Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora - Page 2 Empty Re: Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora

Počalji od junior45 taj Sre 11 Sep 2019, 22:48

Kao moj na primer sto pali 😆
junior45
junior45
SOHC 1372ccm Turbo 134ks

Broj poruka : 26625
Godina : 28
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora - Page 2 Empty Re: Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora

Počalji od YUgisa taj Čet 12 Sep 2019, 20:15

Voleo bih da izmerim tvoj na kojem pritisku pali, da li je do toga da ti se auto vise naginje ili da na visem pritisku pali lampicu Very Happy Treba staviti da pali na 2 bara Very Happy

Spaners Racing
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Broj poruka : 49041
Godina : 30
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Aleko2141 taj Čet 12 Sep 2019, 20:18

Zaboravio sam pre kad sam merio kad me zezala pumpa, mislim da je davac od 0.2, ili tako nesto, zimi bude 5 bar kad je hladan 😁
Aleko2141
Aleko2141
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 575
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Čet 12 Sep 2019, 20:19

Pa onda bas imas ozbiljan problem ako pali Very Happy

Spaners Racing
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Aleko2141 taj Čet 12 Sep 2019, 20:20

Zato necu moju da stavljam na nov motor.
Aleko2141
Aleko2141
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Ned 20 Okt 2019, 20:20

Posto smo pricali o poboljsanju sistema podmazivanja u temi, da nastavimo dalje, kao sto je receno u temi, pravio sam eksterni sistem za poboljsanje podmazivanja u motoru, u svetu poznat kao Oil Accumulator Can.

Poenta Oil Accumulator Can-a je da poboljsa konstantnost pritiska ulja u motoru koji zna da opadne u krivini, pri kocenju i teoretski pri ubrzanju kod jacih vozila kada pumpa povuce vazduh umesto ulja. Takodje omogucava zadrzavanje ulja pod pritiskom i nakon gasenja motora i moze da ga oslobodi pre startovanja motora kako bi se izbegao suv start. To se postize postavljenim klipom u rezervoaru, ~2/3 rezervoara je ispunjeno uljem dok je ~1/3 rezervoara ispunjena vazduhom pod pritiskom koji sluzi da pomeri klip i istisne ulje u motor kada opadne pritisak ulja u motoru. Nacin funkcionisanja se najbolje moze videti na snimku:

Sto se tice konkretno ugradnje na moj auto, OAC sam povezao sa motorom tako sto sam ga spojio na mesto gde fabricki dolazi davac pritiska ulja koji sam prebacio u sam rezervoar za OAC, to mi ujedno omogucava da nagledam situaciju u celom sistemu, da pratim da li je rezervoar dovoljne zapremine (da li se prazni skroz u voznji) koja iznosi od 0.9 do 1.2l u zavisnosti kako ga podesim, kao i da znam kad se rezervoar u potpunosti ispraznio pre startovanja motora. Zbog konstruktivnog ogranicenja elektromagnetnog ventila (pod naponom pusta ulje u jednom pravcu, a bez napona u drugom pravcu), napravio sam stelujuci davac pritiska ulja koji se nalazi izmedju motora i ventila/rezervoara, kada u motoru opadne pritisak ulja, davac daje signal ventilu da ispusti ulje u motor, kad se pritisak stabilizuje, ventil se gasi i omogucava motoru da vrati ulje nazad u rezervoar. Menjanje pritiska vazduha u rezervoaru omogucava stelovanje brzine reagovanja sistema tj kojom brzinom ce se ispustiti ulje nazad u motor, dok stelujuci davac pritiska ulja mi omogucava da nastelujem kad ce da se vrati ulje u motor. U normalnoj voznji planiram da bude namesteno ispod pritiska ulja koji motor stvara pri leru, kako sistem ne bi stalno ispustao ulje u motor, dok za voznju na stazi cu da podignem da ispusta pritisak ulja cim malo opadne maksimalan pritisak ulja u motoru kako bi najefikasnije zastitio motor. Pored kontakt brave sam stavio prekidac koji gasi ventil kako bih izbegao ispustanje ulje iz rezervoara u slucaju kada necu startovati motor, ali imam potrebu da dam kontakt.

Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora - Page 2 48731490671_2d2ba267c8_q Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora - Page 2 48731162318_4996932ca6_q Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora - Page 2 48731164273_b808ef9ca4_q

Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora - Page 2 48731164878_81b9079b83_q Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora - Page 2 48731492746_3470570afa_q Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora - Page 2 48731164438_30febab2e6_q

Trenutno su utisci jos ograniceni, ali za sada sistem funkcionise bez ikakvih problema otkad je u funkciji, svakako ce pravi test biti na stazi, jedino bih trebao da stavim drugi davac pritiska ulja koji reaguje na visem pritisku od fabrickog da bih bolje pratio pritisak ulja u motoru posto fabricki nikad ne pali lampicu.

Spaners Racing
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od junior45 taj Ned 20 Okt 2019, 21:14

Da ti dam moj,moj je rad da pali lampicu
junior45
junior45
SOHC 1372ccm Turbo 134ks

Broj poruka : 26625
Godina : 28
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Aleko2141 taj Ned 20 Okt 2019, 21:30

Vi ste mala deca kako je moj motor i radio sa pumpom sto sam mislio da je ok 😁
Aleko2141
Aleko2141
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Ned 20 Okt 2019, 22:06

Pa pitanje je Cedo da li je razlika do senzora ili motora Laughing U svakom slucaju, verujem da nije velika razlika jer vecina tih senzora je deklarisana na tu negde oko 0.3-0.6, neki idu do 0.9bara, a ja hocu da stavim jedan na recimo 2 bara Wink Mislim da ce tako nesto najbolje pokazati funkcionalnost na stazi Wink

Spaners Racing
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu