Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa??

3 posters

Ići dole

Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa?? Empty Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa??

Počalji od kovacrudolf77 Sub 22 Sep 2012, 13:40

Pozdrav svima! Nov sam na forumu, a vec imam problem.
Naime toga sam i hteo postaviti par pitanja.
Tokom voznje u jugu auto je odjednom se ugasio misleci daje nestalo gasa, prebacio sam na benzin, ali nije mogla ac-pumpa da povuce. Kada sam pogledao plinsku bocu, video sam na meracu (nalazi se u gepeku na boci) da jos ima gasa u njemu. na polovini rezerve. A u kabini se nalazi lovatov prekidac za benzin-gas i primetio sam da kada je u polozaju gasa ne svetli kontrolna zelena dijodica koja bi trebala da pokazuje da je prebaceno na gas.
E sada je moje pitanje sta bi moglo biti u pitanju???
Osiguraci su naocigled ispravni, nisam imao nacina da ih pogledam na licu mesta, a kada se pritisne malo crveno dugme cuje se klik. To je magnetni *ventil* na isparivacu.
Molim pomoc, sta bi to moglo da bude i kako mogu da otklonim kvar posto mi je auto ostao pored puta.
Hvala unapred Rudi.

kovacrudolf77
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 11
Godina : 46
Lokacija : Pačir
Datum upisa : 22.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa?? Empty Re: Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa??

Počalji od batamare Sub 22 Sep 2012, 13:59

A jel ti svetli bilo kola lampica na prekidacu? Ako ne svetli onda ti je otsao osigurac za plin koji se nalazi kod bobmbine. To se i meni desilo samo zamenis i teras dalje.
batamare
batamare
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 252
Godina : 38
Lokacija : Beograd-Borca
Datum upisa : 18.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa?? Empty Re: Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa??

Počalji od kovacrudolf77 Sub 22 Sep 2012, 15:09

Hvala na tako brzom odgovoru, al meni svetli zuta, kada je prebacen na benzin confused

kovacrudolf77
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 11
Godina : 46
Lokacija : Pačir
Datum upisa : 22.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa?? Empty Re: Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa??

Počalji od preza-trajce Sub 22 Sep 2012, 15:15

Ono "klik", koje se cuje kada se pritisne crveni prekidac, dokazuje da plus dolazi do prekidaca sto znaci da je osigurac ispravan. Problem je u samom prekidacu gas-benzin ili su popustili spojevi prekidaca i stampane ploce za koju je zalemljen prekidac.
preza-trajce
preza-trajce
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 122
Godina : 73
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa?? Empty Re: Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa??

Počalji od kovacrudolf77 Sub 22 Sep 2012, 15:20

A kako bih to mogao da prekontrolisem dali mozda da pokusam direktno da uvežem sa plus pola akumulatora do magnetnog ventila?? Kontam ukoliko dobije struju tako a lampica zasvetli moguce je da je kvar uspesno pronadjen? Pametnjakovic

Dli neko ima mozda elektricnu shemu kako se poveziva taj prekidac??

kovacrudolf77
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 11
Godina : 46
Lokacija : Pačir
Datum upisa : 22.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa?? Empty Re: Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa??

Počalji od preza-trajce Sub 22 Sep 2012, 15:39

Ako vezes plus sa akumulatora direktno na ventil od gasa resio si problem ali to ti je privremeno resenje da dovezes auto do kuce, i vodi racuna da ti prekidac ne bude prebacen na benzin jer ce tada da ti pomesa benzin i gas i neces moci da upalis auto. Otvori onu crnu kutiju i pogledaj spojeve prekidaca, ako su oni dobri onda ti je neispravan sam prekidac. Obavezno otkaci plus sa ventila kada zavrsis voznju jer je ventil otvoren kada je pod naponom.
preza-trajce
preza-trajce
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 122
Godina : 73
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa?? Empty Re: Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa??

Počalji od kovacrudolf77 Sub 22 Sep 2012, 15:54

Hvala vam najlepse na savetima, sutra tokom dana javim sta sam uradio!
Pozz

kovacrudolf77
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 11
Godina : 46
Lokacija : Pačir
Datum upisa : 22.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa?? Empty Re: Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa??

Počalji od kovacrudolf77 Ned 23 Sep 2012, 19:12

Pozdrav svima, crko prekidac za gas u kabini auta, zamenjen s polovnim radi bez problema!
Hvala svima na pomoci!
Swerve

kovacrudolf77
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 11
Godina : 46
Lokacija : Pačir
Datum upisa : 22.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa?? Empty Re: Prekid dovoda goriva. Instalacija gasa??

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu