku nisam osetio sem sto zvoni...

Sto se tice EFIja i protoka, nema veze pritisak sa otvaranjem dizni... On ce da otvori diznu kad dobije impuls od ECUa, bez obzira koliki je pritisak, pritisak moze samo da bude toliki da dizna ne moze da se otvori ili zatvori jer je jaci pritisak goriva od same dizne. Mozda ce da je uspori ako dignes pritisak blizu granice, ali zato se dizne nikad ne guraju preko 80% svojih mogucnosti. Nije Zastavin EFI nista drugaciji od drugih, ako mogu na drugim autima da dobiju vise ks menjanjem izduvne grane za jednu kvalitetnu 4-2-1 izduvnu granu sa jednakim duzinama cevi bez remapiranja i da dobiju vise ks, onda moze i na EFIju isto tako. Pitanje je da li je potrebna duza ili bolje dizajnirana i izradjena sa istim duzinama cevi. EFI za razliku od karba nije ogranicen jadnu opciju koju moras rucno da menjas, nego moze da funkcionise u sirem opsegu. Da nije tako, jedan najbanalniji primer je da ne bi mogao da vozis 3bara regulator na verziji koja je dizajnirana za 2.5bara...

Ja cu se sloziti da se ne slazemo, sto se mene ta prica je zavrsena Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva - Page 7 Empty Re: Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva

Počalji od Nikola NS Pon 22 Dec 2014, 17:25

Namestio sam auspuh,vozio jedno 40 km po gradu i lepo radi,ne zvoni ali nekako je zvuk drugaciji od 2500 do 3000 obrtaja pomalo je zvuk rezak,ali vidim da mi je zadnji lonac pri kraju pa mozda i zbog njega.Kad dam gas preko 4000 obrtaja i pustim,puca,ali to je do zadnjeg lonca.Tako da po meni,Magnum za sada deluje oke,videcemo kako ce se pokazati vremenom. Smile
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva - Page 7 Empty Re: Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva

Počalji od venoman Pon 22 Dec 2014, 21:15

Da li je zadnji lonac kod Efija protocan ili poluprotocan?
venoman
venoman
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 367
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 16.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva - Page 7 Empty Re: Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva

Počalji od YUgisa Pon 22 Dec 2014, 21:16

Zavisi od proizvodjaca, poluprotocan ili neprotocan.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva - Page 7 Empty Re: Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva

Počalji od venoman Pon 22 Dec 2014, 21:30

Od kog proizvodjaca da uzmem poluprotocan?
venoman
venoman
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 367
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 16.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva - Page 7 Empty Re: Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva

Počalji od YUgisa Pon 22 Dec 2014, 21:34

To ce morati neko drugi da ti kaze posto vise nisam ni siguran sta je u ponudi niti kako prave, vidis da su i dvocevke pocele da zvone a pre nisu Smesno da puknes od Uzmes metar i izmeris koliko je duboka ulazna cev i koliko je dugacak lonac, ako je ulazna cev plica od duzine lonca onda je verovatno poluprotocan.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva - Page 7 Empty Re: Izrada izduva na fabrickom motoru i kombinovanje razlicitih fabrickih delova izduva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu