Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

+3
USKE
YUgisa
danijeldokic
7 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od danijeldokic Pet 01 Okt 2010, 17:40

Od kog drugog vozila(sem Zastavinih modela naravno) odgovaraju paknovi i diskovi na standardnom Zastavinom kocionom sistemu?
Novi tip Zastave je u pitanju! Mislim bez ikakvih prepravki...Ako je to uopste moguce!
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 37
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od YUgisa Pet 01 Okt 2010, 18:00

Pa moram pitti, zasto bi trazio za druge automobile? Kupis tako sto trazis za Zastavu samo uzmes kvalitetnije (verovatno zato pitas Wink )...

Ako se nevaram, od ovoga bi pasalo Wink

FIAT UNO 55/60, FIAT 128, RITMO 55/60/65, X1/9 1,3...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od danijeldokic Pet 01 Okt 2010, 18:11

Da,da,pitam zbog kvaliteta,a mislio sam da navatam rodjaka u Italiji da mi to potrazi,da uporedimo cene i kvalitet,pa sta je bolje da se kupi...Ako se ima para! Cool
Pedja je gore naveo od kojih modela pasuju kocnice,ali da li to mora da se prepravlja,ili je na principu "zasrafi i vozi"?
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 37
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od YUgisa Pet 01 Okt 2010, 18:54

To sto je pisao Pedja je vecinom spisak kocnica vecih od Zastavinih koje mogu da se ugrade na Zastavu... Znaci od tih vozila uzmes klesta, diskove i plocice i ugradis sve bez ikakvih prepravki... Tj sve se samo zasrafi i pase...

A to sto ti trazis, fabrickih dimenzija, samo boljeg kvaliteta tj performansi mozes i ovde naci Wink Ferodo, Delphi, TRW-Lucas Wink Mislim da ces biti zadovoljan sa onime sto to pruza Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od USKE Pet 01 Okt 2010, 19:53

to je sve uredu,kad pojacavas kocnice,al nezaboravi,da ako imas lose gume-plastikanere vec,onda ti ni brembo nece pomoc Wink tako da ima dosta i u gumama Very Happy
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od danijeldokic Pet 01 Okt 2010, 20:31

@Yugisa:Hvala na informacijama! Reci mi koje ti preporucujes za stojadina NT,da se ne cimam da narucujem iz inostranstva?
Mozda cu jedino da vidim nesto jace na prolece da promeni standardna klesta i diskove,ali dotad da stavim standardne,ali hteo bih sto kvalitetnije!
@Uske024:Sto se tice gume,kod mene su(za sada)Miselin napred a Semperit nazad,i to ne bilo koje! Po pitanju guma sam veoma izbirljiv! Cool
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 37
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od USKE Pet 01 Okt 2010, 21:01

onda je uredu,jer ima ljudi koji pojacavaju kocnice,a gume im nisu ni za K...,pa se pitaju zasto auto lose koci... ako imas dobre gume onda modifikuj kocnice...
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od danijeldokic Pet 01 Okt 2010, 21:05

Ok! Cheers
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 37
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od YUgisa Pet 01 Okt 2010, 21:08

Pa sta da ti kazem, ja sam dosad uzimao samo Ferodo i ostajem pri tome Wink E sad, postoje vrste Feroda koje su razlicite po performansama, obicne su oznake SL...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od Miljan Pet 01 Okt 2010, 21:40

Fiat Uno, Tipo, Tempra, Lancia Delta, Dedra...

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od djzecky Pet 01 Okt 2010, 23:14

FIAT 128, RITMO 55/60/65, X1/9 1,3 ne pasu, to je "stari tip" za zastavu.
Novi tip tj. 240mm disk imaju Fiat Tipo/Tempra 1.4,1,6 i ostali (ali zavisno od motora) sto ti je Miljan napisao ali... mani se narucivanja i cimanja paknova i diskova iz inostranstva, naruci lepo ovde u radnji neke kvalitetnije i gotovo.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od danijeldokic Sub 02 Okt 2010, 08:14

A da li pasu od Lancie prisme diskovi napred?Ima jedna skrsena u mom mestu,a kaze covek da ima i napred i nazad diskove i da su ok?
@Yugisa:pa koje su naj naj,manimo obicne na stranu!
Batalicu narucivanje iz inostranstva,kao sto i navedoh gore,nego za sad neke kvalitetnije pakne,a na prolece novi diskovi napred,a ako nadjem mozda i nazad.
U cemu je fora sa uljem za kocnice DOT2 3 4 5 itd?
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 37
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od djzecky Sub 02 Okt 2010, 09:48

Pase, ali je pitanje da li sa vise, manje ili bez prepravki.
Takodje nemaju ni sve Prizme iste diskove.Zavisno od jacine motora imaju i jace ,vece kocnice.
Cak i ako je disk istog promera/precnika kao kod tebe,znaci 240mm mozda debljina samog diska nije ista ili je srce diska vise izbaceno pa klesta treba malo "izbaciti" prema napolje. Najbolje da skines pa uporedis ili trazi po netu, Miljan je jednom negde postavio ceo spisak sa tacnim dimenzijama diskova za sve Fiate i Lancie

Sto se kocionih tecnosti tice
Kao prvo dele se u dve grupe
1. grupa - Dot 3, DOT 4, super DOT 4, DOT 5.1 su na bazi glikola
2.grupa - DOT 5 na bazi silikona

Nikako ne mesati i ne sipati ove dve grupe zajedno, a za Zastavu zaboravi na ovu drugu grupu tj.DOT 5! On ide samo u kola predvidjena bas za njega.
On je agresivan,nagriza "obicne gumice" ne upija vodu....
Znaci ostaje ti da biras nesto iz prve grupe ulja.
Razlikuju se po svojoj maximalnoj radnoj temperaturi (da ne kazem kvalitetu) i naravno po ceni Very Happy
DOT 3 205°C - 140°C
DOT 4 230°C - 155°C
DOT 5.1 270°C - 191°C
Prva temp.je dok je sveze sipano ulje a druga, bitnija kada malo duze stoji vec u sistemu i povuce malo vlage
Ja bih ti preporucio DOT 4


Poslednji izmenio djzecky dana Sub 02 Okt 2010, 09:57, izmenjeno ukupno 1 puta
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od danijeldokic Sub 02 Okt 2010, 09:55

Aha,u tome je znači fora?
A ima li razlike u samom radu kočionog sistema,nešto po pitanju odziva kočnica,boljeg podmazivanja i slično ako me razumeš?
Našao sam FERODO 5.1 košta negde oko 10ak eura(Italija),ali reci mi on neće škoditi ili sistemu?
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 37
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od YUgisa Sub 02 Okt 2010, 09:56

djzecky: da jesi, u pravu si, ja sam pogresio, pogresno sam video... Wink

danijeldokic: Potrosan materijal se nikad ne kupuje polovan Wink Barem je moje misljenje takvo... A ako mislis da uzmes cele kocnice, ja neverujem da su manje od 257mm napred, sto ti nece stati u 13ku felnu... A pozadi je valjda 227mm sto je kao stari tip na Yugu (ovo ce preciznije da kaze MIljan, on je pun tih podataka Very Happy ), to ako ugradis pozadi a da napred ostavis fabricko, nece biti dobro posto ce da se zanosi zadnjica Wink

Ako menjas, onda najbolje da menjas i jedno i drugo zajedno... A sad na zimu ti ne vrede nista jace kocnice kada se zimi svakako ne koci Wink Vidi sta mozes da narucis Wink ja sam ti samo rekao da znas koja je obicna Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od danijeldokic Sub 02 Okt 2010, 10:17

Hvala Yugisa,onda ce poboljsanje kocnica da saceka malo vise ! Wink
Meni su ove stare(USA PARTS ili tako nesto) jos malo pa za djubre,pa zato pitam,da na vreme promenim kako ne bih zeznuo diskove i napravio im riseve!
A da li bi bilo razlike kad bi umesto standardnih diskova ubacio diskove od fiat puntaI?Procitao sam negde podatak da su diskovi identicni,pa sam mislio da ubacim te ako su bolji,a da ujedno nadjem samoventilirajuce ako postoje...
Previse zahteva od mene a? Cheers Cheers
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 37
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od djzecky Sub 02 Okt 2010, 10:27

Iz licnog iskustva razlike ulja po odzivu kocnice i podmazivanju ne znam, ja koristim DOT 3, a ne bih da lupam i nagadjam.
DOT 5.1 nece skoditi sistemu.

Veoma bitan podatak,sto ti je YUgisa napisao - ako ces menjati ceo prednji kocioni sistem na veci (diskovi,klesta,nosaci...) mora i veca felna.
Ti sada imas 240mm ,znaci prvi veci je 257mm i to ne staje u 13-ku.
Ako ostajes na istoj dimenziji onda se isprsi pa uzmi neke dobre diskove i plocice i to je to.

Ako ipak planiras da predjes na vece, ocekuj da nece bas sve da "pase na sraf".
Recimo novi tip Zastave i Fiat Tipo imaju iste 240mm dikove ali nemaju klesta, pa samim tim navoj u klestima nije isti. Znaci moras da menjas creva,kada zamenis creva onda drugi kraj tj.navoj ne pase na bakarnu cev...pa na gl.kocioni. To se najjednostavnije resava pravljenjem reducira kod strugara,da ne bi menjao.
Fiat Ritmo i stari tip Zastave imaju iste diskove ali opet navoj nije isti...

Zadnje kocnice mislim da nema potrebe da povecavas,osim ako bas nisi neki ludi rejser.Tu samo ispravni dobosi i dobre,kvalitetne pakne.

Jesi citao ovo https://zafc.forumsr.com/trapovi-i-kocnice-f7/koje-diskove-i-pakne-t250.htm

Tu imas podatak da je za Punta (i uopste sve italijane) lakse naci dobar "markiran" disk ali da je on plici,znaci mora prepravka. Ako i postoji samoventilirajuci za njega to onda znaci da je zid deblji- opet prepravka....nisu to neke velike prepravke ali ako nemas alata ili nisi bas neki majstor bice problem


Poslednji izmenio djzecky dana Sub 02 Okt 2010, 10:34, izmenjeno ukupno 1 puta
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od YUgisa Sub 02 Okt 2010, 10:29

Nema tu boljih losih... To sto mozes kvalitenije da kupis za Punta, mozes i za Yuga... Ti ako kupujes Ferodo koji pase na Yuga i koji pase na Punta, onda je istog kvaliteta... Jedino razlika u kvalitetu moze da bude u tome da u Srbiju obicno stigne smece i fals roba pa treba gledati gde kupujes... A to da li ce napraviti risove ti je svejedno kada ces svakako da ih menjas... A ventilirajuci postoje u dimenziji 240mm, ugradjivalo se npr u UNA TURBA, ali da bi stavio te diskove trebaju ti i klesta, posto su ti diskovi duplo deblji od tvojih...

Znaci tako djzecky, to je tvoje misljenje da sam ja ludi rejser posto ja ubacujem pozadi diskove? Razz

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od danijeldokic Sub 02 Okt 2010, 10:36

Nisam čitao taj post,sad ću pogledati!A što se vožnje tiče,nisam nikakav racer,nego me nerviraju ovi likovi na tehničkom pregledu,znači od kako sam uzeo auto večito jedva prolazim tehnički što se tiče kočenja. Ne pamtim tačne podatke,ali večito je velika razlika u kočenju između točkova na istim osovinama!Idu mi na živce više,auto koči extra,ne vuče u stranu,svi točkovi ravnomerno,diskovi nisu krivi,tanki i slično;kad povučem ručnu oba točka istovremeno koče,odmah reaguju...Nisam više pametan šta da im odradim,ja ne vidim grešku,a kod njih sve ne valja!
Još da napomenem da sam sve na jednom tehničkom pregledu proveravao,pošto moj ćale zna čoveka.
Jedino da promenim tehnički,da odem kod nekog drugog a? Very Happy
Yugisa znaci da se ne zaludjujem za ubacivanje raznoraznih gluposti,samo da biram bolji kvalitet?Mislim da si u pravu,hvala!


Poslednji izmenio danijeldokic dana Sub 02 Okt 2010, 10:41, izmenjeno ukupno 1 puta
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 37
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od YUgisa Sub 02 Okt 2010, 10:40

Pa ako ti prodjes, sta te briga da li je po njima lose ili nije, ako tebi koci onda je ok Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od danijeldokic Sub 02 Okt 2010, 10:45

Ma nije samo da koči,ore asfalt,topi gume i slično...
Nego su ovi umislili da im nešto fali...Ali ko njih pita,u martu iduće godine idem kod drugih,baš da proverim!!!
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 37
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od valsorimkaran Čet 11 Nov 2010, 00:46

ja kad sam otisao na tehnici pre pola godine auto mi je extra kocio, po meni, ali valjci su pokazivali razliku kako na noznoj tako i na rucnoj kocnici i ako na usponu od jedno 25% sa 5 ljudi auto kao zakovan. kaze mi da mi nece naplatiti tehnici samo da odem da odradim kocnice(pozadi) i da dodjem sutra. odem u kod druga mehanicara da to odradimo, ono propisao jedan cilindar rucana(sajla stara koliko i auto ) i na kraju nazad promenim sve, dobose(neke italijanske) bosove pakne lpr cilindre nova creva i cevi do 5 kocionog sajlu rucne . malo sam ih razgazio to vece i sutra na tehnickom sve kako treba Wink
valsorimkaran
valsorimkaran
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 205
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.10.2010

https://www.facebook.com/valsorimkaran

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od danijeldokic Čet 11 Nov 2010, 17:42

Pa ja sam prošle godine dan pred tehnički pregledao sve što se tiče kočionog sistema,sve je bilo ok,samo kod ovih likova na tehničkom pregledu ne valja!
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 37
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od valsorimkaran Ned 14 Nov 2010, 23:51

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... PagidLogo
da ne otvaram novi temu Wink
malo o plocicama i diskovima koje daje PAGID, nazalos na engleskom, ali ce pomoci ljudima sta da odaberu,s obzirom na njihov stil voznje.

Pagid RS4-2-1 Black
High Performance compound with low fading characteristics and high cold friction. The RS 4-2-1 is a most comfortable medium friction compound and very easy on the discs (rotors). Very popular for brake upgrades or tuning. It is OE on various Super Sports Cars including Aston Martin, Bugatti, Ferrari, Lamborgini, Lotus or McLaren. Suitable for street and light track use such as track days or driving education events.

Pagid RS4-2 Blue
Medium friction racing compound with immediate low temperature response. Fading resistance up to 500°C ( 930°F). The RS 4-2 beds quickly and has a very good modulation (controllability). It is a classic Rally compound and one of the most commonly used pad in small single-seaters (F3, F-Ford, F-BMW, F-Renault etc.). Popular also in showroom stock racing and club racing. Can be used as a rear pad in combination with a higher friction front pad.

Pagid RS4-4 Orange
Medium friction racing compound with a higher average friction value than the RS 4-2. It is disc friendly with a predictable, non-aggressive friction behaviour (stable torque). Fading resistance up to 560°C(1,050°F). It is a very good rear compound for touring car applications in combination with RS 14 front pads. Application: Club racing (very popular in Porsche club racing), Touring cars, GT cars and single-seaters up to F3.

Pagid RS5 Blue
New medium friction ceramic type racing compound, fading resistant up to 650ºC (1,200ºF). The RS5's high initial bite combined with the flattest torque curve of all PAGID racing materials guarantees an excellent modulation characteristic and controllability. Very popular in F3 racing. Application: all single-seaters, Touring cars, GT cars,Rally cars.

Pagid RS14 Black
Medium-high friction racing compound with high initial bite, excellent release characteristic, very good modulation (controllability) and low heat conductivity due to the high ceramic content . The RS14 has a low wear rate and is fade-resistant up to a temperature of 650°C (1,200°F).Applications: Touring cars, Rally cars (tarmac), GT cars, WSC, DP,single-seaters, NASCAR .

Pagid RS15 Grey
High friction racing compound with high content of ceramic materials,fade resistance up to 700ºC (1,300ºF). It combines a 20% higher friction value than the RS14 with a slightly increased pad wear. Although the RS15 has a good controllability and release characteristic, it needs finesse to avoid over braking the car, especially with lightweight cars or cars with boosted brakes. Applications: Touring cars, Rally cars (tarmac), GT cars, WSC, high down-force single-seaters, NASCAR.

Pagid RS19 Yellow
Best compound for endurance racing on the basis of the RS14. A slight reduction of the friction value improves the modulation(controllability). Nevertheless, the friction value is enough for cars without power-assisted brake system and ensures comfortable low effort on the brake pedal. Constant temperatures up to 600°C (1,100°F) are possible. The combination of friction value, fading stability and low wear rates on pads and discs (rotors) realised with this material is unmatched up to now. Due to its excellent release characteristics and controllability PAGID endurance materials are also often used for sprint races. A multiple winner of Daytona 24h, Le Mans 24h, Sebring12h, Spa 24 h, Nürburgring 24h, often with no pad change and usually no disc (rotor) change. Application: All endurance racing cars from Group N (Speed-WC, Grand Am Cup), Group A up to GT and Sport-Prototypes(Grand Am DP).

Pagid RS29 Yellow
RS29 combines the outstanding wear rate of the RS19 with a slightly higher coefficient of friction and initial bite. Due to its excellent driveability PAGID endurance materials are also often used for sprint races. Application: All endurance racing cars from group N (Speed-WC, Grand Am Cup), Group A up to GT and Sport-Prototypes (Grand Am DP).
valsorimkaran
valsorimkaran
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 205
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.10.2010

https://www.facebook.com/valsorimkaran

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od teslaboj Čet 07 Nov 2013, 22:54

Drugari, zamenio sam paknove pozadi

Do tad mi je kocnica hvatala na pipanje, odmah koci jako, sad kad sam zamenio ima malo hoda(gde hvata isto ali lagano) i onda kada se jace stisne hvata jace Smile

Da li je to tako normalno ili nije? Very Happy

Zaboravio sam nesto kako je bilo pre
teslaboj
teslaboj
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 200
Godina : 34
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 07.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca... Empty Re: Paknovi i diskovi, sa kojih fiatovih modela pasu na fabricke Zastavine kocnice, kvalitet razlicitih proizvodjaca...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu