Da li imate naslage u iber crevu?

+21
YugoM55
-YUGO_55-
danijeldokic
NikolaBoss
dragan77
charjek
miljanxXx
venoman
Djuka
Mitke
IMT-539deluxe
djuki
zile
Miljan
darko-san
ZAC
teslaboj
vedranb
junior45
YUgisa
Predrag B.
25 posters

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od ZAC Sre 06 Feb 2019, 20:58

Sultan, na tvom karburatoru nema cevcice u podnozju, one koja ide na razvodnik...ali nije problem ,ako nabavis razvodnik sa vakumskim korektorom , doneses meni taj karb i ja razbusim i ugradim cevcicu...i o`ma imas novi tip karburatora. Wink

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od junior45 Sre 06 Feb 2019, 22:24

Odustajem :-D
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od ZAC Čet 07 Feb 2019, 16:56

Cedo, pa na trecoj slici se vidi da njegov karb nema tu donju cevcicu, ceo odlivak bez rupe.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od Sultan Čet 07 Feb 2019, 17:05

Ma nema veze. Imo nemo ide ovako sa starim tipom razvodnika sasvim dobro.
Nego sam mislio da nesto mogu da pomognem al izgleda da ne mogu...
Tako da je dalje nepotrebno "razvijati kore", " razbushivati temu"... Mislim da cete se sloziti.

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od ZAC Čet 07 Feb 2019, 17:08

Pa naravno da je isao, i tvoj razvodnik ima korektor predpaljenja, normalno, samo ti imas jedan...a taj je u samom razvodniku ispod ploce sa platinama...i naziva se "centrifugalni korektor"
I noviji razvodnik sa vakumom, takodje mu je glavni korektor centrifugalni...a vakum ga samo preciznije podesi...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od Sultan Čet 07 Feb 2019, 17:41

Da da naravno. Rasklapao sam jednom to coodo,razvodnik,samo mislim da je bio od Moskvicha,onog naseg voljenog sanduka, tako da imam ideju kako funkcionise i sta se u njemu skriva,ali naravno,svakako hvala za info.
Mator je taj moj Yugo,tako i eto neki delovi motora na njemu. Bas je zaSTareo model...
Pa ne moze da se iskoristi kao reper skoro ni zasta... Sad placko

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od JHary7 Sre 20 Feb 2019, 22:02

Da se i ovdje pridruzim s nije problematika, nego jednostavan opis vezano za naslov.
Mijenjano u 11 mjesecu prosle godine, nema naslaga.
Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Img_2117
Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Img_2116
Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Img_2115
Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Img_2118

Nakon dolaska hladnih dana i kracih voznji do 10 ak km najvise

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Img_2119
Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Img_2120

To sam obrisao i kako je malo otoplilo, ne pojavljuje se vise ova zutica
JHary7
JHary7
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 332
Godina : 51
Lokacija : Rijeka (Kraljevica)
Datum upisa : 12.02.2019

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od d.stole Sub 30 Mar 2019, 21:37

ZAC ::Sultan, na tvom karburatoru nema cevcice u podnozju, one koja ide na razvodnik...ali nije problem ,ako nabavis razvodnik sa vakumskim korektorom , doneses meni taj karb i ja razbusim i ugradim cevcicu...i o`ma imas novi tip karburatora. Wink

Misterija resena, jer sam danas prostudirao i moj fabricki karburator sa difuzorom 22mm.

Bice kako je Zac rekao, a i junior je bio u pravu.
Na onom Weber karburatoru starog tipa, nema uopste te cevcice da se prikaci korektor vakuuma. Verovatno, jer su se u to vreme vozili platinski razvodnici kao sto je trenutno kod Sultana.
Evo slike te cevcice na fabrickom karbu i promer tacno odgovara za crevce unutrasnjeg precnika 4mm, da se knap navuce na korektor vakuuma. Primecujete da je cevcica ispod leptira gasa.

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 23ma89

A evo i slike druge cevcice, koja je deblja, verovatno za crevo unutrasnjeg precnika 6mm i istog je promera kao i ona tanja cevcica za iber na kucistu filtera. Primecujete da se ova druga cevcica na karbu nalazi iznad leptira gasa.

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 71h56b

Znaci, ja bih na starom karburatoru zapravo morao ugraditi tanju cevcicu za korektor vakuuma, jer je on sada prikacen na pogresno mesto. Laughing

d.stole
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 612
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od ZAC Ned 31 Mar 2019, 00:33

I neki razvodnici sa platinama su imali vakumski korektor...on je sluzio za fino podesavanej tacke pred paljenja..inace glavnu funkciju regulisanaj predpaljenja radi centrifugalni korektor, i na platinskom i elektronskom rzvodniku.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od junior45 Ned 31 Mar 2019, 08:06

Kod mene je na oba auta spojeno fabricki onako kako sam rekao,i na 45 i na ina,oba imaju nase karburatore
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od d.stole Ned 31 Mar 2019, 09:09

Ako se secam, ti si bese rekao da iber crevce ide na ovu cevcicu ispod leptira. A vakuum crevce na cevcicu iznad leptira?
Ne znam kako bi to bilo izvodljivo kod mene, jer u tom slucaju precnici creva se ne gadjaju sa cevcicama.

d.stole
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 612
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od Sultan Ned 31 Mar 2019, 09:48

Svo vreme je prica o tim prikljuchcima za vakuum crevce,al sine to kod mene ne postoji posto je moj Yugosaurus zaista Dynosaurus medju Yugicima koji su jos uvek u voznom dobrom stanju...posto nema razvodnik sa vakuum korektorom a nema ni servo uredjaj,tako da mu vakuum ni za shta ne treba...
Pa valjda iz tih razloga,moj karb i nema te cevke i dzidzebidze...
Laughing

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od ZAC Ned 31 Mar 2019, 13:20

d.stole ::Ako se secam, ti si bese rekao da iber crevce ide na ovu cevcicu ispod leptira. A vakuum crevce na cevcicu iznad leptira?
Ne znam kako bi to bilo izvodljivo kod mene, jer u tom slucaju precnici creva se ne gadjaju sa cevcicama.

Vrlo prosto, izreduciras creva.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od junior45 Ned 31 Mar 2019, 18:09

Kod mene je ispod leptira veci precnik nego iza na onu cevcicu
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li imate naslage u iber crevu? - Page 7 Empty Re: Da li imate naslage u iber crevu?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu