Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

+3
VPetar
YUgisa
gondza
7 posters

Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

Počalji od gondza Sub 09 Jul 2011, 21:15

pozdrav svima.ovako ... imam 101 ,tamno zelene boje(fabrička) hteo bih da ga malo preuredim spolja-branici,spojleri,pragovi itd... problem mi je boja.ja bi da ostane tamnozelena osnovna a da recimo prefarbam haubu,mozda krov,spojler repa i zadržao bih ratkapne ali recimo da ih ofarbam .muči me koju farbu da uklopim sa tamnozelenom za ove stvari.video sam puno slika auta odradjenih u photosopu pa me interesuje ima li ko da bi mogao da mi da neki predlog i da recimo odradi keca u fotosopu

gondza
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Re: Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

Počalji od YUgisa Sub 09 Jul 2011, 21:21

Pa ja ne mogu a da ne predlozim montiranje nekih alu felni, posto felne su pola spoljasnjeg izgleda auta i sta god radio, izgledace smesno sa fabrickim uskim gumama i radkapnama...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Re: Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

Počalji od gondza Sub 09 Jul 2011, 21:30

dajte mi neku sliku pa nek ide i sa felmama i sirim gumama.a koje gume da stavim.napred-nazad.interesuje me veličina i slično.nabavio sam neke branike široke,a pošto se pomalo bavim plastikom prekratiću ih i ukrojiti.problem mi je i dalje spoljašna boja (mrzi me da farbam ceo auto)

od čega pravite spojler na gepeku-čuo sam da mogu dobri da se odrade od onih znakova pored puta Angel

gondza
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Re: Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

Počalji od YUgisa Sub 09 Jul 2011, 21:42

http://tuningstyling.org/galerija/albums/ts20/ts-kg116.jpg

Usustini posto zelis neke duboke branike, spojlere i to, trebaju ti onda neke felne modernijeg dizajna... Posto se na automobilima sa dubljim branicima gubi vuzelno velicina felne, trebao bi ici na minimum neku felnu od 14 ili 15 inca, sirine 6 ili 7j... Sa gumama 185/55 ili 185/50 R14 gumama ili mozda 175/55 ili 195/45 R15 gumama...

U svakom slucaju trebas da smislis sta zelis da odradis i kako da izgleda, ipak ces ti taj auto voziti a ne neko drugi... mada moram reci moje misljenje da pravljenje nekog extremnog spoljasnjog izgleda bez dobrog plana ce izazvati vecinom samo posmeh mnogo ljudi, mada opet, to je tvoj auto koji sredjujes zbog sebe a ne drugih...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Re: Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

Počalji od gondza Sub 09 Jul 2011, 21:55

zar neće te 15 smetati-mislim zbog širine ipak je ovo kec.inače lakše mi je nabaviti dobre felme 14-15 nego 13.a i jeftinije.što se tiče drugih-baš me briga za njih.moj auto mojavolja.gde su bili kad sam kupovao auto-niko nije lovu ponudio.ja te ,,stručnjake ,, ne šmirglam mnogo.

gondza
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Re: Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

Počalji od gondza Sub 09 Jul 2011, 22:02

recimo ovo je dobro i zanimljivo[img]Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Kec1.th [/img]


Poslednji izmenio gondza dana Sub 09 Jul 2011, 22:27, izmenjeno ukupno 1 puta

gondza
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Re: Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

Počalji od YUgisa Sub 09 Jul 2011, 22:03

Ono sto je bitno je da zadrzis fabricki obim tockova sto dobijas odprilike sa tim gumama koje sam ti naveo, tako da sirina nema neku ulogu, ako ti je siroko na 15, onda ce ti biti siroko i na 14 inca felni Wink

Evo recimo ove felne bi ja mislim super legle na keca i dosta su ceste u oglasima Wink

http://www.zaslike.com/files/3hu3ktmcjd935rzjxjl.jpg

Jos mozda da se ofarbaju u bele, ja mislim da bi se super uklopilo sa zelenom bojom auta.... Inace su felne od 15 inca, 7 jota i ET20-25mm sto znaci da ce biti izbacenije od fabrickih i samim tim ce auto izgledati mnogo sportskije i agresivnije posto ce dobiti vizuelno mnogo na sirini Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Re: Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

Počalji od gondza Sub 09 Jul 2011, 22:28

ili ovo još bolje[img]Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Kec2.th [/img]

gondza
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Пар стварчица - озбиљнијих

Počalji od Tempo-CG Pet 14 Avg 2015, 22:44

Наиме, с обзиром да сам одлучио да на свом југићу радим Еуро изглед, са рђом итд, треба ми пар савјета, конкретно око точкова и спуштања.
Прије свега, спуштање: требао би бити спуштен до неког максимума возивости - али и то тражим неко јефтино рјешење, јер сам лош са парама. На који начин то најбезболније то урадити, и колико спустити напријед и колико позади?
Друго: која је најшира челична фелга која може стати на југића, и да ли неко ради ширење?
Треће: на који начин постићи нагиб на точковима?

Ауто ће ићи у потпуности ка изгледу, јер ауто за брзу вожњу већ имам...

Што се тиче фелги, питам јер планирам оставити челичне, само шире, и стреч гуму на њима, уз нагиб ка унутра... стенц ауто

Tempo-CG
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 6
Datum upisa : 14.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Re: Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

Počalji od VPetar Pet 14 Avg 2015, 23:30

Yugisa je profi za ovakve stvari Very Happy
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7278
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Re: Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

Počalji od Milos Sub 15 Avg 2015, 00:46

Pozdrav druze, dobro dosao na forum. Za pocetak bih te zamolio da obratis paznju na pravilnik foruma, oficijalno pismo je Latinica pa cisto da znas za ubuduce. Probaj malo da potrazis po forumu to sto trazis jer ima dosta tema u kojima je ta tematika vec razradjena. Ukoliko bas ne mozes da se snadjes, otvoris novu temu.
U vezi spustanja, izgled/performanse/novac imas u prvih par tema u sledecoj sobi pa prelistaj malo, sigurno ces naci resenje:
https://zafc.forumsr.com/f7-trapovi-i-kocnice

Sto se felni i guma tice, relativno skoro pricano o tome, prelistaj malo ovu temu:
https://zafc.forumsr.com/t275-felne-i-gume

Nagibi, posto ne ides na performanse, generalno kada nadjes odgovarajucu felnu i spustis ga na zeljenu visinu, onda juris neku zlatnu vrednost da ne kaci nigde a da nagib ne bude veliki do mere da ce da jede gumu.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao Smile
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Re: Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

Počalji od Tempo-CG Sub 15 Avg 2015, 01:37

Ne da si pomogao, nego me i spasio.
Izvinjavam se za neprijatnost prije svega.

Ostalo, nije bas jednostavno kada dodjes na vec razradjen forum, ima more informacija, i sijaset tema, i onda umjesto da se snadjs, izgubis se jos vise... ovako si mi lijepo ukazao na teme.

Ja cu se sada dati u istrazivanje, pa mozes

Tempo-CG
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 6
Datum upisa : 14.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Re: Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

Počalji od YUgisa Sub 15 Avg 2015, 09:03

VPetar ::Yugisa je profi za ovakve stvari Very Happy

Nije YUgisa profi za to, YUgisa je profi kad treba spustiti malo a skupo i kad auto treba napraviti da ide brzo a ne da dobro izgleda Laughing

Moj jedini savet za najeftinije resenje je zadnje Peglicine opruge postaviti napred na Yugo, skratiti odbojnu gumu na pola i skratiti klip/osovinu amortizera koliko treba, nesto na ovu foru:
https://zafc.forumsr.com/t1696-skracivanje-osovine-amortizera-za-4cm-bez-rastavljanja-amortizera

Nazad se stavi gibanj sa 4 lista koji se prepegla ili ako se bas zeli stediti na caure onda. To je dovoljno dobro da se spusti 95mm napred i 55mm nazad tj da od centra tocka do ruba bude oko 28.5cm sto je i neka granica fabrickog oslanjanja i prenosa. I to mu verovatno nije dosta jer bi verovatno hteo da siri 13" na 8j pa da razvlaci 175/50 gumu pa ce mu ostati 5cm izmedju gume i ruba pa moze da proba sa 15" od nekog Fiata sa recimo 175/55 R15 gumama ili moze da proba da spusta jos sto ce kostati dodatno, urnisati fabricko oslanjanje i pogon uz smesan klirens od par mm od tla mada to je danas moda, pa ko sam ja da pricam da je to lose.

Nagib se napred fabricki ne moze podesavati, ali slicovanjem gornje rupe na amortizeru ili ugradnjom ekscentricnih srafova moze da se podesi u nekoj meri. Mogu da se stave i Floridina ramena npr koja su duza pa ce dobiti veci nagib ali to izbacuje tocak ka rubu pa povecava sanse za kacenjem gume o rub. Nazad moze fabricki u odredjenoj meri da se podesava sa podloskama izmedju viljuske i grede ali je ograniceno koliko puno moze da se podesi plus povecavanje nagiba izbacuje isto gumu ka rubu. Moze i da se slicuje gornja rupa ili ugrade ekscentricni srafovi pa da se koriguje u ogranicenoj meri i na taj nacin.

Uzmi taj "brzi" auto i pusti da zardja za taj ratluk a od Yuga napravi zaista brz auto, to ti vise mogu pomoci Da puknes od smeha

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Re: Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

Počalji od Crazy128 Sub 15 Avg 2015, 13:30

Fićine opruge napred, nazad gibanj na 15cm i to je to. Za svakodnevnu vožnju extra. Neke 14ce, npr 165/65 ili 175/60 i to je to. Treba imati u vidu koske napred i pozadi, sanke, eventualno ojačanje krakova i nebi trebalo biti problema. Čisto kao primer, fićine opruge koštaju 2-3 evra, obrada šipke amorta isto, to važi i za zadnje amorte, peglanje gibnja na ladno oko 20e. To ti je bolja solucija nego da kratiš opruge, mećeš čaure itd pa da zagineš na neku krivinu. Ja imam čaure od 1cm nazad i nisam zadovoljan. Ništa bez adekvatno urađenog gibnja.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Re: Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

Počalji od Tempo-CG Sub 15 Avg 2015, 15:21

Znaci ima vise solucija, to je dobra stvar...
Ma definitivno si u pravu Yugisha, upravo je to ono sto zelim, low low low, i 13' 8J... kao babaroga da lezi na putu.
Iskreno, svi nesto guraju njemacka koja na taj fazon, a ja bas hocu da promijenim tu tradiciju.
Naime, odlucio sam se za najjeftiniju varijantu cisto testa radi, pa ako upali ta neka moja ideja, onda cu da to napravim svojski, sa gevindama, pro konusima itd...
Cak sam vec nasao i cherry blossom tockove iz Japana.
Ali otom potom, za to imam novi kos, i limove od Juga, koji cekaju motor od "preko bare"...

Tada ce biti Yugisha za tebe da gledas i uzivas, jer po svemu sudeci, bice to 4x4 yugo, sa opasnim japancem pozadi, da ga gura...

ali svakako da se zahvalim na nesebicnoj pomoci koju ste pruzili svojim komentarima, jer zaista poznavanje domacih proizvoda mi je nikako. (ali ako neku trguje Japanca, nek pita za savjet slobodno)

Tempo-CG
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 6
Datum upisa : 14.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Re: Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

Počalji od Lazarevic Ned 16 Apr 2023, 17:48

Poz ekipa ima li neko louvre spojler za yuga (resetke nazad na gepeku) ili zna ko ima i gde moze da sw nabavi vijam vec dugo ali nistaa

Lazarevic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 28.01.2023

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja Empty Re: Pomoć oko spoljašnjeg sredjivanja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu