Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator

+3
Mitke
nebojsas
castiel-87
7 posters

Ići dole

Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator Empty Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator

Počalji od castiel-87 Uto 05 Nov 2013, 12:59

Evo ovako, u nedelju sam se malo više pozabavio sa meračem goriva i baš ga lepo upakovao, ali kad nije fiksiran na autu radi ok, ali kad ga fiksiram žica na spoju počne da se topi i baš miriše, da li je to zbog toga što sam ja možda tim šrafovima što sam fiksirao taj merač dodirivao neku/neke žice pa je došlo do spoja ili šta već, ali to je sad manje važno, jer sam sredio satić merača goriva na drugi način, ali to nas dovodi do dva nova problema, a to su da prekidač za grejač zadnjeg stakla i prekidač za ventilator ne rade i niti se grejač pali, niti ventilator hoće da duva. E sad proverio sam osigurače, tamo je sve ok, e sada mi treba Vaša pomoć odakle krenuti, da ne bih sve redom ispitivao oko žica i našta posebno obratiti pažnju.


Unapred hvala. Cheers 
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator Empty Re: Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator

Počalji od nebojsas Uto 05 Nov 2013, 15:00

Meni kad nije radio grejac zadnjeg stakla problem je bio u zicama kod vrata gepeka, onim sto izlaze malo napolje u gornjem levom cosku, skinula se izolacija na pregibu i pipala karoseriju i pravila kratak spoj, mozes to prvo da proveris.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator Empty Re: Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator

Počalji od castiel-87 Sub 09 Nov 2013, 10:59

Resio sam delimicno problem. Naime sada rade ventilator, brisaci, grejaci zadnjih stakala, problem je bio u tome sto struja koja je dolazila do njih, tacnije plus koji ih je napajao, vise ne dolazi. I sada sam uzeo plus sa prekidaca svetla na levoj strani instrument table, ali mi ventilator, brisaci i grejaci zadnjih stakala rade samo kad je svetlo ukljuceno. A ja bih hteo da oni rade kad dam kontakt kljucem. E sad mi recite sta vi mislite, odakle bih mogao da uzmem kontakt plus? Ili mozda stalni plus? I sta je bolje za ove stvari, kontakt plus ili stalni plus?
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator Empty Re: Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator

Počalji od Mitke Sub 09 Nov 2013, 11:18

Oni su fabricki vezani da imaju struju posle konntakta.

Jel si siguran da su svi osiguraci u redu?

Drugarski savet idi kod elektricara da ti poveze to kako treba, batali se dovodjenja struje sa svetla itd.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator Empty Re: Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator

Počalji od Petar Sub 09 Nov 2013, 12:28

Preopteretićeš osigurač za svetla, jer si sada na osiguraču za svetla priključio i još dodatnih potrošača, pa imaš opasnost od izbacivanja istog.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator Empty Re: Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator

Počalji od castiel-87 Sub 09 Nov 2013, 15:41

Svi osigurači su ok, mene zanima odakle siguran plus da izvučem, a ako prsne osigurač svetla neka prsne, imam rezervne u gepeku. Cheers 
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator Empty Re: Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator

Počalji od YugoM55 Sub 09 Nov 2013, 17:12

Makni to sa prekidača svjetla. Osigurač će ti prsnuti, ti ćeš ga zamijeniti pa će ti i taj opet prsnuti.
Stalan plus možeš uzeti sa braon žice na kontakt bravi, a plus kada daš kontakt sa crno-plave žice, isto na kontakt bravi. Problem je što u tom slučaju nemaš osigurač između izvora i trošila.
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator Empty Re: Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator

Počalji od bane90 Pet 09 Maj 2014, 22:41

jel moze neko da mi nacrta koju boju i koju zicu gde da ubodem u taj prekidac za zadnje staklo na kecu...skidao sam tablu i prekidace, a ovaj nema konektor, nego buksne svaka za sebe...imam cemu instalacije, ali ne uspevam pravilno da je procitam, i vec sam spalio jedno 3-4 osiguraca...
bane90
bane90
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 382
Godina : 33
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 15.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator Empty Re: Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator

Počalji od aki-bor Sre 14 Maj 2014, 11:45

Verovatno je problem sa losom buksnom , polako podigni kutiju sa osiguracima i proveri da nije neka buksna ostecena, vreme cini svoje - starost vozila, vlaga, los kvalitet buksni , grejanje u radu uzrokuju da zenska buksna ne moze da obezbedi dovoljan pritisak na muski deo ispod osiguraca. Nova buksna, malo fine smirgle i kontakt sprej ili wd40 resavaju tvoj problem. Cest kvar kod jugica. Preporucujem ti da skines taj most sa sijalica jer si sva "termicka" opterecenja vezao na jedan osigurac. I grejac, svetla i ventilator su najveci potrosaci struje u vozilu, na ovaj nacin si preopteretio taj deo instalacije, mozes sebi da napravis veci problem ako ostane "privremeno resenje"


aki-bor
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 12
Godina : 52
Lokacija : Bor
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator Empty Re: Problem sa prekidačima za grejač zadnjeg stakla i prekidačem za ventilator

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu