Autogas i EFI

+4
flash_back
darko.su84
Pedja
CyberianIce
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Autogas i EFI - Page 2 Empty Re: Autogas i EFI

Počalji od flash_back Sub 04 Sep 2010, 18:38

da ga j.. ako znam Laughing

---

dokaz: BMB i MB iz nase rafinerije Evil or Very Mad gas tj. plin: rusi, prosta kazem ti matematika Very Happy Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

flash_back
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 162
Godina : 37
Lokacija : BG
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Autogas i EFI - Page 2 Empty Re: Autogas i EFI

Počalji od CyberianIce Pon 20 Sep 2010, 23:44

Evo nakon putovanja po celoj Vojvodini i nakon konsultacije sa najizvikanijim serviserima koji nisu hteli da odgovore na email a preko telefona su govorili doteraj auto, kostali su me vec do sada 50 eura... Dosao sam do sledeceg zakljucka. Kupiti sekvencijalni LPG konversion kit (isparivac, komp, map senzor, brizgaljke, prekidac, instalaciju), torobocu, multiventil i cevi sa buzirima i selnama i ugraditi sam to. Neki interfejs za programiranje vec imam videcemo sa cim ce biti kompatibilan a sa cim ne. Ciljao sam na kit OMVL Dream XXI N koji me odusevio svojim mogucnostima u pogledu tuniranja. To sve mogu da zavrsim iz inostranstva novo sa papirima jako povoljno a bocu i multiventil cu da kupim ovde. Neke malo zajebanije stvari ce mi odraditi u lokalnom serisu (ubacivanje boce i creva) a ostalo sve radim sam. Kad zavrsim, javljam vam da li sam preziveo Very Happy mada necu poceti jos neko vreme Very Happy Jos mi se zivi Very Happy
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Autogas i EFI - Page 2 Empty Re: Autogas i EFI

Počalji od Petar Uto 21 Sep 2010, 10:06

Sa srećom ti bilo! Posle ugradnje gasa, javi nam kako je ispalo. Pozdrav!

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Autogas i EFI - Page 2 Empty Re: Autogas i EFI

Počalji od jovanb11c Pet 01 Jun 2012, 00:25

Video sam sad ovu temu , verovatno su je vec svi zaboravili , ali ja da napisem nesto, mozda lupam i cak nisam sve ni procitao, prvi put vidim da postoji taj neki venturi sistem , ali mislim i skoro sam siguran par stvari. Prvo za ovo , ako vec pise jebi ga. Bezolovno gorivo koje je sad vec preostalo samo na trzistu kao ne bi trebalo da se sipa u juga iz razloga sto olovo iz supera slabije sagoreva i ostaje na ventilima, i tako se ventili kao ne znam ni ja sta, smanjuje habanje.... a kod bezolovnih motora su ventili ventili od drugacijeg materijala i nije im potrebno olovo za normalan rad. E to je bila teorija iz vremena kada je posojao samo super pa se pojavio bezolovni, elem pa su govorili da na nekih par hiljada kilometara sipas malo bezolovnog da se precite ventili. A mislim da je prosta razlika izmedju plina za karburato i za direktno ubrizgavanje , mala kadica u karburatoru , u kojoj se skladisti gorivo, e pa to u direktnom ubrizgavanju ne postoji. I kada bi ste u nekom slucaju ugradili sekvent plin u yga sa karburatorom na konvencijalan nacin bez ovo ono trte mrte , kada se prebaci sa goriva na plin doslo bi do zagusenja jer bi se pomesale dve vrste derivata. E voleo bih da ovo neko procita i da kaze sta misli o ovoj teoriji?

jovanb11c
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Datum upisa : 13.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Autogas i EFI - Page 2 Empty Re: Autogas i EFI

Počalji od YUgisa Pet 01 Jun 2012, 04:37

To za olovni benzin i ventile je za neke motore "stare kao Biblija"... Voznja na plin ili bezolovni benzin ne stvara nikakve probleme kod ventila od Zastave. EFI motori su i predvidjeni za voznju na bezolovni benzin zbog katalizatora...

Razlike izmedju venturi sistema za karburator i ubrizgavanje je vec napisana u temi...

Sto se tice ugradnje sekventa na karburator, nisam jos nikoga video da je to uradio a isto kao i kod venturi sistema za karburator, trebalo bi samo napraviti vremenski period izmedju prelaska izmedju dva goriva... Tj iskljuci se dovod goriva, saceka se da potrosi benzin iz loncica u karburatoru i onda prebaci na plin...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Autogas i EFI - Page 2 Empty Re: Autogas i EFI

Počalji od CyberianIce Pet 01 Jun 2012, 19:14

Nema prelaska dva goriva, vozis iskljucivo na plin onda. A treba ti microsquirt, gomila senzora i sekvent.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Autogas i EFI - Page 2 Empty Re: Autogas i EFI

Počalji od VPetar Sre 22 Apr 2015, 22:56

Cyberian, jel si uspeo sam da napravis, kako je ispalo na kraju? Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7280
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Autogas i EFI - Page 2 Empty Re: Autogas i EFI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu