Sistem paljenja (razvodna kapa, ruka, kablovi, svecice, bobina...)

Strana 39 od 39 Prethodni  1 ... 21 ... 37, 38, 39

Ići dole

Sistem paljenja (razvodna kapa, ruka, kablovi, svecice, bobina...) - Page 39 Empty Re: Sistem paljenja (razvodna kapa, ruka, kablovi, svecice, bobina...)

Počalji od d.stole taj Sre 02 Okt 2019, 14:59

Video sam ovaj oglas i setio se tebe. Jeste, tako izgleda Cajavec elektronac, ima udubljenje. Neka skine kapu i uslika, lepo se vidi kada su platine, a kada razvodna ruka. Drugo, platinasi imaju onaj kondezator (kao burence) prikacen sa strane.
I da, kao sto reloh, kvalitetnu kapu za ovaj razvodnik mozes naci u skoro svakoj trafici sa auto delovima. Very Happy Z

d.stole
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 225
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sistem paljenja (razvodna kapa, ruka, kablovi, svecice, bobina...) - Page 39 Empty Re: Sistem paljenja (razvodna kapa, ruka, kablovi, svecice, bobina...)

Počalji od Sultan taj Sre 02 Okt 2019, 15:31

Tacno,plstinashi svi imaju burence tj kondenzatorre...
Tako da ako su ok onda uzmi,ako nisu preterano skupi...
Da li uz njih ide i komutator,ili ces to morati nesto posebno...?

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3830
Godina : 40
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od d.stole taj Sre 02 Okt 2019, 16:33

Komutator i ostali delovi elektronskog paljenja se ne menjaju. Smile
Jedino ce mooozda morati da nabavi drugi kabal za Cajavec ili preradi postojeci.
Ako me secanje sluzi: Magneton ima parce kabla od 20ak cm na kome je muski dzek. A cajavec ima na samom kucistu razvodnika dzek koji je zenski.

d.stole
OHV 843ccm 34ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dimmu taj Sre 02 Okt 2019, 20:47

Nazalost dok sam ja coveka danas kontaktirao on je to vec prodao. Da, ono je bio elektronac razvodnik.
Video sam da Sloba iz Vojke ima jedan komplet razvodnik, bobina i komutator pa valjda ce to biti to sto meni treba. Doduse ja vec sada i imam u rezervi jedan komplet ali ne znam da li je on ispravan jer sam ga kupio od jednog forumasa ovde kao neispitanog. To bih mogao na Zelenka da stavim ako on vec nema Cajavec pa da vidim da li je ok.
dimmu
dimmu
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1872
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od d.stole taj Čet 03 Okt 2019, 07:32

miljanxXx ::on ima motalicu za zvucnike(za motanje kalema)...
na njoj se mozda moze namotati...
samo treba da znamo koliki otpor ima ispravan razvodnik...
da bi znali kad biramo zicu...

Miljan ::Treba da bude 990-1210 oma.

Dakle, moze se proveriti i unimerom. I bitno je da nema luft u osovini. :-)

d.stole
OHV 843ccm 34ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dimmu taj Čet 03 Okt 2019, 11:16

Verujem da moze ali niko ovde u Somboru nece da se bakce sa tim.
Koliko sam video nema lufta, a probacemo ga i da li radi Smile
dimmu
dimmu
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sultan taj Čet 03 Okt 2019, 11:55

Steta sto je oglas utekao a i roba sto je utekla...bila dobra ponuda...

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3830
Godina : 40
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dimmu taj Sub 05 Okt 2019, 11:16

Uzmem od Slobe iz Vojke komplet set bobina, komutator, kablic i razvodnik jer drugacije nece da proda za 2000din i stigne mi Ceski razvodnik Udri
Ja sam glup sto nisam tacno pitao da li je Ceski ili Cajavec, a on je samo rekao da je skinuto sa Juga 2004. godiste. U tolikoj prici oko razvodnika preko poruka mislio sam da sam ga pitao i eto sad mogu opet u potraznju da bacam pare Evil or Very Mad
Imam ponudu za Magneti Marelli nov 50e. Da li da jurim i dalje Cajavec ili da uzmem to? Navodno su potrebne neke prepravke za njega ne znam da li je oko kablica ili necega drugog?
dimmu
dimmu
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vukiclab taj Pon 07 Okt 2019, 17:03

Marelli je iz mog iskustva bolji, konkretno zbog integrisanog zupcanika uljne pumpe. I BOSCH i Cajavec razvodnici koje sam imao su imali ogroman luft izmedju osovine razvodnika i zupcanika uljne pumpe (i kad su bili novi i razvodnii i zupcanik), i to se jasno stroboskopom vidi. Kada sam stavio Marelli razvodnik ugao paljenja stoji perfektno (reper na stroboskopu stoji zakucan).

Da li je tajna gde ima Marelli nov za 50EUR? Ja bih odmah uzeo jos jedan ako ih ima vise.

Ne trebaju nikakve ozbiljne prepravke, samo se izvadi zupcanik uljne pumpe (kroz rupu gde naseda razvodnik) i zice idu pravo na bobinu posto je na njemu integrisan komutator.

Hvala i pozdrav!
Vuk
vukiclab
vukiclab
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 194
Godina : 27
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dimmu taj Pon 07 Okt 2019, 19:32

Pratim razlicite fejsbuk oglase pa izleti sa vremena na vreme neki. Imas grupe tamo sa zastavinim delovima pa listas svaki dan i naidje poneki sa cenama od 50-100e. Ovaj za koji sam ja pitao je verujem prodat.
dimmu
dimmu
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 39 Prethodni  1 ... 21 ... 37, 38, 39

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu