Metlice Brisača

+9
VPetar
Sultan
dimmu
junior45
d.stole
danijeldokic
ZAC
Predrag B.
castiel-87
13 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Metlice Brisača - Page 3 Empty Re: Metlice Brisača

Počalji od Pravdic Pon 17 Jun 2019, 11:50

A bogami brate nijedan nije pasova iz tog seta što ih onaj dan probasmo ako ćeš vjerovat... Jedan je bio blizu al je spada... Gajo kaže uzmi izolirke pa ga učvrsti no nijesam htio e mi je to seljački... Koji je proizvođač ne znam ali su mu adapteri zakurac bili, mrka kapa...

Pravdic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 25
Datum upisa : 15.06.2019

Nazad na vrh Ići dole

Metlice Brisača - Page 3 Empty Re: Metlice Brisača

Počalji od VPetar Pon 17 Jun 2019, 13:47

Mozda je los odlivak, ja sam jednom morao malo da isturpijam da bi moglo, ali to je to Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7278
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Metlice Brisača - Page 3 Empty Re: Metlice Brisača

Počalji od YUgisa Pon 17 Jun 2019, 14:04

Moji su montirani bez adaptera Laughing Mada ja nisam nista specijalno zadovoljan sa njima, mozda je do proizvodjaca, ne mogu da se setim sad koji je tacno, ali ono ako cu biti realan cak je i gore nego fabricki jer kad duva bocni vetar pod nekim uglom onda je takva neka aerodinamika od njih da znaju da poskakuju sto mi se nije desilo sa fabrickim nikad Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Metlice Brisača - Page 3 Empty Re: Metlice Brisača

Počalji od VPetar Pon 17 Jun 2019, 14:42

Fabricki rade super, samo nisu dovoljno "lepi" Very Happy
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7278
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Metlice Brisača - Page 3 Empty Re: Metlice Brisača

Počalji od Sultan Pon 05 Avg 2019, 15:22

Fabricki su bile valjda Jugodent ali su bile i Trayal,i verovatno su radili dovoljno dobro da se niko nije bunio...
E sad ja takvih metlica imam jedno tri ili vetiri kompleta,fali plasticni adapter tj pvc drzac izmedju metlice i nosaca metlice,to moze da se nabavi i to da bude bas od neke zilave plastike,imam samo jedan takav...i naravno kod brace kineza da se kupi jedno 3 meteri gume da se zameni,i ja imam metlica dok je Yugosaurus ziv...
Ti adapteri pasuju i na univerzalne banana i na obicne metlice,evo sada iz moga iskustva...
Da sam imao dva takva adaptera,stavio bih njih na bananarametine Grucho style koje sam juce nabacio ali ovako je dok traje sa orgijenal pa kad se skrckaju,ce da menjamo...

A kao bajagi su modernije ove bananice,iako su stare cak i elegantnije,nego eto,da se i mi modernizujemo...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7043
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Metlice Brisača - Page 3 Empty Re: Metlice Brisača

Počalji od vukiclab Čet 08 Avg 2019, 06:08

Postoji vise tipova zavrsetaka nosaca metlice. Yugo ima takozvani "bajonet" tip, dok Florida ima "kuku" ili "J-hook" kako je nekad zovu. Uz skoro svaku metlicu danas dodje adapter oblika slova F koji radi za "bajonet" tip nosaca metlice. Problem je sto postoje generalno dva tipa "bajonet" zavrsetaka - siri i uzi. Uzi je cesci i pojavljuje se na starim stranim vozilima, dok je kod nas siri i zato ne pasuje ni jedan od tih adaptera koji se dobiju sa metlicama. Medjutim, toga ima posebno da se kupi po nasim prodavnicama auto delova.

Sto se tice tih "lepih" metlica, ukusi su razliciti, ali meni one nisu lepe zato sto sa tim adapterom postoji veliki zazor izmedju nosaca metlice i metlice. Sam taj centralni deo mi izgleda nabudzeno i ne odaje mi izgled fabricke izvedbe. Same metlice jesu prelepe, ali kada se stave meni to ruzno izgleda. Na ovim slikama dole se i ne vidi bas toliko to sto hocu da kazem, ali mene je to nerviralo kada sam montirao jedan brisac umesto dva, tako da sam stavio klasicnu metlicu i sasvim sam bio zadovoljan kako izgleda, cak su mi ovi prorezi/rupe na metlici izgledali nekako bas lepo. Opet kazem, ukusi su razliciti!

Metlice Brisača - Page 3 Wp_00011
Metlice Brisača - Page 3 Wp_00010

Ovde sam video metlice koje izgledaju tako ali taj centralni deo nije nabudzen, neko linija "banane" prati to ispupcenje na sredini gde se kaci metlica, tako da mi prirodnije izgledaju. Bacite pogled na internetu, Michelin Stealth i Goodyear Hybrid su primeri. Mislim da bih sa njima bio zadovoljan i planiram da ih probam na autu jednog dana.

Hvala i pozdrav!
vukiclab
vukiclab
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 555
Godina : 31
Lokacija : Portland, Oregon
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Metlice Brisača - Page 3 Empty Re: Metlice Brisača

Počalji od Pavle Filipović Ned 04 Dec 2022, 17:09

I ja imam problem sa brisačima. Dva puta sam ih menjao i oba puta kupio Bosch brisače na NIS pumpi. Škripe i u jednom smeru ne brišu kako treba. Oba puta isti problem. Ne znam koju dužinu sam kupio, ali znam da sa vozačke strane imam malo duži brisač, a sa suvozačke kraći. Mislim da je jedan 41 cm, a drugi 35 ili 38, tako nešto. Verovatno su malo oslabile i opruge u Jugodent polugama brisača, pa slabije pritiskaju ili su samo ti brisači loši.
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Metlice Brisača - Page 3 Empty Re: Metlice Brisača

Počalji od YUgisa Ned 04 Dec 2022, 17:15

Moraju da se nameste nosaci metlica da metlica stoji vertikalno naspram stakla kako bi se pri brisanju na savile na jednu stranu u jednom smeru i savile na drugu stranu kad idu u drugom smeru. Takodje mogu da se nosaci saviju malo da se opruga zategne vise i da jace pritiska na staklo.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Metlice Brisača - Page 3 Empty Re: Metlice Brisača

Počalji od junior45 Ned 04 Dec 2022, 18:03

Mozda je i staklo rapavo pa skeipi i slace
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34826
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Metlice Brisača - Page 3 Empty Re: Metlice Brisača

Počalji od Pavle Filipović Ned 04 Dec 2022, 23:24

Mislim da je taj problem sa škripanjem počeo od momenta kada su mi se jednom brisači sudarili, jer sam slučajno jedan okrenuo naopako. A nije ista dužina metlice od mesta gde se zakači, na levo i desno. Verovatno su se tad malo iskrivili nosači, iako je taj nosač vrlo žilav, pa se odmah vratio u prvobitni oblik.

Staklo jeste blago izgrebano od brisača.
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Metlice Brisača - Page 3 Empty Re: Metlice Brisača

Počalji od Sultan Pon 05 Dec 2022, 08:46

Meni su na Saurusu isto neke banane, i jedna suvozacka lepo brise ali druga vozaceva zeza...onako izbrise ali ostaju tragovi neobrisane vode...
S obzirom da su sami nosaci metlica ST tip i matori mozda je i opruga opustila.
Na kraju cu da se vratim na Yugo standard jer stari tip metlica radi.
Ruzno je ali sta ces, bezbednos' na prvo mesto.
Ali cu prvo da probam onako kako je Yugisa sugerisao, a promenicu banane sa boljim modelom, pa ako i dalje ne radi dobro...onda tek vracam stari tip.

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7043
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Metlice Brisača - Page 3 Empty Re: Metlice Brisača

Počalji od Pavle Filipović Pon 05 Dec 2022, 09:10

YUgisa ::Moraju da se nameste nosaci metlica da metlica stoji vertikalno naspram stakla kako bi se pri brisanju na savile na jednu stranu u jednom smeru i savile na drugu stranu kad idu u drugom smeru. Takodje mogu da se nosaci saviju malo da se opruga zategne vise i da jace pritiska na staklo.

Kako to da uradim? Da uvijem nosač? Jako su žilavi, kao opružni čelik. Verovatno jeste to, u jednu stranu briše, u drugu brlja, naročito ako prsnem tečnost. Kad krene gore brlja, kad krene dole lepo čisti. Jednom sam imao situaciju da mi je otpao brisač Smile Kiša je lila kao iz kabla, srećom pa je to bilo u Šapcu na semaforu, pa sam odmah izašao po njega. Pošto su radili na drugoj brzini, odleteo je kao da ga je katapult ispalio Smile Posle sam našao nove plastike koje se nabadaju na polugu, koje nose metlicu. Kupio sam ih baš u Gumatiku u Novom Sadu. Od tad se nije ponovio takav problem.

Ostalo radi kako trebba, skidao sam ceo mehanizam jednom, matice drže, jedino ima lufta u polugama, pa bih trebao i taj luft da rešim nekako. Da napravim neke čaure...
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Metlice Brisača - Page 3 Empty Re: Metlice Brisača

Počalji od YUgisa Pon 05 Dec 2022, 09:21



Tako treba i onda radi. A za veci pritisak moze ovako da se savije:
Metlice Brisača - Page 3 P1080034

Naravno ja sam sad tu preuvelicao, ali kako je crveno je lakse saviti moze i rukom, ovo drugo plavo bi trebalo skinuti sa auta, staviti u stonu stegu i saviti, ne znam da li bi uspeli na autu. Dosta je samo da dobije "spic" od 5mm da bude dosta jace stisnuta metlica.


Naravno i luft u polugama kad predje neku granicu, onda ne pomaze nikakvo podesavanje.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Metlice Brisača - Page 3 Empty Re: Metlice Brisača

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu