svetlo u kabini

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

svetlo u kabini - Page 3 Empty Re: svetlo u kabini

Počalji od jugi taj Ned 14 Dec 2014, 16:48

Kod mene je izgleda sijalica... Moracu da ukrasim automobil da mi svetli kao jelka unutra, vozim se a ne vidim u kabini nista, a nisam navikao na to,.... Ugradicu jos par sijalica Smile
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sima21 taj Sre 05 Avg 2015, 10:55

Ne znam bas da li je ovo moje pitanje za ovu temu, ako nije napravicu neku novu ili neka admini prebace.
Malo pre udjem u auto i krenem do pijace i sve ok (bar mislim). Krenem nazad sa pijace kuci i kako sam okrenuo glavu za nekom ribom tako primetim da mi sijalica na stubu svetli? Pogledam na suvozacevoj strani takodje svetli? Hm, vrata zatvorena jer vozim kola i probam da ih zakljucam iznutra da vidim jel su lepo prisla,sve ok. Razmisljam dal neko nije palio svetla kabine, ali niko nije vozio auto od sinoc sem mene i ja nisam palio. Probam na prekidac i naravno upali se. Nije upaljeno a sija. Parkiram auto, ugasim i vidim ne sijaju vise? Probam da upalim, samo malo zasvetle pri paljenju i ugase se. Par puta zaverglam i to se svaki put desilo. Stavim samo na kontakt i ne svetle. Ajd rekoh, videcu danas popodne sta je u pitanju, dal je neka masa ili neki kabal probio pa zeza i zatvorim vrata, zakljucam auto ono opet svetli. Probam rukom da prekidam na prekidac, nista se ne desava. Opet upalim auto svetle, ugasim ne svetle. I opet kada palim auto zasvetle za trenutak i ugase se. Onda sam skontao da negde dobijaju + jer su svetlele i kada je auto bio ugasen tj. kada sam ga zakljucao. Sada trenutno ne svetle.
Imate li neki predlog, sta moze da hebe?

Edit: malo sam cackao prekidace u stubovima i kod vozaca je na kraju crkao. Ima neki mali djavo ispod prekidaca (na klik klak) i on je ispao i tandrlja unutar svetla, ne znam bas kako da ga vratim nazad u zljeb sem da sve raskopam. Zemenim celu tu lampu i ubacim drugu (imao u rezervi) i sad ne svetli stalno, ali se desava da kada upalim tu lampu ona kod suvozaca vrlo slabo svetli iako ne bi trebalo nikako da svetli. Ostaje mi da raskopam i stranu kod suvozaca, ali to cu kasnije kada zahladi. Misterija se i dalje nastavlja. affraid
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2922
Godina : 35
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mitke taj Sre 05 Avg 2015, 21:14

Da nisi okretao glavu za nekom ribom, ne bi ni primetio problem i sve bi bilo u redu Laughing
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8651
Godina : 29
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sima21 taj Sre 05 Avg 2015, 21:15

ne stigoh da raskopam i drugo svetlo jer sam imao neka druga posla. Nista specijalno se nije desavalo, ali u povratku je poceo lajt sou. Prvo je pocela da blinka lampa kod suvozaca pa posle nekog vremena i kod vozaca. Ostavio sam prekidace na medjupolozaj da mi ne isprazni svetlo akumulator tokom noci. Ako nije problem u lampi kod suvozaca nisam pametam sta da gledam posle toga?

@Miticu : ma nek treperi preko dana, tn mi ne smeta. Al u lampi kod suvozaca imam led traku i blica samo tako. Ja pomislio da seva napolju. Kasnije je pocela i sijalica da se pali koja mi je u svetlu kod vozaca.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2922
Godina : 35
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tempo gti taj Uto 29 Maj 2018, 13:14

imam problem sa tim floridinm svjetlom u kabini, ne radi kad je auto zatvoren sto se moze napraviti jel se moze popraviti nekako
tempo gti
tempo gti
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 127
Datum upisa : 06.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Uto 29 Maj 2018, 13:53

Glup je jako mehanizam i osovinica koja daje kontakt uvek pobegne i onda ne radi kako treba. Ja sam to resio ovako:
svetlo u kabini - Page 3 41527129865_90608c4fe1_z

Jedan prekidac je da palim ili gasim svetlo kad su vrata zatvorena, a drugi je kad hocu totalno da ugasim svetlo cak i kad su vrata otvorena. Odsekao sam parce plastike od starog svetla, probusio za prekidace i zalepio na svetlo, probusio nebo da prodju prekidaci i povezao zicama direktno sa kontakta na sijalici sa prekidacima i izbacio totalno fabricki mehanizam.

Spaners Racing
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Broj poruka : 49007
Godina : 30
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content