Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

+12
fox_87
Mitke
Miljan
Zuty
Petar
mdjordjevic10
castiel-87
bratislavbelic
ZAC
pedesetpetica
dragan77
YUgisa
16 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak - Page 2 Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od ZAC Sub 16 Feb 2019, 22:36

Ekspanziona posuda treba da je vislja od hladnjaka i creva...zato sto se tako postize samoozracivanje sistema...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak - Page 2 Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od d.stole Sub 16 Feb 2019, 22:41

Ok, to znaci da nivo antifriza u posudi mora biti visi od svih ostalih mesta kuda protice antifriz?
Jer ako sam ovo dobro skapirao, onda mi ne deluje izvodljivo na Zastavinim vozilima?

A samo odzracivanje se vrsi, ako skinemo poklopac posude (pod pretpostavkom da on dihtuje i nema lufta preko onih rupica koje je neko pominjao)? Ovo pitam i zbog drugih automobila.

d.stole
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 612
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak - Page 2 Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od ZAC Sub 16 Feb 2019, 22:49

Pa ne, pazi, polovina posude je otprilike na gornjem nivou hladnjaka, i tu je onaj MAX...ne mozes naterati tecnost da bude u posudi visa od gornjeg dela hladnjaka.. Laughing Ali sama posuda, njen zatvarac je iznad gornjeg nivoa  hadnjaka..
Mora tako biti da bi se u nju prelivao "visak" vode prilikom sirenja u vrucem motoru.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak - Page 2 Empty Re: Expanziona posuda ili pak nažalost možda ipak hladnjak

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu